Lg bd550

marylka

New member
Sposób jest już znany od dawna, nie trzeba wgrywać softu. Należy podłączyć do odtwarzacza komputer poprzez interfejs TTL-RS232. Całość polega na zalogowaniu się do odtwarzacza poprzez konsolę i wydaniu kilku poleceń. Dzisiaj odblokowałem YouTube, accuweather i Picase na swoim BD550. Poradziłem sobie nawet bez lutowania. Temat można zgłębić wpisując BD550 hack na google.



Sądzę, że próbujesz instalować niewłaściwa wersje, sprawdź, czy BD550/BD555 (Ver:BD5.227.00/ Date:2011.07.06) z polskiej strony LG zadziała.

Szkoda, że jako użytkownik bez 5 napisanych postów nie mogę dodać linków.



Czy moglbys opisac jak sie logujesz przez konsole i jakie komendy podajesz aby odblokowac youtube,picassa...itd jezeli nie oficjalnie to moze na priv.
 

michalkierow

New member
Późno to zobaczyłem, może problem już opisywany ale to nie prawda.
Żeby zaparkować bez stuków wystarczy przycisnąć przycisk HOME na ekranie TV pojawiają się ikony jak na starcie, na wyświetlaczu odtwarzacza jest prostokąt) ponownie wciskamy przycisk HOME, na ekraniku odtwarzacza pojawiają się poziome kreski odczekujemy ok 10- 15 sek (odtwarzacz wogóle wolno wykonuje polecenia)na ekranie TV jest siwo-nieb tło i wyłączamy zasilanie bezstukowo.

Zwracam honor,działa.
Szkoda ,że LG Polska mi tego nie powiedziało tylko biernie odpisało coś w stylu "bedziemy nad tym pracować"
 

michalkierow

New member
Jest kolejny problem - dostałem film na BluRay ale bez polskiej ścieżki dźwiękowej.
No to zrzuciłem z płyty plik na dysk.Mam teraz plik z obrazem m2ts.
LG odpala mi ten plik m2ts czyli niby jest wszystko ok,ale nie odpala równocześnie pliku z polskimi napisami.
Próbowałem ze zmianą nazwy,testowałem pliki w formacie txt i srt.

Albo czegoś niewiem albo pozostaje tylko przerobić m2ts na mkv.
 

sirius98

New member
Jeżeli ktoś wie jak odblokować Youtube i inne serwisy na LG BD550 i mógłby się podzielić to proszę o prywatną wiadomość. Chętnie zrobię to na własną odpowiedzialność. Google w tym temacie wygląda na wyczyszczone.
 
Ostatnia edycja:

dodix

New member
Widac nic w temacie sie nie dzieje ? moj nie czyta twardziela ani fat ani ntfs, bez partycji, z partycjami, troche na nerwy mi juz to dziala !!!!! Jak koledzy u Was z tymi dyskami zewnetrznymi działa ?
 

olo2702

New member
Miałem ten sam problem po wgraniu softu ale go rozwiązałem jeśli masz dysk sformatowany jako logiczny musisz tylko zmienić jako podstawowy z ang.primary np. programem Partition Wizard i po bólu. Miłej zabawy.Pozdrawiam.
 

olo2702

New member
Jest kolejny problem - dostałem film na BluRay ale bez polskiej ścieżki dźwiękowej. N

bd550 nie odtwarza napisów w plikami m2ts
 

dodix

New member
Dzieki Olo bede probowal w tym kierunku, a z tym odblokowaniem serwisow w tym modelu jakos nikt sie nie wypowiada. Nie wiadomo czy wykonalne to jest ?Oczywiscie nie mowie tu o programistach ze specjalistyczna wiedza, ale troche ciekawych swiata. Pozdrawiam
 

greck

New member
Witam.

Czy istnieje możliwość aby ten LGik był podpięty skrętką z routerem do którego z kolei jest podpięty dysk po usb i żeby czytać z tego dysku np. filmy przez ten odtwarzacz tak samo jak się podepnie do niego bezpośrednio dysk albo pena?

