LG BX55 czy Sony 65XH95

Axi25

New member
Cześć, ostatnio kupiłem nowy telewizor i wybór padł na najlepszego LEDa od Sony czyli XH95 w 65 calach, niestety czerń w tym telewizorze mnie rozczarowała a najbardziej efekt bloomingu, który jest naprawdę dosyć spory w tym telewizorze wiec zacząłem się zastanawiać czy może wymienić ten telewizor na LG BX. Z tym, że do modelu 65 cali musiałbym dopłacić tysiąc co niezbyt mi się uśmiecha tak szczerze mówiąc (przez ubezpieczenie przy którym korzystniej wychodziły raty) lub wybrać BX lub CX ale w wersji 55 calowej. Z jednej strony jakość obrazu pewnie byłaby zdecydowanie lepsza (choć ta a XH95 jest bardzo dobra poza bloomingiem) ale z drugiej strony boje się ze będę żałować wymiany 65 calowego na 55 calowy. Sonego kupiłem tydzień temu a wcześniej stał samsung 43 calowy. Rozważam tez zostawienie tego XH95 tylko fakt wydania takiej kwoty i patrzenia ja ten czarny trochę mnie boli.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sprawa wydaje się prosta, kupujesz OLEDa za 1000 zł więcej i cieszysz się obrazem, opcja druga - 1000 zł zostaje Ci w kieszeni i katujesz się patrząc na TV, to jest tylko i wyłącznie Twoja kasa i Twój wybór.
 

Axi25

New member
Problem w tym, że ten 1000 to już byłby ponad dostępny budżet i zacząłem się zastanawiać nad 55 calami ale nie wiem czy jest sens tak naprawdę biorąc pod uwagę, że od tygodnia patrzę na 65 cali.
 

pawel_krakow

New member
Również jestem zdania, ze jeśli dopłacać do tylko do CX. Ja bym nie poszedł w kierunku mniejszego TV bo nie tedy droga. Będziesz zawiedziony przeskokiem na mniejszy rozmiar niż masz obecnie. Posiadam XH9505 65” i dla mnie czern i inne parametry są super - choć ja kupiłem go w pełni świadomie sprawdzając dokładnie inne modele. Skoro chcesz idealnej czerni i nie akceptujesz wad LCD to tylko OLED, który tez ma swoje problemy. Nie rozumiem do końca Twojego wyboru skoro chcesz mieć perfekcyjna czern... Kupuj Oleda bo będziesz wiecznie niezadowolony.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W dół zawsze jest ciężko zejść tym bardziej, że wcześniej miałeś duży skok o 22 cale z 43 na 65.
 

Axi25

New member
Również jestem zdania, ze jeśli dopłacać do tylko do CX. Ja bym nie poszedł w kierunku mniejszego TV bo nie tedy droga. Będziesz zawiedziony przeskokiem na mniejszy rozmiar niż masz obecnie. Posiadam XH9505 65” i dla mnie czern i inne parametry są super - choć ja kupiłem go w pełni świadomie sprawdzając dokładnie inne modele. Skoro chcesz idealnej czerni i nie akceptujesz wad LCD to tylko OLED, który tez ma swoje problemy. Nie rozumiem do końca Twojego wyboru skoro chcesz mieć perfekcyjna czern... Kupuj Oleda bo będziesz wiecznie niezadowolony.

Byłem świadomy, że nie uzyskam pełnej idealnej czerni ale ten blooming mnie dobija, być może jest coś nie tak z moim egzemplarzem bo ustawień próbowałem już kilku i zawsze jest to samo. Możesz spojrzeć czy to jest normalne zachowanie w tym modelu? https://drive.google.com/file/d/1lsLYeFJohoHyCSkpPsLgmOFMpvhKsb6v/edit
 

pantomima

Banned

W każdym wątku w temacie oledów czytelnik jak zawsze obecny, choć z oledami czytelnik nie ma nic wspólnego .

