LG DH6430P - brak dźwięku z telewizora

azja201

New member
Witam
Podłączyłem kino LG DH6430P kablem optycznym pod telewizor LG 42LA620S. Przełączyłem TV w tryb "głośnik zewnętrzny" - regulacja dźwięku w telewizorze powoduje zmianę "cyferek" od dźwięku na wyświetlaczu kina, SimpLink działa, jednak dźwięku nie słychać. Zamieniłem kabel na inny - działający z soundbarem, ale ta sama historia. Wszelkie zmiany w menu dźwięku telewizora nic nie dają. To samo z kinem. Podłączyłem zestaw pod telewizor LG 42LM620S - i znowu to samo. Powrót do ustawień fabrycznych telewizora i kina nie dało żadnego rezultatu.
Dodam, że dźwięk z radia czy też płyty oraz test głośników jest słyszalny.
Czy zna ktoś rozwiązanie problemu?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli przez optical nie idzie, to spróbuj jeszcze połączyć przez cincz, masz tam wejście aux in, pod warunkiem, że masz tam wyjście analogowe.
Spróbuj jeszcze przywrócić TV do ustawień fabrycznych i dla pewności sprawdź przewód optyczny.
Swego czasu, też miałem problem z optykiem, że raz działało, a raz nie i sprawę rozwiązało podpięcie nowego przewodu, czasem takie "kwiatki" wychodzą ;)
 

azja201

New member
Tak jak napisałem-testuję na dwóch kablach z których jeden na co dzień pracuje z soundbarem. Wejścia analogowe nie wchodzą w grę- nie przekazują dźwięku z zewnętrznego dekodera sat podłączonego do tv po HDMI. Tylko optyk to zapewnia.
 
Do góry