LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

kris_kjk

New member
@wofka ja miałem w TP-Linku też ustawiony serwer DHCP, komputer na stałe podłączony przez WLAN, a do testu podłączony do LAN-u routera miał dostęp do internetu, był widziany w statystyce połączeń routera (adres i ilość danych), natomiast podpięty BD370 pomimo ustawienia w nim dynamicznego adresu IP nie był widoczny w statystyce routera, bez względu do którego bym nie podpiął poru LAN (routera), podpięcie notebooka bezpośrednio do BD370 też nic nie pokazało (nic nie dały komendy typu ipconfig /all itp., programy do skanowania sieci też nic nie pokazały). Próby ręcznego przypisania adresu też nie pomagały, zarówno w routerze jak i w BD370. Próby wielokrotne, włącznie z przywracaniem routera i BD do ustawień fabrycznych, całe serie resetów i NIC ...

O dziwo będąc z tym sprzętem u kolegi, podłączyłem do jego TV i widząc obok TV router też podłączyłem ... później pokaz jak działa to i owo, odtwarzanie z płyt i poprzez USB z zewnętrznego HDD różnych formatów, a potem po kliknięciu w menu na YouTube ... SZOK ... zaczęły się wczytywać filmiki ... wiec jeszcze skorzystałem z okazji i zaktualizowałem soft w BD370. Sprzęt przywieziony do domu znowu po podłączeniu wprawił mnie w zdziwienie ... wszystko włącznie z YouTube i próbami aktualizacji działało. Do dziś nie rozumiem dlaczego był na początku problem u mnie z internetem w BD370 ??? Czy to "złośliwość rzeczy martwych" czy jakieś podwieszenie się sieciówki w BD370 na moim łączu internetowym. Do dziś działa prawidłowo.

Dlatego właśnie proponowałem @Tommy23 wizytę u "znajomego/znajomej i przetestowanie tego BD370 na innym sprzęcie (routerze), innym łączu internetowym i przy okazji zaktualizowaniem sobie softu w BD370. @Tommy23 też ma TP-Linka i może on w połączeniu z BD370 właśnie stanowi problem (może serwer DHCP nie zadziałał pierwotnie prawidłowo i jakimś trafem zablokowała się sieć w BD370). Zresztą rozwiązanie takie - przetestowanie BD370 na innym routerze i innym internecie doradził mi technik z infolinii LG ...

Pozdrawiam ...
 

Rob-S

New member
Witam.
Ma ktoś z Was podłączonego BD 370 pod amplituner Denona 1910 i czy Wam działa?Bo mi za chiny nie działa (przez chwilę jest ok. a potem zrywa sygnał),dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem ampli. i gościu kazał mi zaktualizować oprogramowanie,co o tym sądzicie?
 

Pandemonium6

New member
Zadowolony

mam ten odtwarzacz od 3 dni i jestem bardzo zadowolony z przesyłanego przez niego sygnału. Trochę szkoda, że źle odtwarza filmy mkv z dopiskiem x264. Chyba, że jest na to jakiś sposób. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
 

Goral64

New member
U mnie użycie uncrop-a pomogło na razie we wszystkich przypadkach...
Gorzej, że sporo filmów mam już nagranych na DVD... więc czekam aż naprawią co spieprzyli...
 

Martin78

New member
Z innej beczki

370-ka ma radiator zamiast wentylatora i pracuje bezszelestnie dopóki nie włożymy płyty. Kiedy płyta jest w odtwarzaczu, napęd cały czas się obraca, nawet gdy w danej chwili korzystamy z USB. Napęd jest bardzo cichy, jednak można go usłyszeć. Czy możecie potwierdzić moje spostrzeżenia?
 

Yahoou77

Member
Witam!

Mam taki problem: Dość często zdarza mi się zaciągnąć film MKV ze ściezką dźwiękową 5.1 AAC.
Niestety mój BD370 odtwarza je tylko jako stereo, lub przesyła do amplitunera dźwięk stereo PCM 48kHz (niezależnie od ustawień w zakładce audio).
Czy jest jakiś sposób żeby taki plik poprawnie odtworzyć z dźwiękiem 5.1 na tym odtwarzaczu?
Jeśli nie, to jakim programem szybko i dobrze (i łatwo) przetworzę dzwięk 5.1 AAC do 5.1 DTS lub 5.1 DolbyAC3?
Aha dobrze byłoby, gdyby mógł wtapiać jeszcze napisy do pliku.

Pozdrawiam!
 

Azael

New member
7.170

hmm nowa wersja softu 7.170 likwiduje artefakty. Wiele filmów poprzednio źle otwarzanych jest teraz ok. CZyli innymi słowy problem z parametrem weightp.
Dalej jest problem z profilem 5.1 ale to jakby wiadomo było od początku, że BD370 czyta wszystko do tego profilu. W każdym razie duży krok do przodu :D
 

igoor1983

New member
wiekszosc filmow co nie chodzila to chodzilo wlasnie o ten parametr czyli teoretycznie zdecydowana wieksosc powinna teraz chodzic, czy ktos moze potwierdzic te wiadomosc?
 

Bronson

Member
Witam ! ja też to potwierdzam ! a tak przy okazji chciałem się zapytać dlaczego nie mogę zwiększyć i zmniejszyć głośności TV (połączenie po HDMI) dopiero ja nacisnę "mute" mogę to zrobić ale to nie jest zbyt wygodne :( mam ten odtwarzacz od tygodnia (kupiony w euro.com za 399 pln) tak więc nie znam jeszcze go tak dobrze ! czy da się to w jakiś sposób zmienić ?
Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

pluto26

New member
hmm nowa wersja softu 7.170 likwiduje artefakty. Wiele filmów poprzednio źle otwarzanych jest teraz ok. CZyli innymi słowy problem z parametrem weightp.
Dalej jest problem z profilem 5.1 ale to jakby wiadomo było od początku, że BD370 czyta wszystko do tego profilu. W każdym razie duży krok do przodu :D

No tak artefaktow brak ale problemm 1080p nadal pozostal :( tak ze cieszymy sie nadal tylko 720p
 

pluto26

New member
Dobre i to, na 720p artefaktów BRAK 1080p jeszcze nie spr.

To sprawdz ja sprawdzalem na Ratatuj 1920/800 i niestety wyswietla komunikat ze moze wystapic blad podczas odtwarzania i niestety sa artefakty :bober:I potwierdzam wszystkie 720p co mialem z artefaktami smigaja juz bez problemu tak ze wielki uklon jak na razie dla LG :)
 
Ostatnia edycja:

konsul

New member
BD370 za 399 zł

Gdyby ktoś chciał kupić omawiany odtwarzacz w Krakowie za 399 zł, to są w tej cenie w Media Markt w M1 (ja dziś odbieram swój). W Euro już nie ma (najbliższe - w Gliwicach).

Pozdrawiam,
k.
 
Do góry