LG Cinema 3D Warszawa 2011 Konferencja - czy ta jakość powali Cię na kolana ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie mówimy tylko o 3D.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/66694-lg-cinema-3d-telewizor-lg-lw570s.html
A cena 7349 zł za 47"LW 570S nie jest niska i mieści się w granicach podanych modeli konkurencji , czyli modeli z okularami aktywnymi.
Sprawdzimy głównie pod 3D , bo o tym rozmawiamy - na konferencji nie było takiego porównania , więc trudno zająć stanowisko.
Kontent 3D z pewnością nie wypełni całego programu oglądania telewizji .
Mnie osobiście na testach w jakości 3D zachwycił najbardziej do tej pory właśnie telewizor technologii 3D z okularami pasywnymi , czyli :
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/45...ego-na-swiecie-telewizora-technologii-3d.html
Model JVC GD 463D10
Oraz Toshiba GL1:
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ucja-toshiba-20gl1-test-lcd-bez-okularow.html

Jak będzie z LG - zobaczymy po szczegółowych testach.
 

jtd

New member
Bez reklam
No cóż , uczciwie można będzie to powiedzieć gdy na przeciwko siebie staną modele w klasie jakości :
LG 570 s
Sharp LE 830
Samsung D8000
Panasonic VT 30
Toshiba ZL1
Philips 9706
Czyli inaczej mówiąc najnowsze modele , z nowymi matrycami i przetwornikami 3D . Kilka z nich już widziałem jak grają - ale każde z osobna.
Porównanie ma sens gdy stoją obok siebie.

No to czas na testy w Hdtv.com.pl - tylko kiedy ? za tydzień czy za rok ?!
 

Dariusz_C

New member
Na 3D bez okularów, w cenie dla ludzi, poczekamy jeszcze parę lat.
A porównując ceny telewizorów, warto jeszcze dodać cenę okularów dla normalnej rodziny 2+1, albo 2+2. A jak jeszcze chcesz zaprosić znajomych?
Kolejna sprawa, to bardzo fajnie działająca konwersja 2D do 3D. Naprawdę można to oglądać z przyjemnością.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. na razie rozmawiamy o porównaniu jakości 3D, wyposażenie dodatkowe oraz jakość 2D która i tak zdominuje oglądanie bezokularowe - to wartość która znajdzie swoje odzwierciedlenia w jakości ogólnej
.
A testy LE 830 już jest.
Samsung wjechał wczoraj i już 50% testu jest już , reszta dziś.
Panasonic VT 30 wjeżdża w poniedziałek.
Toshiba będzie w maju -pierwsza dostawa, Philips będzie na sierpień.
LG - czekam na info kiedy.
 
Ostatnia edycja:

Dariusz_C

New member
Ok. na razie rozmawiamy o porównaniu jakości 3D, wyposażenie dodatkowe oraz jakość 2D która i tak zdominuje oglądanie bezokularowe - to wartość która znajdzie swoje odzwierciedlenia w jakości ogólnej

Dlaczego nie warto kupić telewizora 3D:
- bo jest drogi,
- bo oglądanie jest niewygodne i męczy wzrok
- bo nie ma co oglądać w 3D.

To właśnie razem to jest jakość 3D. Zdominuje ta technika, która jakość zapewni najlepszą, czyli wyeliminuje wady jak powyżej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będąc po rozmowach i konferencjach również w innych firmach jest trochę inaczej.
Inicjatywa LG jest extra ale.........
Wszystkie firmy ostro zjechały z cenami telewizorów 3D.
Np . Nowe telewizory Sharpa 46LE830 są niżej spozycjonowane niż LG LW 570S, nowe plazmy Panasonica 46GT30 znacznie niżej.
Okulary po dwie party są w zestawie . A dokupienie nowych modeli okularów dopiero zbliży nas do ceny LG.
Konwersja 2D do 3D jest w każdym nowym telewizorze dowolnej firmy, więc problem kontentu identyczny.
I na koniec - marketing każdej z firm zauważył że posiadanie 3D - to wartość dodana marketingowa . Dlatego wszystkie nowe modele wszystkich firm łącznie z Thomsonem , będą to posiadać bez względu na wynik końcowy czyli jakość.
Nas i użytkowników najbardziej interesuje stosunek ceny do jakości.
Poczekamy na modele LG do testów.
Mam nadzieję że oczarują nas łącznym wynikiem , jak zachwycił nas system 3D z okularami polaryzacyjnymi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/45...ego-na-swiecie-telewizora-technologii-3d.html
 

Dariusz_C

New member
kiki;643554 Wszystkie firmy ostro zjechały z cenami telewizorów 3D. [/QUOTE napisał:
O ceny się nie martw. O nie martwi się LG :-D.
Średnia cena LG na półce to mniej niż 90% średniej ceny telewizora w danym segmencie.
W ilu domach telewizję oglądają dwie osoby?
Średnia to 2+1 lub 2+2.
 

redlum

New member
Bez reklam
O ceny się nie martw. O nie martwi się LG :-D.
Średnia cena LG na półce to mniej niż 90% średniej ceny telewizora w danym segmencie.
W ilu domach telewizję oglądają dwie osoby?
Średnia to 2+1 lub 2+2.

Pokaż mi 55 cali ze średniego segmentu za 11,5tyś zł


Jeśli 55LW570S ma kosztuje ponad 10 tyś - to ile będzie kosztować 55LW9500 20 tyś? Ceny są mocno zawyżone - chyba, że przy wejściu kolejnych wyższych modeli - ceny "staroci" ostro spadną.

