Lg bd550

G

goldengate

Guest
Przyciskiem REPEAT w górny lewy rogu. wciskając kilka razy przełączasz tryb odtwarzania.
 
G

goldengate

Guest
Ja mam na stałe podpiętego bluray'a do sieci LAN i zawsze po włączeniu widać w górnym prawym rogu ekranu ikonkę kuli ziemskiej - wtedy właśnie sprawdza czy jest dostępne nowe oprogramowanie firmware. Jeśli tak proponuje instalować. Ja zawsze tak robię czyli od kupna po kolei wszystkie aktualizacje instalowałem w jakiej kolejności wychodziły i nie mam żadnego problemu z odtwarzaniem plików video czy muzycznych.
Od czas jak kupiłem ten odtwarzacz (od listopada 2010) oglądam tylko pliki formatu mkv i wszystkie ładnie działają. Jedyny plik jaki nie ruszył to koncert Andrea Bocelli ale pokazał komunikat dlaczego "za duża rozdzielczość" gdyż plik ma 1920 x 1088 czyli wysokość o 8 za dużo.
 

sephia

New member
Witajcie. Dziś kupiłem za 299zł LG BD550 i po całym dniu testów odetchnąłem - świetny zakup. Nie wiem jak dlugo ten model jest produkowany, ale na swoim mam naklejkę Marzec 2011 i generalnie czyta WSZYSTKO! Łącznie z napisami txt zarówno do plików MKV, AVI, MP4. Czyta równiez literkę "ś", ale dlatego, że ma chyba wgrany najnowszy soft. Jest co prawda na stronce lg jakis nowszy, z czerwca, ale nie wiem czemu, nie jestem w stanie go zainstalować przez pendrive'a, a nie mam jak podłączyć odtwarzacza do sieci.

Generalnie jakość obrazu miażdży... Nie miałem okazji jeszcze pakować do napędu płyt BR (bo zwyczajnie ich jeszcze nie posiadam), ale pliki w rozdzielczości 1080p czyta wszystkie i bez najmniejszych problemów.

Menu przejrzyste, do tego pilot obsługujący również telewizor (mam też TV od LG). Świetny zakup i wg mnie chyba najlepszy odtwarzacz BR na rynku poniżej 300zł. Polecam.
 

lennox2

New member
Generalnie jakość obrazu miażdży... Nie miałem okazji jeszcze pakować do napędu płyt BR (bo zwyczajnie ich jeszcze nie posiadam), ale pliki w rozdzielczości 1080p czyta wszystkie i bez najmniejszych problemów. Polecam.

Jak już kiedyś to zrobisz daj znać, czy jest dodatkowa (in plus) różnica pomiędzy plikami .mkv 1080p, a płytką BD. Też się zbieram, żeby wybrać się do wypożyczalni po jakąś płytkę, ale ciągle coś brakuje mi czasu, a jestem ciekawa, czy obraz z płyty będzie jeszcze lepszy, niż z pliku... No bo tak na logikę, to skoro płytka BD ma np. ok. 40 gb, a film 1080p mn.w. 10 gb, to gdzieś - pomijając menu i dodatki - te dodatkowe gb muszą być... W obrazie?

Generalnie mogę się podpisać pod Twoim postem obiema dłońmi :)
 

michalkierow

New member
Czekam aż ktoś zmieni w tym odtwarzaczu soft na ten z wyższych modeli obsługujących serwisy YouTube itp.
Myślał już ktoś nad tym ?
 

slash83

New member
A ja mam problem z aktualizacją softu w tym urządzeniu :( Pobrałem ze strony LG Firmware update for BD550/BD570/BD590 (Ver:BD.8.31.355.C/ Date:2011.06.29).
W paczce są dwa pliki LG_BD_5100B30.ROM-00 i LG_BD_5100B30.ROM-01. Wgrałem je zgodnie z instrukcją bezpośrednio na Pendrive, wlaczylem urządzenie, zaczekałem na menu główne, podłączam pendrive i nic - urządzenie go wykrywa, ale nie pojawia się okno aktualizacji jak powinno. Miał ktoś podobny problem? Nie moge zaktualizowac firmware przez LAN bo niestety nie posiadam.
 

honor

New member
Czekam aż ktoś zmieni w tym odtwarzaczu soft na ten z wyższych modeli obsługujących serwisy YouTube itp.
Myślał już ktoś nad tym ?

Sposób jest już znany od dawna, nie trzeba wgrywać softu. Należy podłączyć do odtwarzacza komputer poprzez interfejs TTL-RS232. Całość polega na zalogowaniu się do odtwarzacza poprzez konsolę i wydaniu kilku poleceń. Dzisiaj odblokowałem YouTube, accuweather i Picase na swoim BD550. Poradziłem sobie nawet bez lutowania. Temat można zgłębić wpisując BD550 hack na google.

