LG C1 48" - wielkość napisów

citisus

Member
Witam. Czy ktoś zna sposób jak powiększyć litery napisów w tym telewizorze? Szczególnie przy EPG. Są tak małe, że przy odległości 2-3 metrów czytanie zaczyna być uciążliwe.

Da się odwrócić wyświetlanie z czarnych napisów na białym tle ....na białe litery na szarym tle. Poprawia to nieco czytelność, ale nadal litery są bezsensownie małe. A miejsca w tabelkach jest dosyć.
Poodrawiam
 

bomarek

Member
Witam. Czy ktoś zna sposób jak powiększyć litery napisów w tym telewizorze? Szczególnie przy EPG. Są tak małe, że przy odległości 2-3 metrów czytanie zaczyna być uciążliwe.

Da się odwrócić wyświetlanie z czarnych napisów na białym tle ....na białe litery na szarym tle. Poprawia to nieco czytelność, ale nadal litery są bezsensownie małe. A miejsca w tabelkach jest dosyć.
Poodrawiam
Myślę, że tylko LG może to zrobić, ja mam C1 65 cali i też uważam, że trochę przesadzili z wielkością czcionki.
 

citisus

Member
Myślę, że tylko LG może to zrobić, ja mam C1 65 cali i też uważam, że trochę przesadzili z wielkością czcionki.
Przy 65" to jeszcze ujdzie, ale przy mniejszym rozmiarze jest kłopotliwe ....trzeba wstać i podejść do telewizora.
Pytam się, bo może jest jakiś ukryty sposób nie opisany w instrukcji.
Spróbuję napisać do LG....może zrobią jakąś aktualizację ...chociaż nie bardzo w to wierzę.
Trzeba chyba zainwestować w lornetkę teatralną :D
 

citisus

Member
Postaram się dopytać.
Było by fajnie.....bo dzwonienie do LG na info linię jest bez sensu.

Pomijając wysokie opłaty (linia 800), trudności z połączeniem (płaci się za czekanie) to poraża niekompetencja pracujących tam ludzi. Chciałem się dowiedzieć czy zakupiony trzy lata temu telewizor ma dekodowanie HEVC-265. Podałem rok produkcji, typ i numer seryjny....nikt nie był w stanie odpowiedzieć, ba niektórzy nie wiedzieli o czym mówię :)
 

citisus

Member
ok. To dam znać.

Dostałem odpowiedź na maila:
"Uprzejmie informujemy, iż w odbiorniku nie jest dostępna opcja odpowiadająca za wielkość czcionki.
W związku z powyższym powiększenie lite w EPG nie jest możliwa."

Czyli LG ma klientów głęboko w ****.
Zadałem kolejne pytanie, czy w związku z nieczytelnym EPG przewidują aktualizację oprogramowania.
Czy może należy zakupić lornetkę teatralną?

Wychodzi na to, że te telewizory są wyłącznie dla ludzi z sokolim wzrokiem, a już na pewno nie dla starszych. Albo dla dla tych co oglądają TV z max. 2 metrów
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Guru LG podaje że można , więc można.
Jutro sprawdzę na telewizorze.
 

citisus

Member
Oooo, super....czekam z ciekawością.
Zobaczymy na odpowiedź od specjalisty z LG. Nie chcę podawać jego nazwiska....ale powinien wiedzieć.
Na moją uwagę by wprowadzić stosowną zmianę w systemie operacyjnym otrzymałem następującą odpowiedź:

Szanowny Panie,
Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.
W zaistniałej sytuacji możemy przekazać sugestię dotyczącą wprowadzenia stosownej poprawki systemu.
W tym celu poprosimy o określenie numeru seryjnego oraz daty zakupu Pańskiego sprzętu.

Czekam na dalszą odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Specjalista i guru jest tylko jeden w LG Polska . Sales and Technical Training Manager LG Polska. LG Electronics.
 

citisus

Member
Przyszła odpowiedź:
Data : 11/02/2022
Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, iż stosowna sugestia w formie zgłoszenia VCU220211099074_01 została przekazana do odpowiedniego działu, który zapozna się z przekazaną opinią dotyczącą działania oprogramowania oraz rozpatrzy możliwość wprowadzenia odpowiednich poprawek.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do ponownego kontaktu.
Z poważaniem,
Konsultant ds. obsługi Klienta
LG Electronics Polska Sp. z o.o.

I to tyle na razie. Czy moje sugestie wezmą pod uwagę...trudno powiedzieć. Czyli pozostało czekać, na kolejny upgrade ....i mieć nadzieję.
Jakby co, to chyba pozostaje zakup lornetki teatralnej :)
Po cichu liczę na kikiego i jego znajomego guru.
 
Do góry