LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

kmark3

New member
witam mam pytanie czy komus sie udało zrobic z filmu 50gb na 25gb w dobrej jakosci film ...................


chyba nie wiec rzuce troszke swiatla ze wlasnie chba opracowalem sposob w jaki to zrobic ale jutro dopiero bede mial wspomnianego lg bd 370 i bede mogl sprawdzic dokladnie , bo na kompie jest ok .
podam kilka szczegolow zrobilem film potwory kontra obcy ktory ma 41 gd a po mojej przerobce miesci sie na plycie 25gb . film posiada menu , kilka dodatkow a sam film jest w jakosci jak orginal ale tylko z jedna scieszka dzwiekowa polska
i na power dvd ogladalem i wszystko smiga . jak sprawdze jak to wyglada na stacjonarnym to dam znac i przetesyuje na nastepnym filmie to podziele sie swoja wiedza
film potwory kontra obcy w rozdzielczości 1920x1080 bez dodatków plus ścieżka dzwiękowa pl.w fomacie mkv odtwarzany przez lg bd 370,jest dostępny w 4,37 Gb
 

Kristobal

New member
Informacja dla miłośników seriali HD kodowanych w mkv: jak wiadomo, w nazwach pliku - na końcu jest info o tym kto zakodował dany plik. Z moich obserwacji wynika, że bez problemu odtwarzane przez BD370 są pliki, które w nazwie mają info o następującej grupie kodującej:

"CTU"
"2HD"
"Orenji"

Natomiast nie polecam plików mkv ze znacznikiem "IMMERSE" - występuje charakterystyczne "kostkowanie" obrazu (używają parametru weightp=2).
 

adam6150

New member
Ja ze swojej strony dorzuce pliki z rozszerzeniem"METiS".

Też tragedia, nie da sie oglądać. A może to wina BD 370? A jak się mają sprawy z BD 390? Niech ktos napisze , PLISSS.
 

jerzyschl

New member
witam serdecznie,
chciałbym zapytać jak sprawdzacie przed nagranie na DVD+R DL materiału czy ten będzie dobrze odtwarzany czy nie
pozdrawiam
 

Kontrop

New member
witam serdecznie,
chciałbym zapytać jak sprawdzacie przed nagranie na
DVD+R DL materiału czy ten będzie dobrze odtwarzany czy
nie pozdrawiam

Czesc!
Jezeli chodzi Ci o sprawdzenie *mkv plikow to mozesz
postapic zgodnie z rada Kol.Dan Deem (str.34)


Przypomnę wszystkim którym
nie chce się czytać poprzednich postów ;) Przed nagraniem na płytę, urywam sobie kawałek filmu programem
"MKVtoolnix". Tak ze 300 sekund. Zgrywam na pendrive'a i
sprawdzam na odtwarzaczu czy nie ma artefaktów i czy
dźwięk i obraz zgrywają się (na wszystkich ewentualnych
ścieżkach dźwiękowych i napisach). Jeśli wszystko OK to
zgrywam na płytę. Jeśli są problemy, to należy film
przepuścić przez program "uncropMKV". Po tej operacji
powinno być w porządku.

Nagrane inne formaty (avi..mpeg-1..2) jako "Daty" na 8,5 GB
nosnik beda odtwarzane bez problemow :D


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

darecki_22

New member
Witam, zamierzam kupić ten player jednak nie chcę bawić się w dzielenie dużych plików, palenie płyt dvd. Jak wygląda na dzis sprawa odczytu dysków ntfs, lub exfat? doczytałem się że oryginalny (sklepowy) soft w 370 potrafi odczytać exfatt, czy na dzień dzisiejszy jeszcze oferowane są 370 z tym softem? pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zibos10

New member
Witam! Ponawiam już wcześniej zadane pytanie.
Czy LG BD 370 odtwarza pliki AVCHD z rozszerzeniem *mts?
Mam kilka filmów M2TS i odtwarzacz wogóle ich nie widzi.
Proszę o odpowiedż.
 

