LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

Yahoou77

Member
na 7 hula
wyżej opisałem co poinstalować

Witam ponownie!
W nocy poszperałem na zagranicznych forach i wyczytałem, że nie tylko ja miałem takie problemy z poprawnym odpaleniem uncropMKV. Za radą naszych zagranicznych kolegów, odinstalowałem wszystkie te 4 zaproponowane przez Ciebie programy, zainstalowałem ponownie i... o dziwo poszło bez problemu. 2 godzinny film przerabiał się przez 3 godziny (strasznie długo :( ), ale jest teraz OK, no może ma odrobinę gorszą jakość :(
Jednak wyczytałem coś niepokojącego, a mianowicie podobno coraz częściej nie pomaga potraktowanie filmu uncropemMKV :( Mało tego, zdarzały się głosy ludzi, którzy pisali, że nawet na nowym sterowniku H5XXXX potrafią mkv szatkować. Ponoć następny firmware a nie driver ma rozwiązać problem. Jak ktoś chce można zerknąć tutaj: LG BD370 Owners Thread Pt. 2 - Page 11 - AVForums.com
 

maiesky

New member
Witam
Nie mogę jeszcze do sieci podłączyć odtwarzacza, ale udało mi się sprawdzić wersję oprogramowania poprzez tę sekwencję:
Setup -> TV Aspect -> Select 16:9 -> 1 3 9 7 1 3 9 -> Enter
Wyszło, że mam
Model 370-P
Main Ver V4.090.00
Serv Ver H42301

Jakie jest bieżące oprogramowanie- czy jest to V7.163.00 ? Takie widzę na stronie http://www.lge.com/pl/support/ ...

Mam pytanie- podczas odtwarzania płyt audio wyświetlacz pokazuje tylko upływający czas, brakuje mi informacji o numerze utworu. Czy w ostatniej wersji oprogramowania coś zmieniono w tej kwestii? Przecież do słuchania muzyki nie będę włączał tv tylko po to, żeby widzieć numer ścieżki- zresztą i tak po 5 minutach włącza się wygaszacz.
Muszę pochwalić 370kę za bardzo szybką zmianę utworów. Sam napęd jest cichy. Szkoda, że nie można wyłączyć podświetlenia kółka :(
 
Ostatnia edycja:

pluto26

New member
Witam mam pytanko mam LG BD370 i tv LG 37" Full HD i moje pytanko jest takie :
mam glosniki logitech 5.1 x540 i jak je moge podlaczyc pod 370 badz pod tv ???
 

Kristobal

New member
Witam mam pytanko mam LG BD370 i tv LG 37" Full HD i moje pytanko jest takie :
mam glosniki logitech 5.1 x540 i jak je moge podlaczyc pod 370 badz pod tv ???

Jeśli te głośniki nie mają wejścia optycznego, to standardowo przez chinche - tylko wtedy będziesz miał dźwięk stero, z którego "ponoć" te głośniki mogą zrobić przestrzenny - przynajmniej takie info znalazłem w google :)
 

Beero

New member
Jakość obrazu DVD na BD370

Czołem! Dużo piszecie o mkv, ale mnie interesuje jak BD370 radzi sobie z filmami DVD - czy wszystkie odtwarza bez problemu oraz z jakim rezultatem skaluje materiał? Mam całą szafę filmów (region 2), do których od czasu do czasu powracam, a nie ukrywam, że chciałbym pozbyć się swojego obecnego odtwarzacza DVD.
 

Kristobal

New member
Czołem! Dużo piszecie o mkv, ale mnie interesuje jak BD370 radzi sobie z filmami DVD - czy wszystkie odtwarza bez problemu oraz z jakim rezultatem skaluje materiał? Mam całą szafę filmów (region 2), do których od czasu do czasu powracam, a nie ukrywam, że chciałbym pozbyć się swojego obecnego odtwarzacza DVD.

