LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

Azael

New member
Spoko ale mi nie chodzi o artefakty tylko jak masz film to obraz ma jakby ziarna chyba ze ja czytac nie potrafie ????
może po prostu kiepska kopia, albo inaczej, dość duża kompresja. Jak tak mam np Szeregowiec Ryan.
Długi film, a niepropocjonalnie niedużo zajmuje. Jakość poszła w ziarno ;-)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie widze w ogole sensu zadawania takich pytan !
kupujecie playery ,zeby sprzet gownem orac a potem wielkie zdziwienie "slaba jakosc- dlaczego?!"
4,5 czy nawet 8 gb na 2 godzinny film nigdy nie da tej samej czy nawet "prawie tej samej" jakosci co oryginalna plyta BD (czy tez kopia 1:1) - i obojetnie kto jakie bzdury bedzie opowiadal- cudow nie ma!!!
 

afflux

New member
(4,5 czy nawet 8 gb na 2 godzinny film nigdy nie da tej samej czy nawet "prawie tej samej" jakosci co oryginalna plyta BD (czy tez kopia 1:1) - i obojetnie kto jakie bzdury bedzie opowiadal- cudow nie ma!!!)

Oczywiście że cudów nie ma ale można pobawić się z ustawieniami telewizora i daje to poprawę jakości obrazu ( zmniejszenie ziarna ). Wystarczy popatrzeć na telewizory w sklepach gdzie ustawione są na obraz dynamiczny i ziarno z blu-ray wyświetla aż miło. Po za tym film filmowi nie równy miałem z wypożyczalni Mrocznego rycerza i mumie 3 obraz z batmana bił na głowę mumie. A tak na marginesie obraz zapisany na płycie Blu-ray też jest skompresowany gdzieś wyczytałem że bez kompresji nie zmieścił by się na 50 GB. Wesołych Świąt.

Aha trzeba jeszcze brać pod uwagę intencje reżysera widać to na przykład w filmie "28 tygodni później" początkowe sceny mają ziarno dla podkreślenia ich grozy, później ziarno zanika aby znowu pojawić się w później w wybranych scenach.
 
Ostatnia edycja:

Kontrop

New member
czy BD 350V odtworzy mi bez problemu pliki mkv.? czy działa do niego ten nowy soft? aktualizacja?

Czesc!

Chyba pomyliles dzialy!..BD 350 a 370 to kolosalna roznica.
Jak Ty sobie wyobrazasz wgrac "aktualizacje 370" do
Twojego BD 350??..Syrena to nie Polonez..a Polonez to nie Mercedes :shock: :-(

BD 350 w ogole nie widzi nie tylko plikow*mkv..ale rowniez *avi kodowanych kodekiem
H-264 (np. Serial "Co ludzie powiedza"..kodowany w H-264 jako Avi..nie mylic z *mkv)

Jezeli chodzi o wypowiedz Kol. mat74..(troche sie chyba zdenerwowal), to przyznaje mu
w 100% racje :bober:, chociaz sie z nim nie zgadzam :p.
Ja rowniez robie rozne "experymenty" z moja 370..i efekty sa rozne...lepsze lub gorsze.
Pobawic sie nie zaszkodzi (jezeli wiemy jak sie bawic), zeby pozniej nie odwiedzic "Serwisu"
i blagac tam o pomoc :blagam:

Zycze Wszystkim Kolegom spokojnych;zdrowych i udanych Swiat Wielkanocnych..spoko!
Byle do jutra! :bober:

:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

adam6150

New member
A mnie sie wydaje, ze różnice widac dopiero na b. dużym ekranie. Na mniejszych jest mało widzoczna. Oczywiście jest, bo musi być. Sami sie na to godzimy. Można przecież kupić oryginał z Londynu za 60-80 pln. Ale czy kazdy film jest tyle wart. Dobrze ,że istnieje mkv czy inne podobne formaty. Mamy wybór.
 

interaktiv

New member
Witam wszystkich, na wstępie powiem, że szukałem w tym wątku odpowiedzi i nie znalałem więc pozwolę sobie zadać pytanie.
Mam Samsunga B650 i jestem ciekaw czy ten odtwarzacz posiada HDMI-CEC i czy będzie możliwe sterowanie nim przez telewizor?
Może ktoś ma takie doświadczenia?
 

zigii

New member
Czesc!