kmark3

New member
Witam! Ponawiam już wcześniej zadane pytanie.
Czy LG BD 370 odtwarza pliki AVCHD z rozszerzeniem *mts?
Mam kilka filmów M2TS i odtwarzacz wogóle ich nie widzi.
Proszę o odpowiedż.
Plików m2ts nie odtwarza ale można je przerobic na mkv bez straty jakości programem Elecart XMuxer Pro-demux,nastepnie mkvmerge Gui.Film 1,5godz ok.15min
 

maciew021

New member
Filmy o rozszerzeniu *mts i *m2ts z tego co czytałem na innych forach, same nie zostaną odtworzone na żadnym odtwarzaczu AVCHD, ze względu na to, że wymagają dodatkowych folderów(aż tak kumaty w tym nie jestem, generalnie chodzi o to, ze musi być specjalna konfiguracja folderów i jakis tam dodatkowych plików, aby odtwarzacz był w stanie oczytać pliki *mts). Do tego film chyba musi być wypalony na płycie. Ja zrobiłem wczoraj tak:
-dodałem do programu multiAVCD moje filmiki *mts z kamery, wyjęte wcześniej z pliku STREAM
- dalej w multiAVCHD nie zmieniałem zaznaczonych opcji, jedynie w zakładce ustawienia zaznaczyłem opcje: użyj ImgBurn dla zapisu do DVD/BD-R (oczywiście wcześniej ściagnałem program ImgBurn i zainstalowałem na kompie)
- wcisnąłem start, program robił swoje, a na koniec przy uzyciu programu ImgBurn zaczął procedurę nagrywania.
Płytę DVD z tak nagranymi danymi włożyłem do LG BD 370 i hula bez strat jakości. Dodam, że zamienione zostało rozszerzenie plików *mts na *m2ts. Dalej będę rozkminiałm jak postępować z tymi plikami, gdyż muszę je jakość sensownie zarchiwizować, narazie takie coś udało mi się uzyskać.
Ja mam pytanie odnośnie przerabiania filmów "kostkujących" programem uncropMKV. Może ktoś z Was mógłby opisać jak dokładnie tego dokonać, aby te filmy śmigały na naszych odtwarzaczach(jakie opcje pozaznaczać w programie itp.)???
 

zibos10

New member
Plików m2ts nie odtwarza ale można je przerobic na mkv bez straty jakości programem Elecart XMuxer Pro-demux,nastepnie mkvmerge Gui.Film 1,5godz ok.15min
kmark3 dziękuję za info, zainstalowałem już te programy które poleciłeś ale cóż z tego jak nie umiem ich obsłużyć.:( Byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś zechciał w kilku krokach objaśnić co zaznaczyć, kliknąć itp. w tych programikach. :)
 

artur111bartek

New member
U mnie też przy mkv zaczęły się artefakty. Dzwoniłem do LG dowiedzieć się czy planują rozwiązać to jakoś przy pomocy firmwaru, kiedy.Trafiłem na kogoś niekumatego ("przyciskiem subtitle zmienia Pan kodeki" !!!!:blagam:).
Zmieniam więc mkv na BR i chodzi rewelacja.
Problem z plikami większymi -nie wejdą po zmianie z mkv na BR na DVD-DL.

Spróbuję ucropemMKV zobaczymy.
Wątpię czy LG naprawi to.
Chyba będziemy musieli z tym żyć :x!
 

artur111bartek

New member
Szlag mnie trafia ,że to muszę robić i nie wiem czemu takie artefakty ma na niektórych mkv mój LG -o dziwo płyta na kompie śmiga i niektóre filmy o takich samych parametrach chodzą na nim dobrze. Moim zdaniem to winna LG.

