Lg Cx a Soundbar Jbl 3.1

Kris1982

New member
Mam ten sam problem. LG CX i JBL 3.1 i za każdym razem jak włączę tv to automatycznie ustawia na głośniki z tv a jak zmieniam na arc to po chwili automatycznie ustawiam na głośniki z tv i tak ileś razy aż zaskoczy i wtedy jest dobrze ale do momenty włączonego tv jak tylko wyłącze i po chwili odpalę znowu ten cyrk się robi. Pomóżcie bo nie mam już siły.
 

Mike Rosse

New member
Zapomniałam się odezwać. Wymiana płyty nic nie wskurala tylko wifi szybciej działa. Zakupiłem optic i podłączyłem.mam wrażenie że arc się szybciej przełącza.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Mike Rosse

New member
Coś mi się obiło że jest to problem ze sterowanikami. Poprzedni tv też lg lecz nie oled wszystko śmigalo aż miło po arc.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Mike Rosse

New member
Po ust fabrycznych śmiga Ci przez jakiś czas?
Mi śmigalo max 1 dzień.
Próbuj do support LG.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

2vpc

New member
TV LG 65cx3la, soundbar jbl 3.1 Włączając z pilota tv sounbar się włącza, natomiast słychać że przez sekundę działa soundbar następnie tv przęłącza się na głośniki tv. Ręcznie muszę ustawiać wyjście na hdmi arc. i tak za każdym razem po włączeniu TV. To tak będzie??
 

SDman

Banned
TV LG 65cx3la, soundbar jbl 3.1 Włączając z pilota tv sounbar się włącza, natomiast słychać że przez sekundę działa soundbar następnie tv przęłącza się na głośniki tv. Ręcznie muszę ustawiać wyjście na hdmi arc. i tak za każdym razem po włączeniu TV. To tak będzie??
Zacznij diagnozować:
1. Odłącz od TV wszystko co po HDMI

2. Podłącz tylko soundbar i zobacz jak wtedy się zachowuje tylko z apek, usb czy tam DLNA
jeśli nadal będzie problem zmień kabel Hdmi na inny
 

2vpc

New member
Próbowałem na innym hdmi, kupiłem nawet hdmi 2.1. Nie pomogło. LG napisało:

Uprzejmie informujemy, iż w zaistniałej sytuacji prosimy o wyłączenie w telewizorze funkcji szybki start poprzez: Ustawienia – Ogólne – Szybki start +. Prosimy również o włączenie funkcji Simplink zarówno w telewizorze poprzez: Ustawienia – Połączenie – Ustawienia połączenia urządzenia – Simplink oraz w soundbarze.
Należy ustawić wyjście dźwięku cyfrowego na Auto/Pass Through poprzez: Ustawienia – Dźwięk – Wyjście dźwięku cyfrowego – Auto/Pass Through.
Następnie prosimy wyłączyć funkcję HDMI Ultra Deep Colour, ale po zmianie tego ustawienia należy rozpiąć oba urządzenia, odłączyć je od zasilania na co najmniej 60 sekund i podłączyć ponownie.

Jeżeli powyższe zalecenia nie przyniosą pożądanego efektu prosimy o odłączenie wszystkich urządzeń od telewizora, pozostawienie tylko soundbara i sprawdzenie poprawności działania.

Niestety nic to nie dało. Widzę że mam ten sam problem co kris.
 

Berti76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam identyczny problem, ale nie jbl a Onkyo 636, wydaje mi się że już próbowałem wszystkich porad z for pl i zagranicznych - bez skutku. Znalazł ktoś skuteczny pomysł?
 

tomekzc

New member
Z reguły po włączeniu TV musiałem kilka razy (2-3) zmieniać źródła dźwięku z wbudowanych głośników na HDMI ARC.
Po ostatniej aktualizacji (mam BX) problem się nasilił do tego stopnia, że idzie zwariować. Z 10 razy trzeba zmieniać z głosników na hdmi z nadzieją, że załapie. Support LG umywa ręce.
Aktualizacji cofnąć się również nie da. To jest jakiś dramat...
 

Mike Rosse

New member
Macie jakieś rozwiązanie? Ja kupiłem optyk i jak zaczyna wariować na arc daje na optyk i za chwilę wracam na arc.


Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

guciu87

New member
Mam to samo tylko TV Philips OLED 806. Dokładnie ten sam problem. Jak ktoś znajdzie rozwiązanie proszę dajcie znać. Optic rozwiązuje problem ale wtedy sterowanie głośnościa z pilota TV nie działa.
Oprogramowanie najnowsze V49.
 
Ostatnia edycja:
Do góry