Czytelniku : testować oledy profesjonalnie skalibrowane , porównywać je stojące obok siebie , ich obrazy , bawić się multimediami tych oledów, sprawdzać jak wypadają w grach to zupełnie coś innego niż czytanie o nich . Musisz to w końcu zrozumieć .



Czytelniku , oczywistym jest że ty tych oledów nie widziałeś profesjonalnie skalibrowamych , stojących obok siebie więc skąd pomysł na podpowiedzi z twojej strony ?
Ty się zatrzymałeś w 2013 roku ze swoją plazmą st60 .
Od tamtej chwili nie posiadłeś żadnego innego telewizora a juz napewno żadnego oleda .

Dlaczego paplasz na temat modelu cx, jak Ty bladego pojęcia nie masz jak ten tv świeci ?

Nie możesz czytelniku roznosisc tej wysypki w nieskończoność, ponieważ nie masz styczności z oledami, ba ! , nie masz styczności z żadnymi wyświetlaczami .
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
Jaki to film i która minuta? Mogę porównać u siebie. U mnie blooming jest tylko przy napisach a tak to czern tam gdzie ma być jest mocno czarna. Używam ustawienia obrazu na tryb żywy i wszystkie kontrasty, xdr, lokalne wygaszanie w opcjach jakość mam ustawione na max.
 

pantomima

Banned
Dziękuję za wsparcie i serdecznie pozdrawiam .

Czytelniku nie dziękuj.Wtsydz się za to . Żeby kobieta Cię broniła... W zasadzie nie jestem zaskoczony . Nie masz nic na swą obronę i wszystko się zgadza, jest trafione z mojej strony . Mniejsza z tym .

Zastanawia mnie , dlaczego nie bierzesz tak czynnej dyskusji w wątkach o sprzęcie hi-fi , kinie domowym.
Na tym polu również nie masz podstawowej wiedzy jak w materii wyświetlaczy .
Temat za ciężki?
Koledzy szybko sprowadziliby Cię na ziemię.
 

Axi25

New member
Jaki to film i która minuta? Mogę porównać u siebie. U mnie blooming jest tylko przy napisach a tak to czern tam gdzie ma być jest mocno czarna. Używam ustawienia obrazu na tryb żywy i wszystkie kontrasty, xdr, lokalne wygaszanie w opcjach jakość mam ustawione na max.

To serial „The Order” na netflixie odcinek 4 (sezon 1) cała scena od 36 minuty, właśnie czytałem ze blooming występuje tylko przy napisać a tak to jest bajka jak na LCD i coraz bardziej zaczynam wierzyć, że trafił mi się wadliwy egzemplarz.
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
To serial „The Order” na netflixie odcinek 4 (sezon 1) cała scena od 36 minuty, właśnie czytałem ze blooming występuje tylko przy napisać a tak to jest bajka jak na LCD i coraz bardziej zaczynam wierzyć, że trafił mi się wadliwy egzemplarz.

Mam Netflix także Sprawdzę na dniach jak wrócę do domu i dam znać. Zrobię foto dla porównania. Przypomnij się w razie czego w wiadomości prywatnej.
 

pawel_krakow

New member
Tak jak obiecałem wrzucam scenę z tego momentu co u Ciebie na moim 65XH9505. Jest lekka poświata bo to nie Oled i system wygaszania rozświetla miejsca przy jaśniejszych punktach światła itd. Jak masz się z tym męczyć i chcesz mieć idealna czern, która tez potrafi gubić szczegóły cieni itd. To kup Oleda i będziesz zadowolony.
23-E29-D80-6-DC2-44-E2-A16-A-CE071-E44-B0-BD.jpg
 

claudio

Member
Zauważyłem u siebie w 55BX, że przez satelitę podczas meczów piłkarskich czasami wokół zawodników podczas zbliżenia pojawia się takie jakby rozmazanie.
Najczęściej się to dzieje, gdy zawodnik ma biały strój.
Da się z tym żyć, ale nieładnie to wygląda.
Może jakąś opcję trzeba wyłączyć/włączyć odpowiedzialną za taki efekt?
 

