LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

kris_kjk

New member
Witam ...

Witajcie,

Otóż ja też mam nietypowy problem z tym sprzęcikiem (LG BD370). Otóż nie wiem dlaczego ale odtwarzacz nie chce się łączyć internetem, ani przy statycznym, ani przy dynamicznym IP. Mam Neo 2MB, router SpeedTouch 510. Robiłem już różne numery, zmieniałem przewód, wprowadzałem stałe IP itp. a mimo to w konfiguracji LG po podłączeniu widać że próbuje się on połączyć, i po 3,4 sekundach pojawia się przekreślone czerwone kółko i później znowu próbuje się łączyć i tak w kółko.
Jak myślicie co może być nie tak?
Pozdrawiam
Tomek

Miałem praktycznie identyczną sytuację z niedawno zakupionym BD370, internet 2Mbit z Netii (WIMAX) zmienny adres IP, podłączenie do routera TP-Link TL-
WR941ND. Niestety nie pomagała zmiana ustawień w BD370 (statyczne/dynamiczne), nic nie dała zmiana kabli łączących na inne, resetowanie routera, ustawienie w routerze serwera DHCP, zmiana portu LAN, skracanie kabli LAN, nie pomagały kable LAN zwykłe ani krosowane, podejrzewałem uszkodzoną sieciówkę w BD370.
Zaniosłem sprzęt jeszcze do kolegi, po podpięciu do jego routera (też jakiś TP-Link) i Neostradzie ... o dziwo BD370 połączył się z siecią, zaktualizowałem soft ... o dziwo po ponownym podłączeniu powtórnie wszystko działa u mnie jak trzeba ... :mrgreen: ... łączy się z internetem, youtube ... zupełnie jakby problemu nie było, a przecież "męczyłem" ustawienia i konfigurację kilka dni.

Pozdrawiam ...

 

Tommy23

New member
Hah ciekawe :) ...to może się jakiś ekspert tego forum wypowiedzieć, co to za fiki miki z tym netem w LG BD370. Co ja mam teraz zrobić? Pójść też do kolegi? hah :)
 

kris_kjk

New member
Na początku przetestowane miałem wszystkie opcje, w tym sprawdzoną komunikację przez port LAN w routerze.
Router ma sklonowany MAC, ustawiony serwer DHCP na routerze, BD370 podłączony 10 metrowym kablem sieciowym do LAN1 (zwykłym nie krosowanym). W odtwarzaczu ustawione dynamiczny IP i połączenie BD-Live ustawione na Dozwolone.
 

Tommy23

New member
Hmm nie wiem co to znaczy ten MAC? Co to znaczy sklonowany? :)...nie za bardzo kapuje:)...jestem nowicjuszem w tej materii, więc proszę jaśniej :)
 

Yahoou77

Member
Hah ciekawe :) ...to może się jakiś ekspert tego forum wypowiedzieć, co to za fiki miki z tym netem w LG BD370. Co ja mam teraz zrobić? Pójść też do kolegi? hah :)

Stary, to proste: Wypnij wtyczkę z BD370, podłącz ją do jakiegoś kompa skonfiguruj interface i sprawdź czy działa w kompie Internet. Jeśli działa do zastosuj dokładnie te same ustawienia w BD370 i sprawdź. Jeśli tak nie zadziała to serwis :(
 

LUPO78

Banned
najpierw to zacznij od ustawień rutera,a w bd ustaw na dynamiczny-nie wprowadzać żadnych adresów mac itp zabezpieczeń po kablu sieciowym bo to nie ma sensu,ma sens po wifi - polecam instrukcję jako lekturę od rutera na początek i wtedy ustawiać jeżeli jest problem z ustawieniem
 

Koci

New member
Zgłupiałem.......

Mam proste pytanie.
Czu muszę być fizycznie podpięty do sieci (kablem) żeby w LG BD370 aktualizować firmware?
Nie wystarczy zgrać pliki na pendrive?

Trochę to dziwne, więc po prostu zapytam.

