LG c2 oleda

Gregory668

Member
Witam co myślicie o tych pasach? Zrobić czyszczenie piskeli czy raczej to nie pomoże
20230923_154443.jpg
20230923_155558.jpg
 

Attachments

  • 20230923_155601.jpg
    20230923_155601.jpg
    1,1 MB · Wyś: 22

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz puścić. Nie zaszkodzi, a jest szansa, że w jakimś stopniu się poprawi. Ale jakby nie pomogło, to ja bym zwrócił tv, jeśli jeszcze możesz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A coś więcej, skąd się to wzięło?
Nie wygląda to na wypalenie, bo skąd by się wzięły pionowe pasy (?)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak tv był/jest nowy, to takie przypadłości nie mają prawa mieć miejsca.
Gorzej, jak tv przyszedł ze zwrotu, lub stał na półce sklepowej i świecił całymi dniami wyświetlając reklamy, tłumaczyłoby to pionowe pasy.
Dobrze by było sprawdzić ilość wyświęconych godzin w menu serwisowym.
Tak czy inaczej, zwracaj/reklamuj.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pierwsze co to zapodaj czyszczenie. Widziałem tu na forum już gorsze fotki i czyszczenie pomagało, więc warto sprawdzić.
 

Gregory668

Member
Panowie, mam jeszcze jedno pytanie szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć podobnego tematu , chodzi mi o netflix amazon i disney śmiga bez problemu a na netflixsie jest taki śnieg.. ziarno czy to normalne waszym zdaniem ?
 

Attachments

  • 20230924_211224.jpg
    20230924_211224.jpg
    1,2 MB · Wyś: 26
  • 20230924_211216.jpg
    20230924_211216.jpg
    1,2 MB · Wyś: 28

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za podpowiedzi czyszczenie pikseli usunęło cały problem, temat do kasacji pozdrawiam

Żadne do zamknięcia, dobrze, że "czyścik" pomógł (na szczęście), ale to dalej nie wyjaśnia skąd tam się wzięły powidoki - w nowym tv.

Nie. Netlix nie cechuje się żadnym ziarnem, pomijając konkretne i zamierzone produkcje.
Może "czyścik" włącz :grin:
 

luck76

Well-known member
Panowie, mam jeszcze jedno pytanie szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć podobnego tematu , chodzi mi o netflix amazon i disney śmiga bez problemu a na netflixsie jest taki śnieg.. ziarno czy to normalne waszym zdaniem ?
Dithering, norma na OLED i PDP. Jedne Oledy radzą sobie z tym lepiej inne gorzej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziwna sprawa.
U mnie na Netflix - igła. Na Amazon też.
Na LG jak sprawdzaliśmy też igła.
Z setek dostarczonych - nikt nie zgłaszał problemów

Faktycznie dziwna sprawa.
Najlepiej podłącz u sąsiada Twój OLED lub u rodziców i sprawdź - będziesz mieć pewność w czym może się czaić problem
 

Gregory668

Member
Dziwna sprawa.
U mnie na Netflix - igła. Na Amazon też.
Na LG jak sprawdzaliśmy też igła.
Z setek dostarczonych - nikt nie zgłaszał problemów

Faktycznie dziwna sprawa.
Najlepiej podłącz u sąsiada Twój OLED lub u rodziców i sprawdź - będziesz mieć pewność w czym może się czaić problem
To jednak zależy również od filmu , większość śmiga dobrze ale są pojedyncze z ziarnem z ale to chyba problem samego serwisu niż telewizora :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli co, jednak na jednym filmie jest ziarno, na innym nie?
Pisałeś, że na innych serwisach jest ok, a na Netflixie nie, to nie sprawdzałeś na innych filmach Netflixa przed wrzuceniem posta, żeby się przekonać, czy nie jest to zamierzony zamysł reżysera?
Masakra :grin:

Akurat Misja Stone jest IDENTYCZNA na Netflixie i na pliku żródłowym, tu i tu jest specyficzne ziarno, taka wizja reżyserska.
Nie ma to nic wspólnego z TV, tak samo jest na Oledzie czy Led, inne pozycje wyglądają świetnie.
 

luck76

Well-known member
Czyli co, jednak na jednym filmie jest ziarno, na innym nie?
Pisałeś, że na innych serwisach jest ok, a na Netflixie nie, to nie sprawdzałeś na innych filmach Netflixa przed wrzuceniem posta, żeby się przekonać, czy nie jest to zamierzony zamysł reżysera?
Masakra :grin:

Akurat Misja Stone jest IDENTYCZNA na Netflixie i na pliku żródłowym, tu i tu jest specyficzne ziarno, taka wizja reżyserska.
Nie ma to nic wspólnego z TV, tak samo jest na Oledzie czy Led, inne pozycje wyglądają świetnie.
Pierwsza scena Cassino Royale
 

luck76

Well-known member
Po wejściu BD w 2006r producenci filmowi zaczęli produkować ziarniste treści aby robiły wrażenie w FHD. Teraz mamy to samo z często nadużywanymi efektami ostrego światła w HDR
 
Do góry