LG C3 dużo gorszy do starego LG oled

Andrewarm

New member
Miałem Lg oled c3 65 cali i w pełni zgadzam się z niektórymi wpisami na wielu forach . Telewizor dużo gorszy od mojego starego LG FHD 55EG9A7V.
Matryca faktycznie daje po oczach i bardzo je męczy. Kolory prześwietlone i blade w SDR. HDR szału nie robi a oczy męczy jeszcze bardziej. Pod calan + mam dużo gorszy obraz od w/w/ starego tv, obraz jest nieostry a kolory o 30 % gorsze. Problem z Netflixem, obraz niespójny i szary, cały czas brak ostrości.
Próbowałem wszystkich ustawień i tylko niektóre filmy i trailery czasami wyglądają nieźle ale ogólnie jeśli chodzi o mnogość zastosowań to mój LG 55EG9A7V zawsze wypada co najmniej dobrze a czasami mnie bardzo pozytywnie zaskakuje. Postawiłem obydwa tv obok siebie i załączyłem te same źródła: netflix , usb i canal + i jedyne co na LG c3 było lepsze to niby wyższa rozdzielczość ale co z tego jak ostrość, ruch, kolory były gorsze na lg c3.
Jestem bardzo zdziwiony, że nastąpił taki downgrade. Mam wrażenie że elektronika wszystko psuje w tym tv.

Mam poważne wątpliwości co do rzetelności i uczciwości tych wszystkich recenzji i testów, które stawiają często ten tv w top 3. Oczywiście LG c3 został zwrócony ( zakup przez internet)
Czy ktoś ma porównanie do lg C2 może ten TV ma lepszy sdr , lepsze kolory w zwykłej TV, lepsza obsługa Netflixa ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie masz inne przyzwyczajenia.
Recenzje uśrednione pokazują klasę dC3 i nie muszą się zgadzać z Twoja opinią .
Również z mojej obserwacji mogę potwierdzić wysoką jakość Oleda C3.
Jeśli powiem, że jest lepsza niż w C2 to i tak Ci nic to nie powie - bo masz już wyrobione swoje zdanie.
Miłeś model skalibrowany ?
 

Andrewarm

New member
Nie był skalibrowany. Sam próbowałem go ustawić. Stosowałem wiele ustawień z internetu jak i sam próbowałem swoich sił.
Myślę że zrobiłem wszystko co mogłem a i tak obraz był słaby.
 
Ostatnia edycja:

Andrewarm

New member
Poprzedni skalibrowałem sam i było ok. Kalibracja nie wpływa znacząco na ostrość obrazu a tu w zwykłej tv jest dużo gorzej niż w oledzie FHD z przed 7 lat . W necie jest sporo negatywnych opinii https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/18g1tzc Wiele osób narzeka na brak ostrości , słabe kolory , ból oczu. Bazuje na swoich odczuciach jak i żony . Razem stwierdziliśmy że obraz jest jaśniejszy ale po prostu gorszy . Nie widzimy tych szczegółów co na starym oledzie, kolory są prześwietlone. Oczywiście zapewne obraz w filmach Blu-ray 4k hdr może by było świetnie nie wiem nie testowałem.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie był skalibrowany.
To wszystko wyjasnia.
Sam próbowałem go ustawić.
Jak widać z miernymi efektami.
Poprzedni skalibrowałem sam
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Sorry.To nie było złośliwe ,ale samemu to sobie możesz zrobić...przez grzeczność nie powiem co.;)
Kalibracja nie wpływa znacząco na ostrość obrazu
I tu się mylisz. Może wpływać. Wszystko zależy jak był ustawiony telewizor przed kalibracją.
Wiele osób narzeka na brak ostrości , słabe kolory , ból oczu.
Najczęściej są to osoby,którym szkoda było kasy na profesjonalną kalibrację.A ustawieniami znalezionymi w necie więcej popsuto niż zyskano.Każdy telewizor jest inny.Nawet w ramach tego samego modelu.I każdy powinien być kalibrowany osobno.A takie "kalibracje" z neta lub kartki więcej potrafią namieszać w obrazie niż przynieść pożytku.
Oczywiście zawsze się może zdarzyć ,że trafiłeś na wadliwą sztukę.Bywa.Ale jak czytam Twoje posty to jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
C3 to bardzo dobry telewizor.
Zamów fachowca,niech skalibruje go profesjonalnie.I ciesz się obrazem.;)
 

Waldorff

Member
To wszystko wyjasnia.

Jak widać z miernymi efektami.

:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Sorry.To nie było złośliwe ,ale samemu to sobie możesz zrobić...przez grzeczność nie powiem co.;)

I tu się mylisz. Może wpływać. Wszystko zależy jak był ustawiony telewizor przed kalibracją.