Powiem tak - odtwarza i skaluje bardzo dobrze - każdy film dvd mi sie odtwarzał.
Natomiast poruszę sprawe wrażeń oglądania dvd na telewizorze 50" fullhd - jeśli jest to oryginalne dvd, czyli zajmujące te 7-9 GB - efekt jest znakomity i czasem ma się wrażenie że to HD. Natomiast w przypadku płyt zgrywanych i kompresowanych do jednej płyty dvd-r 4,7 GB - czasami jest kiepsko...
Ale gdy włączyłem np. Prison Break na dvd (kolekcja VIVA) - byłem zachwycony !!! :)
 

Beero

New member
Powiem tak - odtwarza i skaluje bardzo dobrze - każdy film dvd mi sie odtwarzał.
Natomiast poruszę sprawe wrażeń oglądania dvd na telewizorze 50" fullhd - jeśli jest to oryginalne dvd, czyli zajmujące te 7-9 GB - efekt jest znakomity i czasem ma się wrażenie że to HD. Natomiast w przypadku płyt zgrywanych i kompresowanych do jednej płyty dvd-r 4,7 GB - czasami jest kiepsko...
Ale gdy włączyłem np. Prison Break na dvd (kolekcja VIVA) - byłem zachwycony !!! :)

No to świetna wiadomość. Tym bardziej, że kilka sklepów obniżyło dziś cenę tego BD do 395 zł. Zamówione:D
 

januss36

New member
witam wszystkich
mam pytanie czy ten odtwarzacz odtwarza ac3 w mkv (wczoraj zakupiłem sprzęt i u mnie nie działa ) może ktoś poda jakiś link do takiego pliku który u was działa
 

Azael

New member
odtwarza AC3 w mkv na pewno ... chyba że masz z nielegalnych zródeł ;-)
od czego masz podłączonego bluraya i jak ?
sprawdz ustawienia wychodzącego dźwięku
 

januss36

New member
podłączony przez hdmi pod amplituner denon avr 1610 pl w ustawieniach hdmi ustawione na przejście pier. w dvix ac3 normalnie dekoduje na dolby d
( mkv filmiki trailery sciągnołem z netu zaden nie dekodoał ace3 mimo ze pisało mkv ac3 )
 

piero67

New member
Witam. Czy Ktoś z kolegów miał okazie przetestować działanie plików muzyczne WAV, z płytek DVD? na tym sprzęcie.
Jak na razie tylko PS3 daje sobie z tym rade.
Będę wdzięczny za sprawdzenie. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tommy23

New member
Witajcie,

Otóż ja też mam nietypowy problem z tym sprzęcikiem (LG BD370). Otóż nie wiem dlaczego ale odtwarzacz nie chce się łączyć internetem, ani przy statycznym, ani przy dynamicznym IP. Mam Neo 2MB, router SpeedTouch 510. Robiłem już różne numery, zmieniałem przewód, wprowadzałem stałe IP itp. a mimo to w konfiguracji LG po podłączeniu widać że próbuje się on połączyć, i po 3,4 sekundach pojawia się przekreślone czerwone kółko i później znowu próbuje się łączyć i tak w kółko.
Jak myślicie co może być nie tak?
Pozdrawiam
Tomek
 

Yahoou77

Member
Witajcie,

Otóż ja też mam nietypowy problem z tym sprzęcikiem (LG BD370). Otóż nie wiem dlaczego ale odtwarzacz nie chce się łączyć internetem, ani przy statycznym, ani przy dynamicznym IP. Mam Neo 2MB, router SpeedTouch 510. Robiłem już różne numery, zmieniałem przewód, wprowadzałem stałe IP itp. a mimo to w konfiguracji LG po podłączeniu widać że próbuje się on połączyć, i po 3,4 sekundach pojawia się przekreślone czerwone kółko i później znowu próbuje się łączyć i tak w kółko.
Jak myślicie co może być nie tak?
Pozdrawiam
Tomek

Przy statycznym IP należy podać również adres bramy i maskę podsieci, nie wystarczy sam adres IP. Ewentualnie sprawdź czy masz sprawny kabel sieciowy.
 

Tommy23

New member
Podałem wszystko co się da na wiele sposobów,bo jeszcze dzwoniłem do "eksperta" TP i wszystkie numery potrzebne do stałego IP sprawdziliśmy dokładnie aby były one prawidłowe i niestety też nic. Kabelek sprawdziłem podłączając komputer do routera i net śmiga.
Chyba, że odtwarzacz pod tym kątem jest zepsuty?
 
Do góry