LG CX i współpraca z Pioneer - pilot magic, diseqc

TomajS

New member
Witam.
W końcu mam Oleda i udało się kupić CX. Walczę jednak z pilotem magic i starszym już ampli Pioneera VSX709. Podczas konfiguracji pilota wybieram złącze optyczne albo dla testów hdmi. W trakcie konfiguracji pilota jest test załączania i wyciszania, które to pioneer przechodzi bezbłędnie. Po zakończeniu całego procesu, klikam na prawy górny przycisk zasilania na magicu i zamiast załączyć mi pioneera, wyświetla komunikat czy chcę ustawić pilota. Koszmarnie mnie to irytuje, jeśli test przechodzi poprawnie to dlaczego nie chce go załączać? Głośnością steruje prawidłowo, ale nie o to chodzi żeby ciągle sięgać pa jakiś kolejny pilot.
Przy okazji czy ten model wspiera diseqc?
Pierwszy raz mam telewizor, który przytłacza mnie swoimi funkcjami. Wszystko jest poukładane w jakiś nielogiczny sposób.
 
Tu masz odpowiedź http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/147438-lg-oled55cx-onkyo-sr607-upc-horizon-netflix-z-tv-2.html

Jeżeli chcesz ustawić skróty naciśnij na ok. 3 s przycisk 0 (zero) na klawiaturze pilota TV i postępuj zgodnie z opcjami wyświetlanymi na ekranie TV. Możesz przypisać do skrótów aplikacje i/lub urządzenia.

Współczesne TV są telewizorami tylko z nazwy w kontekście urządzeń z lat choćby '90 nie wspominając o starszych TV. Podobnie jest z telefonami komórkowymi, kiedyś miały tylko zieloną i czerwoną słuchawkę (klawisze) można powiedzieć że słowo telefon było wówczas jak najbardziej na miejscu. Analogicznie samochody. Miałem kiedyś malucha (Fiata 126p) zestaw naprawczy składał się z kombinerek młotka i 2 piw:grin:. W moim obecnym aucie nie jestem w stanie, na drodze, samodzielnie wymienić żarówek :grin::grin:

Edit: Twój ampli nie ma wejścia HDMI, a co za tym idzie nie ma możliwości na działanie funkcji SIMPLINK (HDMI CEC) i Auto Power Sync we współpracy z TV
 
Ostatnia edycja:

TomajS

New member
Nie o to mi chodzi. Pilot magic ma na górze po prawej przycisk załączanie zewnętrznych urządzeń i po jego naciśnięciu ma się włączyć skonfigurowane wcześniej urządzenie. Konfiguracja przebiega prawidłowo a przycisk nie działa. Działa za to włączenie i wyłączanie z menu TV, dostępne po wciśnięciu trzech poziomych kropek. CX bez przeszkód obsługuje wyjście optyczne i ten model Pioneera jest wspierany (jest dostępny na liście). Ten przycisk jest chyba do wkurzania ludzi. Doskonale działa również przełączanie wyjść i głośników, głosowo z pilota.
Dostałem odpowiedź z LG, że CX wspiera diseq.
Z ciekawostek od wczoraj po przełączeniu pomiędzy optyczny i głośnikami TV znikał dźwięk i pojawiał się dopiero po przełączeniu na inny kanał. Samoistnie również włączyła się odpowiedź głosowa na polecenia głosowe. Nie zmieniła się wersja oprogramowania. Po wyłączeniu autoodpowiedzi nie ma problemu z zanikaniem dźwięku :)
 
Do góry