LG czy Samsung ? Do 10tyś.

CanmeQ

New member
Witam, nadszedł czas aby zmienić swój sprzęcik na coś nowszego.
Mam 2 faworytów LG 47LM960V i Samsung UE46ES8000S zastanawiam się nad modelami 55 cali ale odległość od TV mam ok. 3,2-3,5m i wydaję mi się, że 47-46 będzie idealna.

Zacznijmy od 3D, które waszym zdaniem jest lepsze ? Pasywne nie miga, ma tanie okulary, nie trzeba ich ładować, nie męczy aż tak oczu wady jakie znam to ta mniejsza rozdzielczość, trzeba siedzieć na wprost, żeby mieć najlepszy obraz. Co do 3D aktywnego daje obraz w pełnej rozdzielczości, można oglądać pod kątem a wady to te okulary i podobno bardzo męczy oczy.
Ps. gdzieś przeczytałem, że LG tak naprawdę nie zmienia aż tak tej rozdzielczości, że to tylko konkurencja mu narzuciła.

Jakość obrazu obu telewizorów, wydaję mi się, że jest porównywalna o co chodzi, że LG ma nano LED ?
Fajna funkcja w tym LG to z tym graniem na 2os, że obaj mają pełny ekran ;). A Samsung ma świetne sterowanie gestami.

Głowię się i nie wiem który wybrać.
 

janusz

New member
Bez reklam
Proponuję poczytać forum i zwrócić uwagę na 2 kwestie:
1. Posiadacze aktywnych najczęściej piszą, że 3D to tylko dodatek, a nawet zbędny bajer. Posiadacze pasywnych przeciwnie są bardzo zadowoleni z 3D.
2. Zwolennicy teorii, że pasywne mają gorszy obraz z uwagi na mniejszą rozdzielczość, jeszcze 2-3 lata temu twierdzili, że lepiej kupować TV HD Ready, ale o lepszych innych parametrach. Nikt nie zaprzecza, że inne parametry w pasywnych są dużo lepsze (np. jasność).

Poczytaj np. posty Kikiego i cały temat o odległości i rozdzielczości.
 

Maurício

New member
Oczywiście, ze aktywne. Jedynie ta technologia daje pełną rozdzielczość, więc jaki jest sens kupowania TV z 3D za tyle pieniędzy z technologia pasywną gdzie obraz jest gorszy?
 

janusz

New member
Bez reklam
Obraz w aktywnych jest dużo słabszy z powodu słabej jasności, rozdzielczość tu okazuje się mało istotna przy jakości obrazu. Chyba, że 47 cali ogląda się z odległości mniejszej niż 1,5 metra, dopiero przy około 1 metrze aktywne mogą konkurować z pasywnymi.
 

Maurício

New member
Większość modeli ma ustawienie jasności w opcji 3 D wiec nie wiem co to za problem?
Za to wiem, że aktywne jest lepsze techniczne, pełne 1080 może dostrzec więcej szczegółów w wyświetlanym obrazie.
I o to chodzi, nie wiem w jaki sposób coś co jest gorsze technicznie(pasywne) może być lepsze.
 

janusz

New member
Bez reklam
Rozdzielczość jest tylko jednym z elementów jakości obrazu. W aktywnych jak ustawisz mocno jasność nie będzie czerni itp. Technologia atywna to przezytek i wszystkie firmy (poza Samsungiem) kupują nowocześniejsza technologię od LG.
 

Maurício

New member
Dobre sobie :)
Ludzie kupują w większości tanie telewizory gdzie jest technologia pasywna i 7 par okularów. I taki człowiek cieszy się jak dziecko z lizaka.

Wiec oczywistym jest to, ze nawet producenci którzy do tej pory byli przy aktywnym, chcą uzupełnić tą lukę w rynku która jest bardzo duża ze wzgledu na niską cenę

Ale my tu piszemy o jakości obrazu wyświetlanego, a nie cenie, wiec wybór jest oczywisty.
Aktywne 3D jest lepsze jakościowo(obrazowo) i o to pewnie autorowi watku chodzi jeśli chce kupić TV do 10tyś.
 

Pigway

New member
Aktywne 3D jest lepsze jakościowo(obrazowo).

Powtórz to dziesięć razy, to może sam w to uwierzysz. Poziom twojej niewiedzy oraz ignorancji przechodzi granice zdrowego rozsądku. Próbujesz się w ten sposób dowartościować?

Cinema 3D od LG, jest technologią 3D drugiej generacji, co za tym idzie jest lepsza, wygodniejsza i najbardziej ekonomiczna.

