LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

derik

New member
Aha czy po przerobieniu filmu mkv programem UncropMKV musi on zapisywać w dwóch plikach 1 mkv a drugi x264? dlaczego tak jest czy tak musi być?
dzięki za odp.
pzdr.
 

rizzon

New member
napisał napisał:
U mnie po aktualizacji wszystko ok sprawdziłem na kilku mkv i jest git (aktualizacja po kablu)

Kurde. Dziwne. Też aktualizowałem po kablu i dosłownie żaden plik .mkv nie działa mi poprawnie.

Możesz podesłać namiary na jakieś .mkv, które sprawdzałeś? Zobaczyłbym czy u mnie zadziała dobrze.
 

igoor1983

New member
dziwne

dziwne bo ostatnio wgralem nowy soft prazez kabel i tez zaczelo jakby byc wiecej artefaktow, np film moon 720p rowniez ma artefakty czy ktos sprawdzal jakies starsze mkv ktorye przed aktualizacja chodzily dobrze a tera sie pieprza?
 

Tomek_sm

New member
napisał RIZZON Możesz podesłać namiary na jakieś .mkv, które sprawdzałeś? Zobaczyłbym czy u mnie zadziała dobrze.
Mkv wszystko 720p
Star Wars (1-6)
300
Jumper
Noc w muzeum 2
Odlot
 

Kontrop

New member
witajcie.
Chciałem się Was zapytać, czy macie problemy z plikamy
MKV, które mają 2 ścieżki audio 5.1 AC3 lub DTS.

Czesc!

Normalnie pliki *mkv maja tylko 1 sciezke audio, poniewaz
konwerujac czy to z BD czy tez z org. DVD do "matroski"
wybierasz interesujaca Cie sciezke audio (ostatnio..tak na
probe "przerobilem" org.DVD Final Destination 4 3D na
mkv,bedac ciekawy jak to z tym 3D bedzie..u nas org.DVD
ma 4 sciezki audio: D;EN;PL;F..wybralem PL i wyszlo Super!)

Nie spotkalem sie w plikach *mkv z mozliwoscia wyboru
kilka sciezek audio (nawet nie wiem, czy funcja "audio" na
pilocie pozwoli na taki wybor)..ale moze i sa takie pliki..nie
wiem...jw: ja sie jeszcze z takimi nie spotkalem.:shock:


:D:D:):)

Pozdr.
Kontrop
 

Dan_DeeM

New member
Czesc!

Normalnie pliki *mkv maja tylko 1 sciezke audio, poniewaz
konwerujac czy to z BD czy tez z org. DVD do "matroski"
wybierasz interesujaca Cie sciezke audio (ostatnio..tak na
probe "przerobilem" org.DVD Final Destination 4 3D na
mkv,bedac ciekawy jak to z tym 3D bedzie..u nas org.DVD
ma 4 sciezki audio: D;EN;PL;F..wybralem PL i wyszlo Super!)

Nie spotkalem sie w plikach *mkv z mozliwoscia wyboru
kilka sciezek audio (nawet nie wiem, czy funcja "audio" na
pilocie pozwoli na taki wybor)..ale moze i sa takie pliki..nie
wiem...jw: ja sie jeszcze z takimi nie spotkalem.:shock:


:D:D:):)

Pozdr.
Kontrop

W kontenerze .mkv może być kilka ścieżek audio oraz napisów. Przyciskami na pilocie można się dowolnie poruszać między nimi.
 

adam6150

New member
Mam wiele plików mkv i nigdy, powtarzam , jeszcze nigdy nie wpadl mi w łapy taki który mialby dwie ścieżki audio. Albo jest DD 5.1 albo DTS. Mój playerek (370) ładnie pokazuje rowniez 1080p (mkv). Nie wiem od czego to zależy. Niektóre podobno nie chcą.
 
Ostatnia edycja:

igoor1983

New member
pytanie

os dlugiegoczasu sciagam mkv-y i wszystko chodzilo jak dotad pieknie tzn wszystkie w 720p chodzily pieknie, moze z 1 na 100 nie dzialal bo byly artefakty, ostatnio jednak zaowazylem ze coraz wiecej nowych relasow ma artefakty tzn prawie polowa, np ostatnio sciagnalem pandorum, whiteout, moon i juz nawet sam nie pamietac ale ogolnie sie troche wkurzam bo jak dotad wszsytko ladnie smigalo, co z tymi filmami jest nie tak, czy da sie je jakos przerobic uncropem zeby smigaly? a moze to olac i sprzedac 370 i dolozyc i kupic 390 i miec wszystko w d... juz sam nie wiem co robic, jak bym dobrze znal angielski to bym napisal co lg czy zamierzaja w nowym oprogramowaniu sprawic by chociaz wszystkie 720p chodzily elegancko. a moze jest jakies "nieoryginalne" oprogramowanie do tego sprzetu?
 