Axi25

New member
Tak jak obiecałem wrzucam scenę z tego momentu co u Ciebie na moim 65XH9505. Jest lekka poświata bo to nie Oled i system wygaszania rozświetla miejsca przy jaśniejszych punktach światła itd. Jak masz się z tym męczyć i chcesz mieć idealna czern, która tez potrafi gubić szczegóły cieni itd. To kup Oleda i będziesz zadowolony.
23-E29-D80-6-DC2-44-E2-A16-A-CE071-E44-B0-BD.jpg

Mógłbyś podać swoje ustawienia? Jestem ciekaw czy to coś zmieni. Właśnie jeżeli zmienię na Oleda to na 55 cali bo budżet nie pozwoli dopłacać tysiąca do 65.. Dlatego chyba zrezygnuje z tego oleda bo boje się ze będzie za mały teraz jak tydzień stoi już u mnie 65 cali...
 

pantomima

Banned
Mógłbyś podać swoje ustawienia? Jestem ciekaw czy to coś zmieni. Właśnie jeżeli zmienię na Oleda to na 55 cali bo budżet nie pozwoli dopłacać tysiąca do 65.. Dlatego chyba zrezygnuje z tego oleda bo boje się ze będzie za mały teraz jak tydzień stoi już u mnie 65 cali...

Nie śpiesz się z zakupem i zdecydowanie dozbieraj . Ja będąc na Twoim miejscu dołożyłbym tego tysiaka. Oled to genialny obraz ,jeszcze lepszy w większej przekątnej, co się tyczy w sumie każdego rodzaju wyświetlacza.

Parę lat temu w salonie Sony miałem okazję obok siebie zobaczyć zd9 (świetny obraz ) i pierwszy oled od Sony ( oczywiście oba nie skalibrowane profesjonalnie no i w oświetleniu sklepowym) .
Przy zd9 zatrzymałem się na chwilę bo większość czasu poswieciłem na podziwianie oleda. Pomimo , że zd9 generował fantastyczny obraz i był o 10" większy, to ten oled go wciągnął nosem. Nie baw się w ledy .
 
Ostatnia edycja:

Axi25

New member
Nie śpiesz się z zakupem i zdecydowanie dozbieraj . Ja będąc na Twoim miejscu dołożyłbym tego tysiaka. Oled to genialny obraz ,jeszcze lepszy w większej przekątnej, co się tyczy w sumie każdego rodzaju wyświetlacza.

Parę lat temu w salonie Sony miałem okazję obok siebie zobaczyć zd9 (świetny obraz ) i pierwszy oled od Sony ( oczywiście oba nie skalibrowane profesjonalnie no i w oświetleniu sklepowym) .
Przy zd9 zatrzymałem się na chwilę bo większość czasu poswieciłem na podziwianie oleda. Pomimo , że zd9 generował fantastyczny obrazu był o 10" większy, to ten oled go wciągnął nosem. Nie baw się w ledy .

Kupiłem dopiero co tego wychwalanego leda, byłem świadom, że nie uzyskam pełnej czerni ale no rzeczywistość odbiega od tych wszystkich wychwalań w moim przypadku. Do środy mogę wymienić tego leda na inny telewizor, żeby wymienić na 65 BX musiałbym dopłacić 1100zł a już ten LED nie był tani.
 

pantomima

Banned
Kupiłem dopiero co tego wychwalanego leda, byłem świadom, że nie uzyskam pełnej czerni ale no rzeczywistość odbiega od tych wszystkich wychwalań w moim przypadku. Do środy mogę wymienić tego leda na inny telewizor, żeby wymienić na 65 BX musiałbym dopłacić 1100zł a już ten LED nie był tani.

Rozumie Cię doskonale .
Czasami nie da się przeskoczyć poprzeczki , czasami również warto wstrzymać się z zakupem .
Przecież nie musisz na gwałt miec chyba tego telewizora.

Jeżeli pasuje Ci Led to bierz leda i się nie zastanawiaj . Jeśli Ci się nie spieszy to odłóż zakup , dostukaj i bierz oleda .
 
Do góry