LG CINEMA 3D – telewizor LG LW4500 - wszystko o serii W 4500

tommar88

New member
???

Pomozcie prosze bo nie ogarniam dlaczego po sciagnieciu filmu w sbs w formacie mkv po skopiowaniu na pendriva nie widac filmu w tv
a kopiujac zwykly format divx wszystko dziala
 

zaglobaa

New member
Z filmami na pendrive już tak jest, że czasem jakiś film może nie działać, albo nie być dźwięku.
Możesz się bawić w konwersję żeby coś zmienić, albo ściągnąć inną wersję filmu.
Albo moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.. podłączyć komputer i wsio.. masz wszystko (no ale trzeba mieć komputer i najlepiej z hdmi)
 

wszebor

New member
Mam pytanie co od update'a który poprawia jakość wyświetlanego obrazu w 3d. Czy ten update dotyczy tego tv ?
Zadając to pytanie w innym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/72048-lg-cinema-3d-obiecana-zmiana-parametrow.html#post714030 otrzymałem odpowiedź, że to dotyczy tylko tv 200hz.
Przeszukałem cały internet i nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji, raz pisało, że wymagane jest 120hz [bo na ich LW5500 była widoczna poprawa] ale zaraz było sprostowanie i, że to dotyczy wszystkich telewizorów Cinema 3D [tak jak to mówi oficjalna informacja], a nawet się gdzieś doczytałem, że na kogoś LW4500 jakość oglądanego materiał 3D się poprawiła.

A jak jest u was ? Zauważyliście coś szczególnego po aktualizacji firmware ?
 
Ostatnia edycja:

miod99

New member
LG 42 cale 3d CINEMA LW4500 model

Kupilem tv LG 42 cale 3d CINEMA LW4500 model !!! Mam też samsunga 40 cali LCD najwyższą klase ! obydwa Tv sa Full HD i obydwa 100 MHZ lecz różnica w obrazie jest widoczna !! w sensie w tym samsungu ktory kupilem 1 rok temu jest lepszy,żywszy obraz , lepsze kolory itp. CZy ktos posiada LG model LW4500 3d CINEMA ?? jak tak piszcie jak macie skalibrowany obraz ! bo ja nie moge cos ustawic tak dobrego obrazu jak ma samsung ! Pomocyy ! ten LG ma szarawe kolory jakby z pralki ktos go wyciągnął ! piszcze jak macie ustawienia obrazu zrobione !
 

luk4sek

New member
samsung ma szybę na matrycy przez co kolor wygląda bardzo efektownie i nasycenie, takiego obrazu na LG nie zrobisz. Natomiast można znacznie podkręcić ustawienia tego tv:) parametry znajdziesz w wątkach o 5500/570s.
 

miod99

New member
obraz lw4500

Czy mogę prosić o ustawienia obrazu na których hula Wasz LG4500? Ewentualnie link do sprawdzonych ustawień. nie mogę znalezc w necie ustawienia obrazu by wycisnac maks na tym tv ! zaraz go chyba sprzedam hehe a kupilem go 17.12.2011 !! 3d bardzo ladnie wyglada lecz hd srednio a sd kiepsko
 

miod99

New member
ustawienia obrazu

ja mam tak ! ustawiałem na programie HD !

16:9
oszczedzanie energii - WYŁ
Tryb obrazu - Ekspert 1
podswietlanie- 30
kontrast -98
jasnosc- 45
ostrosc poz - 50
ostrosc pion- 50
kolor- 72
odcien - G4
KONTROLA ZAAWANSOWANA
kontrast dynanamiczny- sredni
reakcja szumu - wył
cyfr redukcja zakł- wył
poziom czerni -niski
realne kino - wł
gama kolorow- standardowa
popr krawedzi - wysokie
filtr kolorow -wył
temp.barw- zimna
gamma - 2,4
metoda- 2 pkt
wzor - zewnetrzny