Robię tak:
Najpierw mkvmergegui: przygotowuję plik, wwalam lektora , zbędne scieżki audio , wywalam zbędne napisy , wstawiam lub zostawiam polskie. Otrzymany plik wstawiam
do programu multiAVCHD 3.O -zmienia mi mkv na Blu-Ray (bardzo szybko :D program to robi-szybciej niż np konwersja na divix w AVIReComp).
Wypalam IMGBurn na DVD lub DVD-DL
Płyta z tym plikiem miała artefakty a teraz..nie ma!!!
(czyli materiał mkv nie był wadliwy, tylko LG go nie odtwarzał prawidłowo)
Wszystko chodzi pięknie!
Oczywiście LG widzi taką płytę jako płytę BR.
Jak dla mnie ważne jest ,że o ile plik mkv miał czarne pasy na dole i górze (i po co mi Sharp 46 cali :x jak oglądam w 30 calach?) to po obróbce mam obraz ..46 cali. Dla mnie nie jest nic obcięte i wrażenia z oglądania takiego obrazu są lepsze.Piszę z pracy to nie mogę sprawdzić ale raczej na bank multiAVCHD ma możliwośc (nie wiem jak dużą) zmiany formatu.
Uwaga!
Nic nie tracę na jakości bo multiAVCHD NIE KONWERTUJE!!!

Jest też sporo plików mkv bez czarnych pasów więc jak zmienię na BR nic nie tracę.

Plusem jest też ,że taką płytę odtworzyć powinno więcej BRplayerów niż mkv.

Wszystko pięknie i ładnie do momentu gdy mamy do czynienia z plikiem mkv wielkości ok 8 GB.
Po przerobieniu ma on np. 8.2 GB a nie wypali się go już na DVD -DL bo program nagrywający pokazuje ,że pliki do nagrania mają w sumie 8.7GB!:(

Wtedy trzeba poobcinać napisy końcowe i w ok .70% wypadków jest ok.
O ile powieksza plik program ?Tak naprawdę o niewiele , zeleży od wyjściowego , u mnie do ok 0,35GB -najwieksze powiększenie.

Za każdym razem LG odtwarza tak przygotowane płyty IDEALNIE , w przeciwieństwie do mkv.


Jedna uwaga!
Niektórzy mieli problemy z dodatkami , które trzeba/nie trzeba zainstalować przy multiAVCHD.
Ja zrobiłem to tak:
Zainstalowałem AviReComp ze WSZYSTKIM dodatkami , które ten program sam proponuje.
Potem zainstalowałem sam multiAVCHD i śmiga.

Trochę się dziwię ,że LG tak daje ciała. Najwięcej problemów z tego co wiem sprawiają pilki mkv 1080p. LG reklamuje się jako najlepszy odtwarzacz plików mkv a tu takie kwiatki i nie robią nic by to zmienić.
Kiedyś twierdzili ,że jeżeli pilk mkv był na kodeku H.264 to LG370 odtworzy bez problemu , a z kodekiem x264 będą problemy. Tymczasem potrafi odtworzyć i z x 264 a z H.264 są artefakty, albo odtwarza IDEALNIE 3 minuty i..artefakty ,zielony ekran i..stoi, przewinę , nastepne 3 min ok i to samo.

Tak więc opisany przeze mnie sposób (przy plikach mkv do ok 7,5 -7,7 GB) jest idalnym (nie twierdzę ,że jedynym) rozwiązaniem na chorobę LG370.

Na marginesie: ktos sprawdzał jak pliki mkv , z którymi nie radzi sobie 370 odtwarza 390?
 
Ostatnia edycja:

artur111bartek

New member
Może ktoś wie co oznaczają symbole w tabelce "Quality" w programie uncropMKV? Pierwszy raz widzę "1 pass.." , "2 pass.." itd?
Co należy wybrać ,żeby mieć najlepszą jakość?
Czy ładując do uncropu plik mkv z wklejonymi napisami otrzymamy też plik z napisami odczytywanymi bez problemów?
Może ktoś przerobił ten program i oszczedzi mi/nam mąk i przekaże garść rad co do ustawień , problemów jakie miał.
Będę wdzięczny

Po pracy z uncropem:

ki diabeł?:confused:
plik mkv miał czarne pasy na dole i górze (normalka) a wyszedł mi z uncropu z pasami , uwaga! : na dole , górze , z lewej strony i z prawej strony.