A ja mam problem z aktualizacją softu w tym urządzeniu :( Pobrałem ze strony LG Firmware update for BD550/BD570/BD590 (Ver:BD.8.31.355.C/ Date:2011.06.29).
W paczce są dwa pliki LG_BD_5100B30.ROM-00 i LG_BD_5100B30.ROM-01. Wgrałem je zgodnie z instrukcją bezpośrednio na Pendrive, wlaczylem urządzenie, zaczekałem na menu główne, podłączam pendrive i nic - urządzenie go wykrywa, ale nie pojawia się okno aktualizacji jak powinno. Miał ktoś podobny problem? Nie moge zaktualizowac firmware przez LAN bo niestety nie posiadam.

Sądzę, że próbujesz instalować niewłaściwa wersje, sprawdź, czy BD550/BD555 (Ver:BD5.227.00/ Date:2011.07.06) z polskiej strony LG zadziała.

Szkoda, że jako użytkownik bez 5 napisanych postów nie mogę dodać linków.
 

michalkierow

New member
Sposób jest już znany od dawna, nie trzeba wgrywać softu. Należy podłączyć do odtwarzacza komputer poprzez interfejs TTL-RS232.
Rozumię,że trzeba rozkręcic obudowe i w środku znajdziemy wtyczke ?

Poradziłem sobie nawet bez lutowania.
:shock:

Szkoda, że jako użytkownik bez 5 napisanych postów nie mogę dodać linków.
No to jest na tym forum koszmar :) ja naprzykład nie moge dodać zdjęć ....
Jak możesz to wyślij mi na priva te konkretne linki.Szukałem na googlach ale tam wszystko po angielsku ,a wolałbym nie uwalic tego playera ....
 

honor

New member
W środku są pola lutownicze, oznaczone jako CN501. Nie lutowałem, tylko wetknąłem w otwory bardzo krótko przycięte żyły przewodów, przyblokowałem wykałaczkami i bez problemów poszło. Sposób partyzancki, ale zadziałał. Polskiego opisu nie znalazłem nigdzie, korzystałem z anglojęzycznego poradnika.
 

michalkierow

New member
Dzieki za priva.
Powiedz mi jeszcze bo pewnie masz wiedze w tym temacie - czy można połaczyć komputer z BD550 za pomocą portu RJ-45 kabel skrosowany i portu LAN ?

Chodzi mi o to,że chciałem przerzucać na dysk zewnętrzny USB, który jest połączony do BD550 pliki ,tak żeby za każdym razem nie odpinać kabla USB....

Wygląda to tak,że jak chce cos wrzucic na dysk to idę na koniec pokoju,odpinam dysk z portu USB,przynosze do komputera,podłączam,wrzucam i znów wstaje ide na koniec pokoju ,podłączam itd....za pół roku to chyba port USB będzie już rozklekotany :)
 
Ostatnia edycja:

slash83

New member
Sądzę, że próbujesz instalować niewłaściwa wersje, sprawdź, czy BD550/BD555 (Ver:BD5.227.00/ Date:2011.07.06) z polskiej strony LG zadziała.

Podziękował - firmware ściągniety z polskiej strony działa jak należy.
Choć dziwne, że te soft nie są uniwersalne, w końcu do tego samego modelu...
 

honor

New member
Dzieki za priva.
Powiedz mi jeszcze bo pewnie masz wiedze w tym temacie - czy można połaczyć komputer z BD550 za pomocą portu RJ-45 kabel skrosowany i portu LAN ?

Chodzi mi o to,że chciałem przerzucać na dysk zewnętrzny USB, który jest połączony do BD550 pliki ,tak żeby za każdym razem nie odpinać kabla USB....

Wygląda to tak,że jak chce cos wrzucic na dysk to idę na koniec pokoju,odpinam dysk z portu USB,przynosze do komputera,podłączam,wrzucam i znów wstaje ide na koniec pokoju ,podłączam itd....za pół roku to chyba port USB będzie już rozklekotany :)

Tak mocno się w temat nie zagłębiałem, ale raczej ten pomysł nie wypali. Cały czas śledzę poczynania na zagranicznych forach.

Podziękował - firmware ściągniety z polskiej strony działa jak należy.
Choć dziwne, że te soft nie są uniwersalne, w końcu do tego samego modelu...

W USA BD550 to BD530, stąd rozbieżności.
 

