LG Display jest królem sprzedaży paneli Ultra HD na świecie.

andreas2012

New member
" Prawdziwy bum nastapi w momencie wyjscia pierwszych bluray 4K "
Bum to nastąpi kiedy będą dostępne filmy.
A pojawienie się nośnika to nie wszystko.

Czeka nas jeszcze blokowanie treści przez "mafię" kinową.

Jeżeli będzie to margines rynku (tak jak 3D) to nie ma się co napinać.

Jak widać najłatwiej jest wyprodukować UHD TV.



zadnego bumu nie będzie bo to nie jest w ogole potrzebne masowemu odbiorcy jedynie będzie się kupowalo 4k zamiast FHD bo będzie to w tej samej cenie (biorac pod uwagę ze rynek zarabia na masowym odbiorcy)
No pewnie jakiś nikly procent się wrobi i wymieni dobry FHD na LCD 4k i to wszystko
 

andreas2012

New member
Chyba nie do końca rozumiesz jak działa rynek. Gdy przed laty miałem do czynienia zarówno z producentami TV jak i nadawcami to jedni i drudzy mówili "po co 16/9 skoro nie ma na czym lub czego oglądać". Gdy 4k trafią pod strzechy w odpowiednio dużej ilości to znajdą się chętni do tego by być pierwszym nadawcą takich treści.



kolejna bzdura - nadawcy patrza na ilość bo ilość = zysk (tak samo patrza na masowego klienta - z tego powodu plazma upadla bo masa patrzy na ilość i nadawcy patrza na ilość i frmy produkujące TV patrza na ilość) najlepiej by było nadawac w sd (dlatego w 2014 tylko 2 kanalo w hd sa nadawane w tv ogolnodostepnej wiec może w 2020 będzie 1 4k w tv ogolnodostepnej, jeszcze długo może oledy już się zadomowia
nikt ci nie da jakości 4k chyba ze jakiś specjalny program specjalnie platny i to na tyle dużo platny ze im się to oplaci zamiast paru FHD wpuscic jeden - ale do tego jeszcze dluga droga i przyznaje ze jak będzie taka opcja to nawet sam skorzystam ale to najwcześniej za 3 lata
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Spadają oj spadają. TV TCL 4k 1899zł , więc dobrze prawię lolek 1080p będzie niebawem złomem ;) od 2016 roku na wystawach w marketach będą lecić same dema 4K i technologia Full HD będzie na pochyłej , tendencja spadkowa....

To ja bym uważał bo w Japonii już od co najmniej od pół roku testy są 8k i twierdzą że 4k to będzie bardzo szybka zamiana na 8k więc uważaj bo możesz kupić złoma do domu jeśli myślisz o tv 4k :) A do tego jeśli oled się rozwinie i ceny będą tak spadać to i tak wiele osób wybierze oleda, a nie 4k. Ja np wolałbym oleda tylko żeby była trwałość panelu potwierdzona przez Koreańczyków..
Za dwa lata w takim kraju jak Polska zapewne w sklepie w 80% będą tv 4k i w cenach obecnych tv FHD. A kanałów cyfrowych przez długie lata nie doświadczymy w 4k bo i nie ma gdzie tego upchać.. jeden kanał 4k to na chwilę obecną 4 kanały ala FHD .... Odnośnie filmów w 4k to przez pierwsze jakieś trzy lata będą ceny o jakieś 30-50 zł droższe niż fhd, w Polsce i tak jest mała sprzedaż filmów na bluray, więc filmów w 4k sprzedaż będzie przez pierwsze lata jeszcze mniejsza ... aż ceny nie zrównają się z obecnymi .
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam wrażenie, że nie dostrzegacie potencjału netu i rozwoju technologii. W czasach gdy kablówki już za bezcen dają prędkości 100 MB a smarkfony rejestrują w 4k jest tylko kwestią czasu by i nadawcy przerzucili się do netu. Już dziś jakość z BD przy bitrate 24Mb jest teoretycznie słabsza niż z amatorskiej lustrzanki dającej 28 Mb przy 1080p/50. Jutuba niebawem będzie pełna nie tylko zwykłych demek 4k ale także klipów muzycznych. Nie zdziwię się jak lubiane kanały typu "Wardęga i jego pomysły" zamienią się w 4k właśnie po to by przyciągnąć nowych fanów. Kablówki streamingowe (np Netia), które jeszcze parę lat temu były skazywanie na porażkę właśnie dzięki 4k mogą stać się liderem rynku.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Mam wrażenie, że nie dostrzegacie potencjału netu i rozwoju technologii. W czasach gdy kablówki już za bezcen dają prędkości 100 MB a smarkfony rejestrują w 4k jest tylko kwestią czasu by i nadawcy przerzucili się do netu. Już dziś jakość z BD przy bitrate 24Mb jest teoretycznie słabsza niż z amatorskiej lustrzanki dającej 28 Mb przy 1080p/50. Jutuba niebawem będzie pełna nie tylko zwykłych demek 4k ale także klipów muzycznych. Nie zdziwię się jak lubiane kanały typu "Wardęga i jego pomysły" zamienią się w 4k właśnie po to by przyciągnąć nowych fanów. Kablówki streamingowe (np Netia), które jeszcze parę lat temu były skazywanie na porażkę właśnie dzięki 4k mogą stać się liderem rynku.