Próbowałem trochę ostatnio powalczyć z tym tematem, ale niestety nie dałem rady. Zarówno blu-ray jak i dysk są widoczne w sieci, jednak z pozycji odtwarzacza nie można wejść na dysk.
 

adinfo

New member
Wczoraj kupiłem odtwarzacz LG BD-550. Mam telewizor Sony KDL-46EX500. Udało mi się uruchomić sterowanie odtwarzaczem z pilota TV (Simplink). Sam się zdziwiłem, że LG działa razem z Sony. Sterowanie odtwarzaniem mediów oraz poruszanie się po menu działa. Moja radość nie była na długo. Dzisiaj po podłączeniu BD-550 do sieci wykrył nowe oprogramowanie i zaktualizował do najowszej wersji (cel aktualizacji - brak litery "ś"). Po tej operacji współpraca z pilotem telewizora się zakończyła. Przypuszczam, że to celowy zabieg LG jeżeli chodzi o sprzęt konkurencji. Ale mogę się mylić, wysłałem im pytanie w tej sprawie. Zobaczę co odpowiedzą. Ciekawe, że na starej (startowej) wersji oprogramowania sterowanie pilotem TV Sony działało bezbłędnie.
 

michalkierow

New member
Miał ktoś z Was problemy z rozdzielczością filmów MKV ?
Mam film w mkv o rozdzielczości 1280 x 528 i wyświetla mi go zniekształconego :/
Obraz wygląda rozciągnięty z tych 528 do 720 co daje wygląd jajka zamiast kółka w pionie.
Na PC jest ok.
 

devoiko

New member
Witam. mam ten model od kilku dni. bezskutecznie próbuję odczytać dane z dysku WD 2.5TB. Wyczyszczony do zera i formatowany w różnych opcjach pozostaje nierozpoznany. Serwis twierdzi, że ten model rozpoznaje dyski do 1TB, tak więc trzeba uważać. Ten sam dysk bezproblemowo radzi sobie we współpracy z BD350V, serwis na to, że 350V współpracuje z pamięciami flashowymi (wg instrukcji). Jestem załamany, że 350V sprzed dwóch lat kładzie nowszy model na łopatki. Jak ktoś chce go ode mnie kupić to proszę o kontakt na priva.
 

adinfo

New member
Europejska wersja LG BD550 wspiera jedynie pobieranie aktualizacji firmware oraz informacji o filmach Blu-Ray. W tym wątku ktoś pisał wcześniej o odblokowaniu YouTube i paru innych serwisów ale google w tej kwestii zostało wyczyszczone. Do tej pory nie znalazłem instrukcji jak wykonać modyfikację tego sprzętu aby wspierał np. DLNA czyli tego co ma amerykański odpowiednik BD550. Jeżeli ktoś jakimś cudem posiada takie instrukcje będę wdzięczny za info. Jedynie co do tej pory udało mi się zmienić to region dla DVD na inny niż PL (czyli drugi) bo mam parę płyt z regionu 1. Później wróciłem do regionu 2. Z tym, że trzeba to robić każdorazowo, bo nasz BD550 nie będzie całkowicie region free (konieczność przełączania).

Odnosząc się do mojego wcześniejszego postu w tym temacie dotyczącego obsługi pilota z TV Sony Bravia KDL-46EX500 z LG BD550 to z serwisu LG odpisali zgodnie z moimi przypuszczeniami:

"W nawiązaniu do Pana wiadomości informujemy, że funkcja SIMPLINK została stworzona bezpośrednio dla urządzeń firmy LG. Gwarantujemy kompatybilne połączenie urządzeń za pomocą kabla HDMI. LG Electronics nie gwarantuje, że funkcja ta będzie działała poprawnie z urządzeniami innych marek."

Do tej pory zrobiłem downgrade do niższej wersji firmware ale pilot z TV dalej nie ruszył. Możliwe, że problem tkwi jeszcze w kablu HDMI, kupię inny i ostatecznie sprawdzę.
 

jurasekb

New member
Jedynie co do tej pory udało mi się zmienić to region dla DVD na inny niż PL (czyli drugi) bo mam parę płyt z regionu 1. Później wróciłem do regionu 2. Z tym, że trzeba to robić każdorazowo, bo nasz BD550 nie będzie całkowicie region free (konieczność przełączania).

Mam pytanie do Kolegi adinfo. Jak udało Ci się zmienić region dla DVD bo też mam parę płyt ze stanów?
 

michalkierow

New member
codes
pause, 3, 1, 4, 1, 5, 9 - edit the region code (DVD)
-----------------------------------------------------------

Wytłumaczy Ktoś dokładnie jak wpiąć się do tego CN501 ?
Jak wpiąć się z drugiej strony czyli do komputera?
Jak i gdzie wpisywać komendy ?

Jakaś fota CN501 itd ? Fota wtyczki do komputera ?

HACK Enabling inactive services on BD560
 
Do góry