1. Waga okularów zwiększa wygodę.
2. Mniejsza ich cena w razie uszkodzenia.
3. Brak ładowania okularów, co było komiczne wręcz w technologii aktywnej.
4. Jaśniejszy, zarazem bardziej szczegółowy obraz.
5. Możliwość oglądania w dużo większej ilości pozycji, aniżeli na wprost.
6. Lepszy kąt widzenia.
6. Brak migotania.
7. Redukcja efektu Crosstalk.
8. Ogromny komfort oglądania, brak uporczywych dolegliwości kojarzonych ze starą aktywną technologią.
9. Nakładki Clip-on na okulary korekcyjne.

DEMO LG CINEMA 3D kontra konwencjonalne 3D - YouTube

Skończ więc rozsiewać swą propagandę zacofania, gdyż posiadanie chłamu nie upoważnia Cię do narzucania go innym.

Co do tematu: LG 47LM960V jest świetnym wyborem.
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
Do Pingwina : Z tego co do tej pory wyczytalem z twoich wypocin, to posadzam Cie o sekciarstwo i ślepą wiarę w "LG" widzę że nie miałeś dłuższego kontaktu ( prócz półki sklepowej) z modelami TV z aktywnym 3D
jasność jest taka jak powinna w aktywnych tv a kąty oglądania są też dobre chyba że próbujesz oglądać 3D całkiem z boku to się mija z celem. Odległości musi być zachowana co najmniej 2m aby było zauważalne 3D.I nieobrazaj ludzi. Którzy chcą doradzić a nie nakazać kupowania.
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

janusz

New member
Bez reklam
Ciekawe czemu po 2 godzinach oglądania w pasywnych jestem zawsze pod wrażeniem filmu i efektów, a po oglądaniu w aktywnych mam poczucie zmeczenia i usilną chęć zdjęcia okularów?
 

kini0

New member
Bez reklam
Janusz uważaj, bo podpadniesz Mauricio... ;) Powie ci że masz tańszą (gorszą) technologię, 7 par okularów i crosstalk, czyli smużenie obrazu... lol
-a najlepsze jest to, że On tak na serio!
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
A gdzie ty oglądasz 2 godzin w aktywnych. a później w nie aktywnych, zdecyduje się co masz? i przestań wymyślać. jak masz problem z błędnikiem to zostaje ci gorsza jakość ale możesz w mniejszej rozdzielczość, zadowolić się obejrzeniem danego materiału filmowego( nie każdy potrzebuje wysokiej klasy rozdzielczości bo niewidzi różnicy ) podobnie jest z filmami, wielu ludzi zadowoli się ściągnitymi w słabszej jakości, i nie załóważy różnicy, to się nazywa " odfajkować " byłem widziałem ale bez wyrazu i głębi. Tak ma na nieszczęście większość ludzi, tyczy się każdego aspektu naszego życia.(głośniki, telewizory,wycieczki itd ...)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Maurício

New member
jesli ktos ma problem z oczami po okularach aktywnych, to czas najwyzszy udac sie do okulisty, bo to powazna choroba i zaniedbanie

ludzie, to maja klawe zycie i po kilka tv w domu, oglada sobie 3D pasywne, przeskakuje na drugi tv aktywny, bola go oczy, wychodzi znow do innego pokoju na pasywny Tv. Zyc nie umierac :)
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Wniosek jest taki, że Raf-Coś tam wraz z Maurício podpadają pod zasadę 'każdy żyd swój towar chwali", taki delikwent to nawet czarno biały TV postawiłby nad Full HD, gdyby sam takowy posiadał. Blokują się na bardzo proste argumenty i rozwój technologii, gdyż bronią swojego. Niech żyją w swoim świecie, gdzie aktywne 3D jest ponad pasywnym, mi to nie przeszkadza. Jaskiniowiec przeniesiony do czasów współczesnych, nie przeżył by dnia, ja nie mam zamiaru go ratować, skoro on tego nie chce.
 

CanmeQ

New member
Widzę, że temat się rozwinął, dziękuje wszystkim za wypowiedzi, ale bardziej do mnie przemawia chyba technologia pasywna. Musze się gdzieś przejść i porównać obie technologie.
3D pasywne ma lepsze kąty widzenia od aktywnych ?
A może ktoś z was wie czym się różni ten Nano Led od zwykłego leda i który TV daje ładniejszy obraz z modeli, które podałem.
 

largoon

New member
Witam, nadszedł czas aby zmienić swój sprzęcik na coś nowszego.
Mam 2 faworytów LG 47LM960V i Samsung UE46ES8000S zastanawiam się nad modelami 55 cali ale odległość od TV mam ok. 3,2-3,5m i wydaję mi się, że 47-46 będzie idealna.