Bardzo proszę o pomoc, co i jak ustawiacie w tym programie?
 
Ostatnia edycja:

kmark3

New member
kmark3 dziękuję za info, zainstalowałem już te programy które poleciłeś ale cóż z tego jak nie umiem ich obsłużyć.:( Byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś zechciał w kilku krokach objaśnić co zaznaczyć, kliknąć itp. w tych programikach. :)
W programie elecard xmuxer pro klikasz Demux,następnie LOAD otwierasz plik m2ts lub ts po lewej stronie zaznaczasz te pliki i przenosisz strzałkami>> na prawo nast.start.Otrzymane pliki wczytujesz do programu mkvmergeGui klikając add, następnie wybierasz ścieżke pliku wynikowego(Browse) dalej start muxing
 

kmark3

New member
Może ktoś wie co oznaczają symbole w tabelce "Quality" w programie uncropMKV? Pierwszy raz widzę "1 pass.." , "2 pass.." itd?
Co należy wybrać ,żeby mieć najlepszą jakość?
Czy ładując do uncropu plik mkv z wklejonymi napisami otrzymamy też plik z napisami odczytywanymi bez problemów?
Może ktoś przerobił ten program i oszczedzi mi/nam mąk i przekaże garść rad co do ustawień , problemów jakie miał.
Będę wdzięczny
Jeżeli chodzi o uncropmkv to wszystko opisane jest na forum na stronie 31
 

artur111bartek

New member
Jeżeli chodzi o uncropmkv to wszystko opisane jest na forum na stronie 31

czytałem , i to na stronie 34 też , i w google wpisałem też i po polsku nie znalazłem.

Jaką jakośc wybrać ,żeby była najlepsza?
Co dają te "1pass turbo" ,"2 pass.." itd w tabelce quality?
(przy "1 pass turbo" plik zmniejszył się o ok 0,4 GB, to dużo)
Czemu przekonwertował mi plik do , ja wiem , formatu 4:3 dodając pasy z czterech stron?
Jak zrobić by tego nie było?
Nie ma tam odpowiedzi na te pytania.
 
Ostatnia edycja:

maciew021

New member
Przerobiłem mkv na BR za pomocą multiAVCHD tak jak opisał to ARTUR111BARTEK i niestety nadal zostały artefakty na filmie. Przerabiałem film o wielkość 2,4 gb nHD w mkv. Zmieniałeś coś może w tych ustawieniach w multiAVCHD, że Ci się to udaje i wszystko hula?
 

artur111bartek

New member
Przerobiłem mkv na BR za pomocą multiAVCHD tak jak opisał to ARTUR111BARTEK i niestety nadal zostały artefakty na filmie. Przerabiałem film o wielkość 2,4 gb nHD w mkv. Zmieniałeś coś może w tych ustawieniach w multiAVCHD, że Ci się to udaje i wszystko hula?

Przyznam ,że zatkało mnie.Ani ja ani kolesie nie mielismy problemów takich. Spróbój przerobić jeszcze jeden film , multi jak widzisz działa szybko.
Jeżeli na drugim filmie będzie to samo to:
1.Coś z Lg albo nie wszystko jest poinstalowane do multii (lub kodeki)
2.Sam materiał mkv jest nie ten tego.
Ja obstawiam pkt 1.

Jako co zapisałeś plik w multi? BR?AVCHD?
Jaką płytę widzi Twój LG?(mowa o tej nagranej oczywiście)
Z jaką prędkością nagrywałeś?


A jak u innych?

Spróbuj zrobić to samo programem tsMuxerGui-oczywiście wybierasz "create blu-ray disc". Jest mniejszy i prostszy.Jeżeli będziesz miał taki sam rezultat to znaczy ,że coś jest z plikiem Twoim.
Pisz o wynikach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry