LG czy SAMSUNG a może TOSHIBA ? ? ?

Fezzz

New member
Witam,
jak w tytule, który waszym zdaniem telewizor LCD jest lepszy pod względem wykonania obudowy i jakości matrycy oraz niezawodności?
:arrow::arrow::arrow:LG czy SAMSUNG a może TOSHIBA ? ? ?
 

marco30

New member
Jaki przedział cenowy ?

Takie porównanie ma sens tylko w przypadku konkretnych modeli ( są mniej lub bardziej udane w danym przedziale cenowym ).Np : Lg 42 Lh 5000 v 40 b 650 v 42 xv635 .Podobna klasa ( moje subiektywne zdanie ) osobiście z tych modeli wziąłbym Toshibe .Ale w podobnej cenie jest również Sony 40W 5500 oraz 40 ex 500 i pewnie wybrałbym sony .Ja potrzebowałem 37 cali i kupiłem JVC HB1Bu .Najlepiej samemu porównać wszystkie modele lub zamówić prezentację .Inna możliwość zdać się na opinie z forum których jest mnóstwo .Wybierz modele, podaj warunki w jakich używał będziesz tv potem pytaj!!!
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 42 xv635
Samsung 40 b 650
Sony 40W 5500
Podobna klasa. Sony i Toshiba mają największą moc obliczeniową(Procesory Metabrain i Bravia Engine). System 100Hz z tworzeniem nowych środkowych klatek(większa ostrość, niż samsung i LG.
Samsung jest liderem jeśli chodzi o multimedia:USB( divXy z napisami, mkv, mp4), DLNA.
W Toshibie matryca Sharpa, podobno najlepsza na rynku, głośniki ONKYO.
Sony bazuje na matrycy 40calowej samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak dla mnie - za mało danych :
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Fezzz

New member
Jeżeli chodzi o modele:
-TOSHIBA (32)XV635 DG
-TOSHIBA (37)RV685 DG
-LG (37)LH4000
-SAMSUNG LE(32)B651
-SAMSUNG LE(32)B650

Co do wielkości telewizora to jeszcze nie wiem, albo 32 lub 37(mam pokój 3m na 4m) i będę używał go do xboxa360,kablówki i do kompa a odległość od ekrany będzie przeciętnie 1,5m.

Ponoć samsung 651 od 650 nie różni się za bardzo więc nie wiem czy warto przepłacać?

Może znacie jakieś fajne modele LG z podobnymi parametrami do powyższych modeli tak do 2100zł?
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o modele:
-TOSHIBA (32)XV635 DG
-TOSHIBA (37)RV685 DG
-LG (37)LH4000
-SAMSUNG LE(32)B651
-SAMSUNG LE(32)B650

Co do wielkości telewizora to jeszcze nie wiem, albo 32 lub 37(mam pokój 3m na 4m) i będę używał go do xboxa360,kablówki i do kompa a odległość od ekrany będzie przeciętnie 1,5m.

Ponoć samsung 651 od 650 nie różni się za bardzo więc nie wiem czy warto przepłacać?

Może znacie jakieś fajne modele LG z podobnymi parametrami do powyższych modeli tak do 2100zł?

Wybieraj z xv (lub: weszly nowe modele 733) a Sama b650.
Do x360 i kompa oba sie nadadza z powodzeniem, natomioast + dla toski za lepsze skalowanie SD.
Ja bym bral 37", jak gram w dobra gre na iksie to siedze 1,5m ale przy 47"...
 

Fezzz

New member
Matryce.

Mam jeszcze jedno pytanie, a nie chce zakładać nowego tematu a więc spytam się tutaj, czy w telewizorach o tym samym modelu możemy dostać inny rodzaj matrycy(jedna lepsza a druga gorsza?)Pytam ponieważ kto pyta nie błądzi a poza tym już gdzieś czytałem podobny wątek na ten temat. Jakie są rodzaje matryc lub jak się je dzieli i które są najlepsze? Da się je jakoś sprawdzić?:-o
 
Do góry