Alicjare

New member
Sposób jest już znany od dawna, nie trzeba wgrywać softu. Należy podłączyć do odtwarzacza komputer poprzez interfejs TTL-RS232. Całość polega na zalogowaniu się do odtwarzacza poprzez konsolę i wydaniu kilku poleceń. Dzisiaj odblokowałem YouTube, accuweather i Picase na swoim BD550. Poradziłem sobie nawet bez lutowania. Temat można zgłębić wpisując BD550 hack na google.



Proszę podac jak to zrobic bezpiecznie. Na google nie ma juz tej strony, a wolałabym oprzec się na doswiadczeniach tego co juz to zrobił i mu działa.
 

michalkierow

New member
Niewiem czy zaważyliście ale ten odtwarzacz ,a może raczej jego soft ma poważny błąd !
Sprawa tyczy się dysków zewnętrznych podłaczanych przez USB.
Jak wiadomo taki dysk podłączony do PC odłacza sie za pomocą "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i dopiero wtedy wyciąga się wtyczke z gniazda USB.
W tym odtwarzaczu niestety niemamy takiej opcji ale prozę zwrócić uwagę,że przy wyłączaniu odtwarzacza przysickiem na obudowie lub pilocie Power dysk zachowuje sie tak jakby odcięto mu nagle napięcie czyli bezpośrednio wyciągnięto wtyczke z gniazda USB.To prowadzi do utraty danych,a nawet do uszkodzenia całego dysku ! Słychać jak stają "talerze" plus dziwny stukot.(testowałem na dwóch różnych dyskach)
Dziś jeszcze napiszę do LG z pytaniem co mają na ten temat do powiedzenia bo wychodzi na to,że w przypadku awarii dysku trzeba będzie dochodzić swoich praw nie od producenta dysku,a od producenta odtwarzacza !
 
Ostatnia edycja:

Marcin_91

New member
Witam, przymierzam się do kupna tego odtwarzacza ale jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie więc chciałbym zapytać o parę spraw.

-Czy da się podłączyć ten sprzęt do telewizora poprzez złącze Euro? Jeśli tak to jaka przejściówka jest mi potrzebna?
-Jak wygląda obsługa dużych plików z pendrive'a? Nie są ucinane np po 5GB?
-Jak będzie działało podłączenie odtwarzacza do telewizora z niską rozdzielczością (kineskopowy). Czy film HD się zeskaluje?

Dziękuję za wszelaką pomoc.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sposób jest już znany od dawna, nie trzeba wgrywać softu. Należy podłączyć do odtwarzacza komputer poprzez interfejs TTL-RS232. Całość polega na zalogowaniu się do odtwarzacza poprzez konsolę i wydaniu kilku poleceń. Dzisiaj odblokowałem YouTube, accuweather i Picase na swoim BD550. Poradziłem sobie nawet bez lutowania. Temat można zgłębić wpisując BD550 hack na google.



Proszę podac jak to zrobic bezpiecznie. Na google nie ma juz tej strony, a wolałabym oprzec się na doswiadczeniach tego co juz to zrobił i mu działa.


Ja też dołączam się do prośby
 

januszpe

New member
Niewiem czy zaważyliście ale ten odtwarzacz ,a może raczej jego soft ma poważny błąd !
Sprawa tyczy się dysków zewnętrznych podłaczanych przez USB.
Jak wiadomo taki dysk podłączony do PC odłacza sie za pomocą "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i dopiero wtedy wyciąga się wtyczke z gniazda USB.
W tym odtwarzaczu niestety niemamy takiej opcji ale prozę zwrócić uwagę,że przy wyłączaniu odtwarzacza przysickiem na obudowie lub pilocie Power dysk zachowuje sie tak jakby odcięto mu nagle napięcie czyli bezpośrednio wyciągnięto wtyczke z gniazda USB.To prowadzi do utraty danych,a nawet do uszkodzenia całego dysku ! Słychać jak stają "talerze" plus dziwny stukot.(testowałem na dwóch różnych dyskach)
Dziś jeszcze napiszę do LG z pytaniem co mają na ten temat do powiedzenia bo wychodzi na to,że w przypadku awarii dysku trzeba będzie dochodzić swoich praw nie od producenta dysku,a od producenta odtwarzacza !
Późno to zobaczyłem, może problem już opisywany ale to nie prawda.
Żeby zaparkować bez stuków wystarczy przycisnąć przycisk HOME na ekranie TV pojawiają się ikony jak na starcie, na wyświetlaczu odtwarzacza jest prostokąt) ponownie wciskamy przycisk HOME, na ekraniku odtwarzacza pojawiają się poziome kreski odczekujemy ok 10- 15 sek (odtwarzacz wogóle wolno wykonuje polecenia)na ekranie TV jest siwo-nieb tło i wyłączamy zasilanie bezstukowo.
 
Do góry