LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

anormalniak

New member
ale to dosyc niewygodne przerabianie - czasochlonne. W pewnym wieku czas staje sie bezcenna wartoscia, ktorej zawsze malo. Mam nadzieje ze uda sie wreszcie wgrac nowy update, ktory poprawi ogladanie nowych filmow.
 

derik

New member
ale to dosyc niewygodne przerabianie - czasochlonne. W pewnym wieku czas staje sie bezcenna wartoscia, ktorej zawsze malo. Mam nadzieje ze uda sie wreszcie wgrac nowy update, ktory poprawi ogladanie nowych filmow.

Każdy ma nadzieję, a co do czasu to przecież nie musisz go tracić, komp sam może pracować, krócej lub dłużej w zależności od parametrów.
 

derik

New member
Mozesz dac linka do tego programu i po krotce opisac jak zrobic zeby nie dropilo juz . Z gory dzieki

uncropMKV 1.5 - Darmowy download - CDRinfo.pl i jeszcze to:
Pobierz AviSynth 2.5.5 Final - ściągnij ostatnią wersję z Programy IDG.pl i jeszcze to:
FFDShow 2010.03.12 dla Windows - dobreprogramy i to:
Haali Media (Matroska) Splitter 19.12.2009 dla Windows - dobreprogramy
wszystko zainstalować , uruchomić uncropa kliknąć na piały pasek wybrać film do przerobienia, dalej wcisnąć Queue i start czekać aż do końca dopóki nie przerobi i dalej oglądać bez artefaktów :-D pzdr.
 

pluto26

New member
uncropMKV 1.5 - Darmowy download - CDRinfo.pl i jeszcze to:
Pobierz AviSynth 2.5.5 Final - ściągnij ostatnią wersję z Programy IDG.pl i jeszcze to:
FFDShow 2010.03.12 dla Windows - dobreprogramy i to:
Haali Media (Matroska) Splitter 19.12.2009 dla Windows - dobreprogramy
wszystko zainstalować , uruchomić uncropa kliknąć na piały pasek wybrać film do przerobienia, dalej wcisnąć Queue i start czekać aż do końca dopóki nie przerobi i dalej oglądać bez artefaktów :-D pzdr.
Ale po co mi te dwa ostatnie skoro artefakty mam tylko na bd370 a nie na kompie???
 

Yahoou77

Member
BD370 a jakość dżwięku z CD po SPDIF...

Witam!
Trochę zmienię temat, bo bardzo mnie ciekawią Wasze odczucia co do jakości dźwięku odtwarzanych za pomocą BD370 płyt CD . Ja niestety zauważyłem, że sygnał wysyłany z gniazda SPDIF jest kiepskiej jakości :( Dziwi mnie to o tyle, że zarówno przez SPDIF optyczny jak i coaxialny powienien być transportowany do wzmacniacza w niezmienionej postaci i dopiero tam przetwarzany przez DAC. Tymczasem okazuje się, że ten sam sygnał wysyłany z mojej nagrywarki DVD TOSHIBA złączem cyfrowym (coaxial) jest zdecydowanie lepszej jakości. Jest dużo bardziej szczegółowy i precyzyjny, co akurat ma dla mnie ogromne znaczenie, gdyż głównie słucham muzyki bogatej w partie wokalne i akustyczne. Co ciekawe mój BD370 podaje na wzmacniacz gorszy dźwięk za pomocą optyka niż ze złącza coaxial :( To już jest dla mnie trochę niezrozumiałe... Dodam tylko, że w Toshibie nie mam włączonych żadnych polepszaczy dźwięku - podaję czysty BITSTREAM.
A jak jest u Was?
 
Ostatnia edycja:

poly0791

New member
Ja niestety zauważyłem, że sygnał wysyłany z gniazda SPDIF jest kiepskiej jakości

Jakie masz ustawienia w specyfikacji wyjścia audio?
Jeżeli masz "przejście pierw." to wtedy DB370 powinien robić za transport i wysyłać po wyjściu cyfrowym źródłowy strumień danych który jest przetwarzany dopiero przez DAC'a w amplitunerze.
U mnie przynajmniej tak jest (lub tak mi się wydaje) gdyż na dzwięk z płyt CD nie narzekam.
 

afflux

New member
m2ts

Witam w pierwszej kolejności dziękuję użytkownikom marsz99 i amam6150 za odpowiedź w sprawie kabla (pozostałem przy firmowym LG). Ale mam nowe pytanie czy zna ktoś darmowy program do przerabiania plików z rozszerzeniem .m2ts na mkv ponieważ ja w sieci znalazłem tylko płatne. A fajnie było by sobie obejrzeć filmy demonstracyjne ze strony demo-worlds na LG-ku. A co do sterownika to mam jak inni H42301 ale oprogramowanie znalazł mi V7.163.00 bez końcówki 26 ot ciekawostka
 

Yahoou77

Member
Jak to poprawnie odtworzyć..?