Najczęściej są to osoby,którym szkoda było kasy na profesjonalną kalibrację.A ustawieniami znalezionymi w necie więcej popsuto niż zyskano.Każdy telewizor jest inny.Nawet w ramach tego samego modelu.I każdy powinien być kalibrowany osobno.A takie "kalibracje" z neta lub kartki więcej potrafią namieszać w obrazie niż przynieść pożytku.
Oczywiście zawsze się może zdarzyć ,że trafiłeś na wadliwą sztukę.Bywa.Ale jak czytam Twoje posty to jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
C3 to bardzo dobry telewizor.
Zamów fachowca,niech skalibruje go profesjonalnie.I ciesz się obrazem.;)
Chyba żarty sobie robisz. Kolory kolorami, ale gość pisze, że ostrość jest gorsza. Skalowania czy obróbki sygnału kalibracja nie zastąpi. Ciężko czyta się to ciągłe wałkowanie o NIEZBĘDNEJ kalibracji, a najlepiej pewnie wykonane przez polecane źródło. Wiadomo kasa musi się zgadzać. Gość ma jawne porównanie jednego tv z drugim, a "fachowcy" wmawiają mu, że to co widzi na pewno mu się wydaje i magiczna kalibracja uleczy jego wszystkie bolączki. Coś jak audio voodoo.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Chyba żarty sobie robisz.
Nie.Nie robię sobie żartów.Ale jak czytam co napisałeś to chyba raczej trudno Ci to pojąć.
ciągłe wałkowanie o NIEZBĘDNEJ kalibracji,
Kalibracja nie jest niezbędna. A przynajmniej ja nigdzie tak nie pisałem.Ale w bardzo wielu przypadkach bardzo pomaga.
najlepiej pewnie wykonane przez polecane źródło
Owszem, polecane .Bo sprawdzone.Ale uspokoję Cię.Nie mam z tego polecania kasy.Sam robiłem kalibrację w pewnej znanej firmie.I zapłaciłem za to.
Poczytaj jeszcze raz dokładnie to co napisał @Andrewarm .Jak nie pomoże,zrób to ponownie.Później przeczytaj ponownie swój post.Poskładaj wszystko do kupy i postaraj się wyciągnąć wnioski.Jak Ci nie wyjdzie ,to poproś kogoś o pomoc.
Bo "zabłyśnięcie" Ci nie wyszło.
PS.
Ja cały czas zakładam ,że C3 jest sprawne. ;)
 

Andrewarm

New member
Zaznaczę jeszcze raz, nie jestem odosobniony w swoich obserwacjach. Stary tv daje w sdr ostrzejszy obraz i bardziej kolorowy, efekty świetlne w sdr są też lepsze. Obraz nie jest taki sztuczny i płaski jak w c3. Powiem więcej, dźwięk który przepuszczam przez amplituner yamaha jest znacznie lepszy na starym tv. Ustawienia obrazu dostępne w menu zmieniałem i kombinowałem przez kilka dni. Kable hdmi ugreen z certyfikatem.
Telewizor który musi najpierw trafić do laboratorium żeby przyzwoicie odbierał jest złym telewizorem.

Dzięki Waldorff z głos rozsądku.

Mam nadzieję że LG C4 będzie na tyle dopracowany że go kupię.
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Nie.Nie robię sobie żartów.Ale jak czytam co napisałeś to chyba raczej trudno Ci to pojąć.

Kalibracja nie jest niezbędna. A przynajmniej ja nigdzie tak nie pisałem.Ale w bardzo wielu przypadkach bardzo pomaga.

Owszem, polecane .Bo sprawdzone.Ale uspokoję Cię.Nie mam z tego polecania kasy.Sam robiłem kalibrację w pewnej znanej firmie.I zapłaciłem za to.
Poczytaj jeszcze raz dokładnie to co napisał @Andrewarm .Jak nie pomoże,zrób to ponownie.Później przeczytaj ponownie swój post.Poskładaj wszystko do kupy i postaraj się wyciągnąć wnioski.Jak Ci nie wyjdzie ,to poproś kogoś o pomoc.
Bo "zabłyśnięcie" Ci nie wyszło.
PS.
Ja cały czas zakładam ,że C3 jest sprawne. ;)
Niczego nie muszę ponownie robić, ani "błyszczeć", a zwłaszcza przed tobą. Na resztę też szkoda odpisywać :D
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co prawda nie mam C3 ani C2 lecz "stary" C1. Gdy prawie 2 lata temu go włączyłem na ustawieniach fabrycznych to zwątpiłem. Mój 5 letni Samsung odbierał o niebo lepiej.
Ustawiałem najpierw po swojemu i było jeszcze gorzej. Potem poprosiłem Kikiego o przysłanie ustawień. Było lepiej ale tylko w ciemnym pomieszczeniu. Za dnia tragedia.
Z tymi OLEDami LG musi coś być jeśli chodzi o skalowanie HD do 4K. Wychodzi fatalnie i obraz jest mniej ostry niż na telewizorze FHD. Już miałem sprzedać ale wpadłem na pomysł aby zaprząc do pracy sztuczną inteligencję Al. Wszystkie ustawienia Al wziąłem z OFF na ON. Nie od razu ale po kilku dniach byłem coraz bardziej zadowolony z obrazu i dźwięku. Po miesiącu stwierdziłem że to jest to i od roku już nic nie ruszam w ustawieniach. Większość tzw.testerów i recenzentów zaleca wyłączać tzw. ulepszacze a ja wprost przeciwnie uważam że niektóre ( zwłaszcza ta Al ) znacznie polepsza obraz. A swoją drogą dlaczego te nowe TV są tak ciężkie do ustawienia przez zwykłego Kowalskiego ? Przecież telewizor już po wyjęciu z pudełka po winien przyzwoicie odbierać a klient może co najwyżej lekko skorygować obraz lub dźwięk. Chyba Sony jest w tym najlepsze.
 

Nolif

New member
Mam LG C3 i niestety obraz jest strasznie ziarnisty. Korzystam z szybkiego światłowodu ale tv mam przez wi-fi czy przyjście na kabel ethernt rozwiąże sprawę?
 

Attachments

  • IMG_4846.jpeg
    IMG_4846.jpeg
    473 KB · Wyś: 42

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam LG C3 i niestety obraz jest strasznie ziarnisty. Korzystam z szybkiego światłowodu ale tv mam przez wi-fi czy przyjście na kabel ethernt rozwiąże sprawę?
Mniemam że mówisz o kablu sieciowym?
Nie nie pomoże! Twoje wifi jest zapewne szybsze niż karta sieciowa lan w TV...
Prędkość internetu nie jest powodem Twojej ziarnistosci 😉
 
Do góry