Zacznijmy od 3D, które waszym zdaniem jest lepsze ? Pasywne nie miga, ma tanie okulary, nie trzeba ich ładować, nie męczy aż tak oczu wady jakie znam to ta mniejsza rozdzielczość, trzeba siedzieć na wprost, żeby mieć najlepszy obraz. Co do 3D aktywnego daje obraz w pełnej rozdzielczości, można oglądać pod kątem a wady to te okulary i podobno bardzo męczy oczy.
Ps. gdzieś przeczytałem, że LG tak naprawdę nie zmienia aż tak tej rozdzielczości, że to tylko konkurencja mu narzuciła.

Jakość obrazu obu telewizorów, wydaję mi się, że jest porównywalna o co chodzi, że LG ma nano LED ?
Fajna funkcja w tym LG to z tym graniem na 2os, że obaj mają pełny ekran :wink:. A Samsung ma świetne sterowanie gestami.

Głowię się i nie wiem który wybrać.

Cześć

Koledzy tutaj spierają się o 3D. Dla mnie to ma najmniejsze znaczenie przy wyborze telewizora. Ale o to pytasz więc i odpowiedzi są adekwatne. Tyle tylko, że każdy ma swoje odczucia i preferencje. Dlatego 3D sprawdź sam na sobie i wyciągnij wnioski. To jedyna słuszna rada. Dla mnie pasywne i aktywne może być - ani jedno, ani drugie mi nie przeszkadza. W pasywnych nie masz zasilania więc to jest plus. Okulary są zawsze dostępne - po prostu je zakładasz i jazda. Ale w przypadku aktywnych to też nie jest jakiś problem. Cena już tak - przy większej ilości ludzi przemyśl wybór - aktywne swoje kosztują.

A teraz coś co powinno ciebie bardziej zainteresować. Sam zastanawiałem się nad tym Samem i LG tylko, że w wersji 46 i 47 cali.

Aktualnie jest u mnie od 2 tygodni Samsung 46ES8000. W sklepie wielu rzeczy nie widać i nie można na spokojnie ocenić obrazu. W domku przez kilka dni można już wyrobić sobie opinie i poznać wady i zalety każdego urządzenia. A w każdym takie się znajdą. Podam kilka moich spostrzeżeń tak abyś nie popełnił błędu i aby wybór był dla ciebie łatwiejszy:

W przypadku ES8000 do zalet można zaliczyć ogólny obraz. Jest bardzo ostry i wyraźny. Dobra jest czerń. Niestety tylko na wprost i przy lekkich odchyłach. Pod kątem obraz dużo traci i daje to efekt obrazu z oczu zdechłej ryby. Całość robi się taka bardziej mleczna, pudrowa, blada, mniej wyraźna. Kolory znikają, czerń robi się szara. Taka charakterystyka matrycy Samsunga. Choć w ES7000 jest chyba lepiej, co możesz przeczytać w teście Kikiego oraz porównać ES7000 i ES8000 na DigitalVersus. W przypadku IPSa zastosowanego w LG LM960V jest dużo lepiej. Pod kątem obraz, aż tak nie traci. Każdy ruch głową nie spowoduje dostrzegalnych zmian. Mogą być minimalne, ale absolutnie to nie przeszkadza. Obraz po wyjęciu z pudła w obu przypadkach jest taki sobie. Samsung jest za jasny i zbyt kolorowy, co już jest tradycją w przypadku tego producenta. Kilka prostych ruchów i jest lepiej - ale nie idealnie. Wspomniane kąty widzenia to moim zdaniem duży minus. Dlatego powiem tak. Samsunga najlepiej ogląda się na wprost i przy większej odległości. Powiem dobitnie. Lubię przed nim siedzieć sam:grin: Gdy większa grupa ludzi zasiada ze mną to zawsze zajmuję centralną pozycję - reszta niech cierpi. Jeżeli ktoś próbuje mnie zdetronizować, to rezygnuję z takiej imprezy. LG jest lepszy, gdy masz więcej osób w rodzinie. Już nawet oglądanie we dwójkę będzie przyjemniejsze niż na Samsungu. Oba modele odbijają światło więc o tym pamiętaj. Samsung ma odrobinę lepszy filtr od LG. Ma też lepszą czerń, ale jak wspomniałem tylko na wprost.

ES8000 ma dużo zalet. Działa bardzo sprawnie. Szybko reaguje na komendy. Ma przemyślane, uporządkowane, bogate menu. Usługi Smart Tv są i działają nieźle. Jest TVN Player, Ipla, Iplex, Tuba.fm, Tuba.tv, YouTube, Skype. Ten ostatni działa całkiem nieźle. Głos twoich rozmówców jest bardzo wyraźny w całym pokoju. Z opinii osób które słuchały mnie usłyszałem, że mój głos jest taki jakby ze studni lub z kib..:wink: Ale zastosowany mikrofon dobrze zbiera głos - można mówić normalnie z końca pokoju i łapie. Wideokonferencja też działa poprawnie. Kamera łapie szeroki kąt i robi to wyraźnie. Przeglądarka w tv to dobry pomysł, gorzej z jej działaniem. Ta w ES8000 jest powolna i będzie pomocna dla ludzi cierpliwych, lubiących robić na drutach. Ja nie mam czasu na takie duperele, więc odpalam kompa.