derik

New member
os dlugiegoczasu sciagam mkv-y i wszystko chodzilo jak dotad pieknie tzn wszystkie w 720p chodzily pieknie, moze z 1 na 100 nie dzialal bo byly artefakty, ostatnio jednak zaowazylem ze coraz wiecej nowych relasow ma artefakty tzn prawie polowa, np ostatnio sciagnalem pandorum, whiteout, moon i juz nawet sam nie pamietac ale ogolnie sie troche wkurzam bo jak dotad wszsytko ladnie smigalo, co z tymi filmami jest nie tak, czy da sie je jakos przerobic uncropem zeby smigaly? a moze to olac i sprzedac 370 i dolozyc i kupic 390 i miec wszystko w d... juz sam nie wiem co robic, jak bym dobrze znal angielski to bym napisal co lg czy zamierzaja w nowym oprogramowaniu sprawic by chociaz wszystkie 720p chodzily elegancko. a moze jest jakies "nieoryginalne" oprogramowanie do tego sprzetu?


da się przerobić uncropem i wszystko śmiga, ale jest 1 problem troche to wszystko wymaga rzeźbienia (czasu).Ja też zauważyłem, że z mkv jest jakiś problem kiedyś nie było.
 

Kristobal

New member
Potwierdzam... ostatnia aktualizacja v7159 - spowodowała, że WSZYSTKIE pliki mkv są źle odtwarzane "kostkują". Zwykłe pliki avi idą dobrze.... Mam nadzieje, że LG pracuje nad poprawką.. a ja spróbuję wrócić do starszej wersji...

ps. przywróciłem soft do wersji v7154 - niestety dalej jest to samo.... może ktoś ma starszą wersje na której mkv działa prawidlowo??

ps.2. na meksykańskiej stronie LG znalazłem firmware v7149 - najnowsze mkv zwykle kostkują - ze starymi nie ma problemu - prosiłbym o mających najnowszy firmware o sprawdzenie - czy "chodzą" im np. starsze odcinki House w 720p.

Problem jest z nowszymi plikami mkv - ale to wina kodujących, którzy zaczęli stosować nowy parametr, "poprawiający" kompresję: weightp=2 kodeka x264 - info z innego forum. Może w kolejnej wersji firmware, LG dokona poprawki :))
 
Ostatnia edycja:

Dan_DeeM

New member
UncropMKV wcale nie wymaga specjalnego rzeźbienia. Samo ustawienie to pół minuty. Potem trochę czasu zajmuje obróbka. Ja sobie na noc zostawiam, niech obrabia ;)
 

visage

New member
lg 370

witam mam pytanie czego nie czyta lg bd370 (chodzi mio bd-r z filmem) moze ktos odpowiedziec z gory wielkie dzieki i pozdrawiam
 

maciew021

New member
Witam, mam dwa pytania:
Czy LG BD 370 odtwarza pliki AVCHD z rozszerzeniem *mts?
Jak obrobić nowe filmy w formacie mkv z tym nowym parametrem weightp=2 kodeka x264 aby śmigały na naszych odtwarzaczach? (jakie parametry obrabiania filmu ustawić w programie UncropMKV). Z góry dziękuję za odpowiedź:).
 

Kristobal

New member
Sprawa tego parametru weightp=2 przy kompresji X264 jest znana i poruszana na kilku forach światowych. "Pixelacja" pojawia się nie tylko na LG BD370, ale na Playstation 3 a także na software'wych kodekach - np. Core AVC. Mam nadzieję, że kodujący odstąpią od stosowania tego parametru. Ze sprawdzanych nowości - np. Caprica - zakodowana jest prawidłowo, wiec może nie będzie tak źle :)
 

visage

New member
bd370

witam mam pytanie czy komus sie udało zrobic z filmu 50gb na 25gb w dobrej jakosci film ...................


chyba nie wiec rzuce troszke swiatla ze wlasnie chba opracowalem sposob w jaki to zrobic ale jutro dopiero bede mial wspomnianego lg bd 370 i bede mogl sprawdzic dokladnie , bo na kompie jest ok .
podam kilka szczegolow zrobilem film potwory kontra obcy ktory ma 41 gd a po mojej przerobce miesci sie na plycie 25gb . film posiada menu , kilka dodatkow a sam film jest w jakosci jak orginal ale tylko z jedna scieszka dzwiekowa polska
i na power dvd ogladalem i wszystko smiga . jak sprawdze jak to wyglada na stacjonarnym to dam znac i przetesyuje na nastepnym filmie to podziele sie swoja wiedza
 
Do góry