LG C2 brak odświeżania pikseli po ponad 10h działania.

telewidz7

New member
Witajcie,
Chciałbym zapytać jak wygląda proces automatycznego czyszczenia pikseli w LG C2. Z tego co czytałem telewizor sam powinien zareagować gdy łączny czas działania przekroczy ponad 4h. U mnie działał z około 10h i po wyłączeniu go i ponownym włączeniu na następny dzień nie pokazuje komunikatu ze taka czynność miała miejsce.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to są dwa rodzaje odświeżania. Odświeżanie po 4h jest wykonywane po wyłączeniu TV. Słychać, że coś tam się dzieje. Komunikat o którym napisałeś pojawi się przy drugim rodzaju odświeżania, które TV wykona automatycznie po 2 tys godzin pracy. Można je także wykonać ręcznie - jest opcja w menu TV.
 

telewidz7

New member
No tak tylko z poziomu menu LG w jednym oknie mamy trzy klawisze do tego odświeżania wymuszonego. O co w tym kaman. Załączam zdjęcie, co ciekawe po wciśnięciu klawisza nr "2" zmienia się on na anuluj hafmonogram. To wygląda jak zaplanowanie czyszenia dopiero jak wyłączy się telewizor. Tylko teraz pytanie czy po włączeniu drygiej opcji telewizor teraz zawsze będzie uruchamiać czyszczdnie po każdym wyłączeniu??

Wszystkie opcje trwają okolo 10min więc czy czymś to się różni?

I ostatnia ciekawa rzecz że na dole w tym oknie jest zalecenie producenta: ,,Regularnie uruchamiaj funkcje Czyszczenia pikseli."

Dziwne bo wszędzie w necie piszą by robić to tylko gdy faktycznie widać jakiś defekt w obrazie. No i samo sony które bierze matryce od LG informuje by kozystac z tego max raz w roku z uwagi że może wpłynąć negatywnie na żywotność matrycy!

Więc człowiek głupieje
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co przeszkadzać z tym czyszczeniem. Ja użytkuję intensywnie Oleda LG od 3 lat. Cały czas cieszę się z pięknego obrazu.
Tak jak napisałem wcześniej to czyszczenie następuje automatycznie po 2 tys h pracy. Wtedy po włączeniu telewizora pojawia się komunikat o tym. Kilka razy tak u mnie było.
Do tego po 4 h pracy po wyłączeniu TV też się odświeża, ale po tym nie ma żadnego komunikatu.
Jedna bardzo ważna sprawa. Oleda nie wolno odłączać od zasilania, właśnie między innymi po to aby to czyszczenie mogło się odbywać po wyłączeniu.

Co do częstego ręcznego czyszczenia. Są zwolennicy takiego rozwiązania. Ja tego nie robię i nie mam z TV żadnych problemów a wypracował już bardzo wiele godzin.
 
Do góry