A to wszystko będzie pic na wodę w takim wydaniu jak w obecnym 1080p .Jak zaistnieje Blu Ray 4K to uwierzę bo reszta to ściema
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam wrażenie, że nie dostrzegacie potencjału netu i rozwoju technologii. W czasach gdy kablówki już za bezcen dają prędkości 100 MB a smarkfony rejestrują w 4k jest tylko kwestią czasu by i nadawcy przerzucili się do netu. Już dziś jakość z BD przy bitrate 24Mb jest teoretycznie słabsza niż z amatorskiej lustrzanki dającej 28 Mb przy 1080p/50. Jutuba niebawem będzie pełna nie tylko zwykłych demek 4k ale także klipów muzycznych. Nie zdziwię się jak lubiane kanały typu "Wardęga i jego pomysły" zamienią się w 4k właśnie po to by przyciągnąć nowych fanów. Kablówki streamingowe (np Netia), które jeszcze parę lat temu były skazywanie na porażkę właśnie dzięki 4k mogą stać się liderem rynku.

A masz pomysł co zrobić z ludźmi mieszkającymi w domach i z ich mega prędkościami netu w tych posesjach ? Co zrobić z ludźmi w małych miasteczkach i wsiach?
W innym temacie kilka osób w tym ja w pracy sprawdzałem jak krótkie filmiki się prezentują w 4k ( chodzi o rwanie obrazu) i np w mojej firmie prędkość netu mam ponad 20 Mbit/s i nie udało mi się żeby filmiki obejrzeć bez zacięcia i to na jednym zacięciu się nie kończyło... A jaka średnia jest w Polsce jeśli chodzi o szybkość netu - wyjdzie 10 mbit/s ?
Dla ciekawości wiesz ile kosztuje pociągniecie światłowodu do posesji w okolicach W-wy ? Podpowiem Ci ode mnie chcieli 20 tys :) uśmiałem się Panu w twarz i powiedziałem żeby zmienił trunek który pije...
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
A masz pomysł co zrobić z ludźmi mieszkającymi w domach i z ich mega prędkościami netu w tych posesjach ? Co zrobić z ludźmi w małych miasteczkach i wsiach? ..

Zerknij na ceny LTE. Ostatnio też mnie zaskoczyły, szczególnie, że już bez limitu danych.
Z całym szacunkiem dla mieszkańców wsi i mniejszych miast ale kablówki mają już w samej Polsce ok 5 mln klientów netu a to już spora grupa.
 

collider

New member
Bez reklam
A ja wam mowie i mozecie sobie pisac co tam chcecie. Telewizja, a raczej telewizory UHD wypchna FHD z rynku w przeciagu dwoch lat.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zerknij na ceny LTE. Ostatnio też mnie zaskoczyły, szczególnie, że już bez limitu danych.
Z całym szacunkiem dla mieszkańców wsi i mniejszych miast ale kablówki mają już w samej Polsce ok 5 mln klientów netu a to już spora grupa.


LTE też pic na wodę bo ja mieszkam 7 km od granicy Warszawy i szybkość nie jest oszałamiająca w stosunku do modemów 3g - druga sprawa nie wiem ile kosztuje taka umowa bez limitu danych - nawet nie słyszałem o tym... ale nie ma mowy żeby nawet osiągnąć szybkość 20 Mbit/s która i tak jest mała dla filmów w 4k.. chyba że się mieszka w Warszawie bądź w innym dużym mieście ale wtedy po co internet bezprzewodowy..
A w małych miasteczkach jak można poczytać w blokach operatorzy dają to co jest i nikogo nie interesuje co kto by chciał bo niektórzy tyle płacą za programy sd co w dużych miastach ludzie za znacznie lepsza ofertę...takie jest życie.. W moim rodzinnym mieście ponad 20 tys ludzi o prędkościach netu 50 Mb i więcej to mogą mieszkańcy pomarzyć w snach...
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Za dwa lata będziemy mieli w sklepach pierwsze drogie 8K
Chyba że coś pójdzie nie tak i Putin nas z pacyfikuje
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Za dwa lata będziemy mieli w sklepach pierwsze drogie 8K
Chyba że coś pójdzie nie tak i Putin nas z pacyfikuje

Może tak być choć dwa lata to chyba za szybko, ale naprawdę głośno się mówi że 8k bardzo szybko wyprze 4k... tylko do nas zanim trafi troszkę upłynie czasu...
 

bluray

Banned
Nie ma co liczyć, żeby w Polsce dostawa treści 4K przez internet była rozwiązaniem dla znaczącej ilości amatorów UHD TV.