Chyba pomyliles dzialy!..BD 350 a 370 to kolosalna roznica.
Jak Ty sobie wyobrazasz wgrac "aktualizacje 370" do
Twojego BD 350??..Syrena to nie Polonez..a Polonez to nie Mercedes :shock: :-(

BD 350 w ogole nie widzi nie tylko plikow*mkv..ale rowniez *avi kodowanych kodekiem
H-264 (np. Serial "Co ludzie powiedza"..kodowany w H-264 jako Avi..nie mylic z *mkv)

Jezeli chodzi o wypowiedz Kol. mat74..(troche sie chyba zdenerwowal), to przyznaje mu
w 100% racje :bober:, chociaz sie z nim nie zgadzam :p.
Ja rowniez robie rozne "experymenty" z moja 370..i efekty sa rozne...lepsze lub gorsze.
Pobawic sie nie zaszkodzi (jezeli wiemy jak sie bawic), zeby pozniej nie odwiedzic "Serwisu"
i blagac tam o pomoc :blagam:

Zycze Wszystkim Kolegom spokojnych;zdrowych i udanych Swiat Wielkanocnych..spoko!
Byle do jutra! :bober:

:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
To nie ten dział ale rzeczywiście 350 , a 370 , a 350v to kolosalna różnica - szukaj LG BD 350v - sorry za ot
 

scundey

New member
witam. postanowilem sobie uaktualnic soft poprzez lan. spoko znalazł pobrał zapytał czy uaktualnic. dałem ok i na wyswietlaczu jest SETUP a na tv sama tapeta. musze wyłaczyc go z prądu i ponownie właczyc. próbowałem kilka razy i sytuajca sie powtarza. o co kaman?
 

derik

New member
witam. postanowilem sobie uaktualnic soft poprzez lan. spoko znalazł pobrał zapytał czy uaktualnic. dałem ok i na wyswietlaczu jest SETUP a na tv sama tapeta. musze wyłaczyc go z prądu i ponownie właczyc. próbowałem kilka razy i sytuajca sie powtarza. o co kaman?

trzeba przez kilka sekund przytrzymać przycisk power to wtedy się wyłączy i ponownie próbować
 

scundey

New member
jade na pilocie od tv lg . orginalnego nie mam do bd. tazke mam ograniczenia ze sterowaniem. problem jest taki ze nie wyswietla mi wszystkich polskich znaków . nowy soft został wgrany. powiedzcie no jak to trzeba poustawiac żeby były polskie znaki. mam ustawione w menu audio. menu płyty - kod 8076, audio płyty- 8076, napisy płyty- 8076. kody poustawiane bo niema na liscie polskiego. wyświetlanie menu mam na angielski. dodam ze sprzet zakupiony w UK. pozdro
 

adam6150

New member
Kilka lub kilkanascie stron wstecz jest o tym mowa. Trzeba przytrzynac przez chwile przycisk na pilocie "sub" yskoczy okienko z kodem chyba 12xx nie pamiętam jaki ma ją polskie napisy.

Ma być CP 1250 właśnie sprawdziłem.
 

scundey

New member
no tak tylko jak pisalem orginalnego pilota brak. moge wejsc w ustawienia i tam pozmieniac. tam wpisalem kod który podales i dalej kiszka. no chyba bedzie trzeba kupic org pilota.
 

maiesky

New member
Ciekawostka, bo to nie było dla mnie oczywiste: aby do dekodera docierał DTS HD Master w całości (a nie tylko core DTS) należy odtwarzacz podłączyć do amplitunera kablem hdmi.
Ja miałem współosiowym i się dziwiłem, że widzi tylko 'zwykły' DTS.
Instrukcja amplitunera Yamaha nic o takiej zależności nie wspomina, do instrukcji BD370 wczoraj nie zajrzałem.
 

daro0305

New member
witam, kupiłem dziś odtwarzacz, wszystko działa super, mam tylko jeden problem, przy odtwarzaniu pliku mkv są artefakty( kwadraty), chciałem wrzucić plik do programu uncropMKV i zmienić profil na 4.1, niestety przy wskazaniu pliku po naciśnięciu start na sekundę pojawia się jakieś czarne okno i tyle!co tu poradzić... może jakiś inny program? a może nie umiem po prostu tego uncrop'a obsłużyć( dodam że po wybraniu pliku, film się do programu nie ładuje) POMOCY
 
Do góry