TRU MOTION- wysokie
lok.przyc.LED-Wył



prosze swoje ustawienia :)
 

wszebor

New member
Kurde, od wczoraj próbuje go kupić i nigdzie nie mogę znaleźć. Wszystkie się już rozeszły,a jak są na stanie to oferują mi cenę z kosmosu, jak 3100zł lub 2900zł [za 42LW5500 wyskoczyli z ceną 3800zł, myślałem, że zaraz wybuchnę śmiechem w sklepie]
Nie do złapania w promocji za 2600zł ;/
Trzeba będzie zobaczyć jak będzie wyglądała sytuacja po świętach
 

mag2k3

New member
Ok mam takie pytanie, jaki jest aktualny soft dla tego TV ?
W TV pokazuje mi wersje : 04.60.32
Kiedy wchodzę na stronę LG napisane jest że ostatnia wersja to : 04.60.26 o_O
 

bumar

New member
Czy ktoś coś wie na temat dostępności tego tv w marketach w cenie 2500-2600 zł? W media expert na święta był w super cenie 2547 zł, ale teraz już nie można nigdzie znaleźć.
 

bumar

New member
Chodziło mi bardzie o markety, do których można wejść i kupić tv osobiście. Może ktoś był w jakimś i widział jakąś fajną promocję?
 

darek2000

New member
Chodziło mi bardzie o markety, do których można wejść i kupić tv osobiście. Może ktoś był w jakimś i widział jakąś fajną promocję?

Polecam tutaj. Sam kupiłem u nich 1.stycznia (internet), a odebrałem 3 u nich w sklepie. Z tv jestem zadowolony. Chciałem 3D pasywne i jest ok. Filmy wyglądają bardzo ładnie z odległości 2,5-3m. 7 par okularów i każdy ogląda. Opcje internetowe są mi nie potrzebne. Wyższe modele (5500 i 570s) posiadają możliwość oglądania filmów, ale audio dts i ac3 na wyjście optyczne nie przepuszczają, wiąc po co przpłacać. Migawki mnie nie interesowały (dyskomfort + cena).
Powyższe informacje dotyczą moich spostrzeżeń i potrzeb.

Jedyne wady dla mnie to edge led i kiepska jakość patrząc od góry. Kąty po bokach źle nie wyglądają.
Uważam że w tej cenie 42lw4500 chyba zły nie jest.
Dodam jeszcze że materiał HD (c+, hbo, tvn czy nawet axn), mkv 1080p (player ASUS O!play HDP-R1) wyglądają bardzo dobrze. Różnice w cenie pomiedzy 4500 a 5500 przeznaczę na Blu-ray 3D (ASUS O!play BDS-500).
 
Ostatnia edycja:

bumar

New member
Porażka ten mix-elektronic, zamówiłem tv z odbiorem w sklepie ale na raty. Telewizor przyszedł do sklepu, dziś byłbym go odebrał gdyby nie fakt, że pani stwierdziła że doliczy mi dodatkowy kosz za kredyt ratalny, bo musi na tym tv "zarobić". Stwierdziła, że jako salon nie ma nic wspólnego ze sprzedażą internetową i nic z tego nie ma, że ja odbieram go u nich w salonie i w związku z tym oferuje mi dużo gorsze warunki ratalne, aby na nich zarobić. Po prostu żal, nie polecam tego sklepu nikomu!
 

marioking

Member
Mam problem, jestem u szwagra i chcieliśmy sobie protestować opcje 3d przez usb. A tu kicha, dysk, pendrivew i nic nie widzi. Niby podaje ze jakiś sprzęt usb jest podłączony ale filmów nie widzi. Nastawiałem ze coś może być niewspierane ale on w ogole nie widzi(nawet .Avi), chyba ze mu sie zmieni na muzykę albo zdjęcia to coś pokazuje ale nie odtwarza. Moze ktoś coś poradzić? Soft chyba najnowszy 04.60.32
 
Ostatnia edycja:
Do góry