Tym bardzie, że taki potencjalny odbiorca mieszka raczej w domu wolnostojącym gdzie trudno o kabel.
Kabel dominuje w blokowiskach.

Na nośnikach BD UHD pojawi się pewnie nowy AVATAR II na trzech płytkach, bo będzie 60 / 120 fps.
Więc "pliczki" bardzo spuchną.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co liczyć, żeby w Polsce dostawa treści 4K przez internet była rozwiązaniem dla znaczącej ilości amatorów UHD TV.

Tym bardzie, że taki potencjalny odbiorca mieszka raczej w domu wolnostojącym gdzie trudno o kabel.
Kabel dominuje w blokowiskach.

Na nośnikach BD UHD pojawi się pewnie nowy AVATAR II na trzech płytkach, bo będzie 60 / 120 fps.
Więc "pliczki" bardzo spuchną.

Dokładnie tak jak piszesz - internet nie jest lekarstwem na wszystkie choroby związane z 4k..

A odnośnie Avatara to gdzieś o tym czytałeś czy tak przypuszczasz?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Chłopaki, czy Wy uważacie, że tylko w domach ludzie mają większe TV? Dziś 46-55" zaczyna być standardem w blokach i pokojach 17-20 m2. Mieszkańcy bloków są niejednokrotnie nieprzeciętnie majętni i wydają kasę na taki właśnie sprzęt.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie ma co liczyć, żeby w Polsce dostawa treści 4K przez internet była rozwiązaniem dla znaczącej ilości amatorów UHD TV.

Tym bardzie, że taki potencjalny odbiorca mieszka raczej w domu wolnostojącym gdzie trudno o kabel.
Kabel dominuje w blokowiskach.

Na nośnikach BD UHD pojawi się pewnie nowy AVATAR II na trzech płytkach, bo będzie 60 / 120 fps.
Więc "pliczki" bardzo spuchną.


Raczej 60 klatek.Obecne HDMI 2.0 nie obsłuży 120 klatek.Czekać trzeba na HDMI 2.1 może
 

bluray

Banned
Cammeron jest wielkim przeciwnikiem kinowych 24 fps i judderowej drgawki. Ja zresztą także.

Chyba rok, dwa temu wypowiadał się o AVATAR II.
Zapewniał, że dramatycznie zwiększy fps.
To było w kontekście 48 fps dla jakiegoś Hobbita (?).
Na pewno była mowa o 60 fps.
Jak znajdę linka do dodam.

ps.
Mój głos o UHD wskazywał, że udział internetowych odbiorców będzie śladowy i nie wzmocni popytu na UHD.
Zwłaszcza, że obecnie cena za dane w LTE jest zaporowa, a opcja No Limit (ilość + szybkość) jest mitem. Nawet w PLUS/CP.
Umieramy ze strachu, że dostaniemy "lejka" np. po automatycznej aktualizacji Windows.

Mam na wsi mam bardzo dobre LTE (50 - 90 Mbps) ale muszę bulić jak za zboże za każdy dodatkowy GB. Owszem w nocy będę mógł dwa filmy miesięcznie zobaczyć (taryfa nocna 100 GB w cenie). Krótki koncert Linkin Park (stereo) UHD to 35 GB. Jest już na torrentach.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak.Camerun wspominał o 60 Klatkach w swoim nadchodzącym mega hitem.

Hobbit pierwsza część była w 48klatkach (tylko kina) niebawem będziemy to mieli ale w domu;) tak jak Atmos.A mi to lotto.Czekam na 4K wideo i to się teraz liczy tylko aby format zaistniał na wakacje 2015 .Auro 3D i DTS UHD na mnie to już nie działa.Fajnie ktoś napisał na konkurencyjnym forum. " nawet jeśli coś nowego wymyślą, na obecną chwilę jak odpalę koncert Blu RAy DTS HD z blu ray Pionnera i puszczę na końcówkę mocy to aż dreszcze po plecach przechodzą, więcej mi nie potrzeba" jakość Audio się nie poprawi , będą kanały tylko kolejne się pojawiać aż dojdziemy do magicznej bariery 22.2
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
4K to na razie jest marketing. Oglądaliście materiały, na których obrazy szybko się przemieszczają? Spadek rozdzielczości w ruchu jest obecnie aż nadto widoczny. Do tego idealnie nadawałaby się plazma, ale cóż... ten temat umarł śmiercią kliniczną. Nawet OLED ze sterowaniem 'sample and hold', czyli podobnym do LCD nie będzie tak dobry w ruchu, jak plazma.

A potem wyskoczy taki Samsung, LG lub inny producent z demo, które wyświetla zdjęcia lub wolno przesuwające się panoramy i ludzie ze szczęścia będą sikali pod siebie.
 
Do góry