PS oczywiście odpowiedzi na pytanie co to jest dokładnie MCI nie otrzymałem
 

Dariusz_C

New member
Pokaż mi 55 cali ze średniego segmentu za 11,5tyś zł


Jeśli 55LW570S ma kosztuje ponad 10 tyś - to ile będzie kosztować 55LW9500 20 tyś? Ceny są mocno zawyżone - chyba, że przy wejściu kolejnych wyższych modeli - ceny "staroci" ostro spadną.

PS oczywiście odpowiedzi na pytanie co to jest dokładnie MCI nie otrzymałem

O cenach proponuję dyskutować, jak już będą na półkach, a nie w zapowiedziach. Przypomnij sobie jakie były ceny w kwietniu 2010 i porównaj z obecnymi.

55 cali LG średni segment z 2010 roku, cena od 6017 PLN. Proszę bardzo:
LG 55LE5500 55" - Telewizory LED - LG 55LE5500 55" cena od 6016.99zł

Wzoru na MCI ci nie podam, ale z grubsza to: TruMotion*ilość stref podświetlenia (dla grupy diod)*częstotliwość skanowania dla każdej klatki. Tak ja go przynajmniej rozumiem. Samsung ma analogiczny wskaźnik, nazywa go bodajże CMR.
 
Ostatnia edycja:

Dariusz_C

New member
LG 570 s
Sharp LE 830
Samsung D8000
Panasonic VT 30
Toshiba ZL1
Philips 9706

Dariusz C jeśli już mowa ''klasie jakości'' o której mówi kiki,to jakoś najtańszy model Lg tu nie pasuje.....a LW9500 spokojnie się zmieści w cenie konkurencji.....

Które z tych modeli stoją już na półkach, żebyśmy mogli porównać ich ceny? Najtańszy model Cinema 3D to LW4500, podobnie jak najtańszy LED z 2010 to LE4500. Jeżeli ktoś chce porównywać jakość, to niech się trzyma tego, co można zobaczyć i dotknąć. A LW9500 w Polsce będzie dopiero za kilka miesięcy.
 

maruco

New member
troche trzeba było poczekać na te "rewelacje LG" ale wygląda to rzeczywiście na rewolucję, zobaczymy jak ceny w praktyce będa wyglądały, ale już zapowiada się to ciekawie
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Chodzi o całokształt porównywania najdroższych z najtańszymi,albo porównujemy w tej samej klasie cenowej albo wcale.Ja ''po cichu'' i tak liczę na plazmę,aczkolwiek zaznaczam fanem 3D jeszcze nie jestem,ale jak do tej pory VT20 wygrywał...jak dla mnie.
Zresztą pożyjemy,zobaczymy.Pasywne 3D będzie hitem albo i nie....
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Wiara w ceny deklarowane przez producentów, to trochę jak wiara w obietnice w trakcie kampanii wyborczej.

w takim razie nie rozumiem takich wysokich sugerowanych cen podanych przez LG - dla przypomnienia:

32LW570S – 4749 zł
42LW570S – 5749 zł
47LW570S – 7349 zł
55LW570S – 10149 zł

trochę odstraszają potencjalnych klientów (w tym mnie)

mam nadzieje że spadną przynajmniej o 30% w ciągu najbliższego miesiąca
 

Dariusz_C

New member
w takim razie nie rozumiem takich wysokich sugerowanych cen podanych przez LG - dla przypomnienia:

32LW570S – 4749 zł
42LW570S – 5749 zł
47LW570S – 7349 zł
55LW570S – 10149 zł

trochę odstraszają potencjalnych klientów (w tym mnie)

mam nadzieje że spadną przynajmniej o 30% w ciągu najbliższego miesiąca

Możesz być spokojny, ceny już na wejściu będą niższe. LG podaje ceny sugerowane, a ceny na półce zależą już tylko od sklepu.
 

redlum

New member
Bez reklam
nie wiem jak to jest z cena hurtową i marża (o ile jest niższa od ceny sugerowanej) - ale przy cenie sugerowanej - to pewnie duże sklepy się do niej zastosują - a inne stawiając że to nowość dużo nie będą chciały opuszczać - zostaje tylko czekać na wyższe modele i spadek cen
 

bluray

Banned
KIKI:
No cóż , uczciwie można będzie to powiedzieć gdy na przeciwko siebie staną modele w klasie jakości ...
Myślę, że nie.
W wyższych będą dokładać opcje typu DLNA, jakieś nety itp itd.

Zaryzykuję stwierdzenie:
Wojna active - passive jest rozstrzygnięta.
Na korzyść LG (VIZIO / TOSHIBA / PHILIPS).
Podstawa dla odbiorcy to komfort oglądania.

Na ale zobaczymy za półroku.
 

Dariusz_C

New member
nie wiem jak to jest z cena hurtową i marża (o ile jest niższa od ceny sugerowanej) - ale przy cenie sugerowanej - to pewnie duże sklepy się do niej zastosują - a inne stawiając że to nowość dużo nie będą chciały opuszczać - zostaje tylko czekać na wyższe modele i spadek cen

Każdy chce zyskać. I producent, i sprzedawca, i w końcu kupujący. O cenach porozmawiajmy jak już będą na półce.

KIKI:

Myślę, że nie.
W wyższych będą dokładać opcje typu DLNA, jakieś nety itp itd.

Zaryzykuję stwierdzenie:
Wojna active - passive jest rozstrzygnięta.
Na korzyść LG (VIZIO / TOSHIBA / PHILIPS).
Podstawa dla odbiorcy to komfort oglądania.

Na ale zobaczymy za półroku.

LW570, czy LW5500 już mają i Netcast 2.0 i DLNA i obsługę Magic Control, itd., czyli to co LG nazywa Smart TV.
Wyższe modele będą za to miały wyższy CMI, TruMotion, design Infinia.
 
Do góry