Piloty są dwa. Standardowy:eek:k: - przemyślany, ergonomiczny, podświetlany - dobrze leży w dłoni. Drugi z mikrofonem i czymś w rodzaju "touchpada". Rzadko z niego korzystam. A jeżeli już to podchodzę jak do jeża. Powierzchnia dotykowa jest niedopracowana. Ktoś przy jego projektowaniu za dużo wypił. Mikrofon dobrze łapie polecenia - jest ok. Jeżeli już o gadaniu mowa to możesz także mówić to tv, ale jest to mniej dokładne i na 20 poleceń czasem złapie 10,15....albo nie złapie nic. Ogólnie fajna opcja o której zapomnisz już po tygodniu. To samo z machaniem łapą. W dzień kamera łapie nawet ok., w nocy przy sztucznym świetle loteria. Jeżeli lubisz takie dodatki to bardziej polecam Magic Remote od LG. Mimo, że nie idealny to działa zawsze bez względu na warunki oświetleniowe. I nie musisz tak cały czas trzymać łapy w górze:wink:.

3D sprawuje się poprawnie - mnie nie męczy, ogląda się przyjemnie. Ale tak jak pisałem oceń sam.

Ogólnie żaden z tych dwóch telewizorów nie jest wart swojej ceny. Takie jest moje zdanie. Co nie przeszkadzało mi, aby go kupić:grin: Jeżeli masz na zakup przeznaczone 10 tys. to wzrok skierowałbym również w kierunku Philipsa PFL7007, PFL8007 lub nawet serii najwyższej.

co do pytania czym jest NANO Led to cytuję: "Technologia NANO wykorzystuje bardzo cienką folię ze specjalnego tworzywa, która - umieszczona przed diodami LED – sprawia, że światło równomiernie rozprasza się po całej powierzchni ekranu. Dzięki temu obraz wyświetlany na telewizorze jest wyraźniejszy, szczegóły – bardziej wyeksponowane".

Testy LM960V nie potwierdzają skuteczności tego rozwiązania. Ale możliwe też, że była to kwestia egzemplarza udostępnionego do testów.

Podsumowując ES8000:


  • Oba modele są podatne na refleksy
  • Input lag jest mniejszy w Samsung ES8000 (ważne dla graczy)
  • Bardzo dobrze ogląda się mecze piłki nożnej.
  • W przypadku mojego egzemplarza podświetlenie jest w miarę równomierne. Nie idealne, ale mi to nie przeszkadza.
  • Dźwięk w ES8000 jest wystarczający do codziennego oglądania tv (wiadomości, seriale, programy) - warto podkreślić idealne, łagodne przechodzenie do reklam. Żadnych nagłych i nerwowych skoków dźwięku. Do filmów konieczny dodatkowy zestaw.
  • 3D działa dobrze
  • Wi-fi działa dobrze
  • Smart TV, machanie rękami, gadanie. Wszystko to jest, ale traktuj to jako dodatek. Czasem jest lepiej, czasem gorzej.
  • Kąty widzenia - a wraz z nimi odczuwanie realne obrazu przy np. ruchach głowy czy oglądanie z boku telewizora. Tutaj LG LM960V ma dużą przewagę.
  • ES8000 czyta niemal wszystko. Przy filmach masz do wyboru 3 wielkości czcionki. Największa jest dla mnie na "granicy", więc trochę muszę wytężać wzrok. W LG jeżeli dobrze pamiętam można ustawić większą czcionkę. Ale sprawdź to jeszcze przed zakupem.
  • Podstawa ES8000 jest nieruchoma, jeżeli nie wieszasz na ścianie może być problem (patrz kąty widzenia oraz podatność na refleksy!). Można to rozwiązać poprzez podklejenie odpowiednio przygotowanej półki lub tafli szkła nóżkami ze śliskiego materiału (np. z filcu). Po umieszczeniu ES8000 ta takiej półce tv przekręca się, aż miło:smile:


Wybór zostawiam tobie - nie będzie łatwy. ES8000 robi dobre wrażenie i jest dopracowany. Niestety ma swoje wady. Kąty widzenia to kwestia dużo bardziej istotna niż 3D. Dlatego pamiętaj o tym przy zakupie.



Jeżeli masz pytania to pisz. Wielu rzeczy nie poruszyłem np. dodatkowego, czarnego nadajnika. Niestety nie miałem jeszcze czasu aby go przetestować w działaniu.


Pozdrawiam.
 
Do góry