Pozdrawiam

Koci
 

Tommy23

New member
Nie wiem co jest grane z tym netem w tym odtwarzaczu...jakaś kompletna kiszka...internet śmiga na kompie, a jak podłączam ten sam kabelek do blue raya...to widać że próbuje się łączyć mniej więcej co 5 sekund ale niestety nie nawiązuje połączenia. Ten sprzęt to jakaś totalna porażka, jeśli chodzi o internet )-:
 

LUPO78

Banned
Nie wiem co jest grane z tym netem w tym odtwarzaczu...jakaś kompletna kiszka...internet śmiga na kompie, a jak podłączam ten sam kabelek do blue raya...to widać że próbuje się łączyć mniej więcej co 5 sekund ale niestety nie nawiązuje połączenia. Ten sprzęt to jakaś totalna porażka, jeśli chodzi o internet )-:
za stówe go od ciebie odkupie i nawet za przesyłkę zapłacę :razz: !!! najpierw się zorientuj czy masz wszystko ok z ruterem i samym łączem,odtwarzacz ustawiony na dynamiczny łączy się bez problemu z netem tak jak w moim przypadku-czy podłączasz pod ruter bezpośrednio który dostarczył operator neta?
 

Tommy23

New member
Mam sieć domową składającą się z dwóch komputerów...czyli jest router speedtouch 510 z TP za tym jest switch D-Link no i później rozchodzą się kabelki do kilku pomieszczeń. Wkładam do gniazda ten sam kabel z którym łączy się komputer...komputer się łączy tak jak napisałem a odtwarzacz nie.
Hmm pomyślę o wysłaniu Ci za stówkę odtwarzacza haha :)...ale chała :(
 

kris_kjk

New member
@Tommy23 proponuję wejść przez przeglądarkę w ustawienia routera w zakładkę DHCP i włączyć DHCP (bez włączenia tej funkcji router nie pozna IP podłączonego BD370), następnie odpiąć kabel LAN od switcha i podłączyć do BD370, potem w BD370 ustawić na dynamiczne IP ... powinno się połączyć ...

Jeśli się nie uda proponuję wizytę u jakiegoś kolegi/koleżanki z internetem przez router ... to wszystko przed ewentualnym oddaniem LG do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Tommy23 oki to pomyśl pozytywnie nad moją propozycją :krol: - pomiń spliter i podłącz bezpośrednio do rutera i sprawdź czy dalej brak efektu lub tak jak napisał kris_kjk zmień ustawienia w DHCP np. na DHCP server,jeżeli będzie dalej brak efektu to sprawdź u kogoś i jak zadziała,a u ciebie dalej nie to wyrzuć ten ruter do kibla i kup sobie taki Pentagram P 6341 i na pewno ci zadziała :) z pewnością to nie wina plajerka,ale propozycję rozważ :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Tommy23

New member
Kris jeśli chodzi o router to jest ustawione na Auto DHCP. Także chyba ta funkcja jest włączona.
Hm a jaka jest różnica czy podepnę sprzęt u koleżanki czy u siebie? :)
 

Tommy23

New member
Podłączałem kabelek bezpośrednio do routera bez switcha i też brak efektu, to znaczy próbuje się tylko łączyć, a nie ma nawiązania połączenia.
 

wofka

New member
Podłączałem kabelek bezpośrednio do routera bez switcha i też brak efektu, to znaczy próbuje się tylko łączyć, a nie ma nawiązania połączenia.

Witam.
Może należałoby sprawdzić czy faktycznie włączone jest w routerze DHCP. Jeśli tak to sprawdzić czy DHCP widzi LG. Jeśli nie jest włączone DHCP w routerze to włączyć lub nadać ręcznie adres IP w LG.

Jeśli nie wiemy jakie parametry wklepać to można podejrzeć co mamy ustawione w kompie, widać to we właściwościach adresu IP albo z linii poleceń wpisując:
ipconfig /all
jeśli komputer działa poprawnie na wyświetlonym adresie to można się pokusić o wpisanie tych samych danych w LG podłączając go zamiast sprawdzanego kompa.
[FONT=&quot]Jak zadziała to wystarczy zmodyfikować ostatnią cyfrę adresu IP w LG tak by nie pokrywała się z tymi jakie mamy w komputerach podłączonych w domowej sieci i powinno zadziałać.

[/FONT]
 
Do góry