Witam! Zassałem z sieci film o takich parametrach:

*Title.....................: Serenity
*Year......................: 2005
*Language..................: English
*Genre.....................: Action,Adventure,Comedy,Sci-Fi,Thriller
*Subtitles Ext.............: Romanian,Russian,Serbian,Slovenian,Spanish.(srt)
*Subtitles Ext.............: Swedish,Turkish,Vietnamese,Arabic,Brazilian.(srt)
*Subtitles Ext.............: English,Bulgarian,Croatian,Czech,Danish,Dutch.(srt)
*Subtitles Ext.............: Finnish,French,Greek,Hebrew,Hungarian,Italian.(srt)
*Subtitles Ext.............: Norwegian,Polish,Portuguese,Korean.(srt,smi)
*Encoded/Released By.......: 3Li
*Source....................: Serenity 2005 HDDVD 720p x264-ESiR
*Source File Size..........: 4.36 GB

*Type/Writing Library......: MPEG-4 AVC/H264/720p/x264
*Encoded/Format Profile....: 2 pass/High-Level 4.1
*Format Video..............: MP4
*File Size.................: 2.16 GB
*Duration..................: 1h 59mn 01sec
*Resolution................: 1280x544 pixels
*Display Aspect Ratio......: 2.35:1
*Frame Rate................: 23.976 fps
*Bit Rate..................: 2276 Kbps
*Bits/(Pixel*Frame)........: 0.136
*Stream Video Size.........: 1.89 GB (88%)
*Sample Video Runtime......: 41sec

*Format Audio..............: AAC LC
*Format Version............: Version 4
*Duration..................: 1h 59mn 01sec
*Bit Rate..................: 320 Kbps
*Channel(s)................: 6 channels
*Channel Positions.........: Front: L C R, Rear: L R, LFE
*Sampling Rate.............: 48.0 KHz
*Resolution................: 16 bits
*Stream Audio Size.........: 272 MiB (12%)

Zgrałem na dysk, podpiąłem do BD370 i sporawa wygląda tak:

1. Artefakty na obrazie: no wiecie, szachownica,
2. Dźwięk mimo iż 6-cio kanałowy idzie na amplituner po SPDIF jako 2ch PCM 48kHz i to bez względu jak ustawię opcje przesyłania dźwięku w odtwarzaczu.
3. Napisy wyświetlane są z krzakami w miejscu polskich znaków diakrytycznych, w pliku .srt są ogonki, oto wycinek:

1
00:00:30,531 --> 00:00:31,782
<i>Stara Ziemia nie mogła już...</i>

2
00:00:31,865 --> 00:00:34,993
<i>pomieścić wszystkich ludzi.</i>

3
00:00:38,497 --> 00:00:40,958
<i>Znaleźliśmy więc</i>
<i>dogodny układ słoneczny.</i>

4
00:00:41,166 --> 00:00:43,961
<i>Dziesiątki planet, setki księżyców.</i>

5
00:00:45,671 --> 00:00:49,049
<i>Stworzenie warunków do życia</i>
<i>zajęło dziesiątki lat.</i>

Jak obejrzeć ten film po ludzku? Może ktoś podpowie...

Dodam tylko, że mam najnowszą dostępną dla mojego odtwarzacza wersję sterownika i softu, t.j.:

Wersja sterownika: H42301
Wersja oprogramowania: V7.163.00.26
 

derik

New member
Witam! Zassałem z sieci film o takich parametrach:



Zgrałem na dysk, podpiąłem do BD370 i sporawa wygląda tak:

1. Artefakty na obrazie: no wiecie, szachownica,
2. Dźwięk mimo iż 6-cio kanałowy idzie na amplituner po SPDIF jako 2ch PCM 48kHz i to bez względu jak ustawię opcje przesyłania dźwięku w odtwarzaczu.
3. Napisy wyświetlane są z krzakami w miejscu polskich znaków diakrytycznych, w pliku .srt są ogonki, oto wycinek:



Jak obejrzeć ten film po ludzku? Może ktoś podpowie...

Dodam tylko, że mam najnowszą dostępną dla mojego odtwarzacza wersję sterownika i softu, t.j.:

Wersja sterownika: H42301
Wersja oprogramowania: V7.163.00.26

narazie jedyny sposób to przepuścić przez uncropa.
 

LUPO78

Banned
A jest ku temu jakiś szczególny powód? Mógłbyś trochę bliżej wyjaśnić? Dzięki...
Tak czy inaczej, zaczynam podejrzewać, że mój BD370 jako transport dla sygnału CD AUDIO jest po prostu do du.y :(
nie wiem czemu tak jest,ale czytałem kiedyś taki artykuł że lepszy przesył będzie po coaxial lecz patrząc na optyk to znowu brak jakich kolwiek zakłóceń elektromagnetycznych,sprzężeń itp na pewno w dużej mierze też zależy tu od jakości samego kabla,czy optycznego jak i koncentrycznego,tak więc nie jest powiedziane że to musi być wina plajerka-osobiście mam te BD połączone z ampli coaxialem,bo optyka mam zajętego,miałem tylko na chwilę podłączone ale żadnych porównań nie robiłem które wyjście lepsze do przesyłu dźwięku
 
Do góry