Lg BD 550 problem z odtwarzanie mkv

grubas

New member
Temat często przewijał mi się w googlach kiedy szukałem odpowiedzi, więc jak ją już znalazłem to napiszę, może komuś się przyda.

Sposób na bd550 i mkv'y :

1. ściągamy program tsMuxeR, wersja nieistotna, najlepiej najnowsza
2. włączamy, dajemy add, lokalizujemy nasz plik mkv, otwieramy
3. zaznaczamy ścieżkę video i zaznaczamy widziakiem opcję "Change level" i wybieramy 4.1, resztę widziaków odznaczamy
4. niżej w sekcji output zaznaczamy "Demux", wybieramy katalog wyjściowy
5. klikamy start demuxing i oczekujemy na zakończenie
6. ściągamy mkvtoolnix o którym była tu mowa, wersja nieistotna, najlepiej najnowsza
7. włączamy mkvmerge GUI, dajemy add, lokalizujemy katalog do którego wcześniej zdemuxowaliśmy mkv'a, zaznaczamy 2 pliki które się w nim znajdują ( może być więcej jeżeli nasz mkv ma więcej niż jedną ścieżkę audio i/lub napisy, więc ogólnie zaznaczamy wszystko co znajduje się w tym katalogu i dajemy OK )
8. powinien wyskoczyć komunikat o tym ze mkvmerge nie potrafi odczytać FPS'ów, klikamy OK
8. wybieramy ścieżkę video i klikamy zakładkę "Format specific options"
9. w polu FPS wpisujemy wartość taką jak miał nasz źródłowy mkv ( można to sprawdzić np. przy pomocy mkvinfo, przeważnie będzie to 23.976, ) , UWAGA : wartości z przecinkami czyli np. 23.976 wpisujemy nie z przecinkiem tylko z KROPKĄ tak jak ja to napisałem, inaczej program zgłosi błąd
10. opcjonalnie wybieramy katalog, wpisujemy nazwę pliku, naciskamy "start muxing" i po skończonym procesie cieszymy się filmem.

Cały proces trwa u mnie około 10 minut ( phenom x2, 4GB 1600 HX ), w przeciwieństwie do 3,5 godzinnego przekodowywania mediacoderem.
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
Niestety nie pomogło[/

Marekciabata , wejdz na stronke dotyczącą LGBD370 (str 81) tam jest mój link do programu toolnix. Wybirz np. 2.9.8 i przepuść przez niego te swoje pliki mkv. Nie wybieraj tego najnowszego(4.4.). Innym pomogło, tobie może też pomoże. Nara


U mnie pomogło... połowicznie. Faktycznie część plików, którą odtwarzacz traktował jako "niepoprawne", dostąpiło zaszczytu uznania za godne do współpracy. Ale są i takie, na które ten sposób nie działa niestety. Niemniej dziękuję za tych kilkanaście uratowanych gb :)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Dzieki Grubasowi miałem podstawy by sie zajac głebiej tym problemem, i sa wyniki:mam lg 550 i odtwarzaja przewaznie mkv high 4.1 , przerobione mkv merge 2.9.8 wiec jesli jakis nie chodzi przewalam go własnie 2.9.8 nie trzeba wpisywac 23.976 odczytuje tez z wpisaniem sprawdzałem.Sprawdzcie jaka wersja u was najczesciej chodzi i tego sie trzymajcie.Natomiast co do ts muxera jak pisał Grubas robiłem jak mowił pozniej mkv merge u mnie 2.9.8 - wyzsze sie nie sprawdzały jest brak sciezki angielskiej lektor został ale jest przesunieci i lipa. Napiszcie czy pomogło i moze macie jakies rady dla mnie. POZDROWIONKA
 

strzala2

New member
Dzieki Grubasowi miałem podstawy by sie zajac głebiej tym problemem, i sa wyniki:mam lg 550 i odtwarzaja przewaznie mkv high 4.1 , przerobione mkv merge 2.9.8 wiec jesli jakis nie chodzi przewalam go własnie 2.9.8 nie trzeba wpisywac 23.976 odczytuje tez z wpisaniem sprawdzałem.Sprawdzcie jaka wersja u was najczesciej chodzi i tego sie trzymajcie.Natomiast co do ts muxera jak pisał Grubas robiłem jak mowił pozniej mkv merge u mnie 2.9.8 - wyzsze sie nie sprawdzały jest brak sciezki angielskiej lektor został ale jest przesunieci i lipa. Napiszcie czy pomogło i moze macie jakies rady dla mnie. POZDROWIONKA

można powiedziec że w połowie mi pomogłeś :p
zrobiłem wszystko tak jak napisałeś i rzeczywiście film zaczął działac:) Ale moje emocje nagle się ostudziły :( W połowie filmu wyskoczyło stop i miałem widok na listę filmów. WTF?
Więc czemu mi się tak dzieje?
ps. na innym filmie który też mi normalnie nie działał, zrobiło się to samo
 

solcio

New member
Dzieki Grubasowi miałem podstawy by sie zajac głebiej tym problemem, i sa wyniki:mam lg 550 i odtwarzaja przewaznie mkv high 4.1 , przerobione mkv merge 2.9.8 wiec jesli jakis nie chodzi przewalam go własnie 2.9.8 nie trzeba wpisywac 23.976 odczytuje tez z wpisaniem sprawdzałem.Sprawdzcie jaka wersja u was najczesciej chodzi i tego sie trzymajcie.Natomiast co do ts muxera jak pisał Grubas robiłem jak mowił pozniej mkv merge u mnie 2.9.8 - wyzsze sie nie sprawdzały jest brak sciezki angielskiej lektor został ale jest przesunieci i lipa. Napiszcie czy pomogło i moze macie jakies rady dla mnie. POZDROWIONKA


Witam odnosząc się do tego postu miałem podobne problemy z LG BD570 nie czytał większości plików mkv , po głębszej analizie zrobiłem tak jak opisał to ikar1975, rzeczywiście wersje mkvmerge od 2.0.2 do 4.0.0 działają bez zarzutu(po wymuxowaniu filmu), dopiero od wersji 4.0.1 do najnowszej są problemy ale udało mi się je rozwiązać. W nowszych wersjach wystarczy wejść w File>Options>mmg>zaznaczamy disable header removal compression for audio and video tracks by default i cieszymy się wymuxowanymi filmami mkv . Także wersje od 2.0.2 do najnowszej działają bez zarzutu.

mam nadzieję że pomogłem osobom które miały z tym problem
 

Pazer

New member
a można coś poradzić jak dźwięku nie odtwarza ?
dźwięk w formacie AC3, tylko dwa kanały i odtwarzacz mi go nie otwiera, można jakoś sam dźwięk przerobić do innego formatu ?
 

Pazer

New member
bd 550 oczywiście, tak jak pisałem wcześniej film odtwarza bez dźwięku, format AC3 bitrate 320kbps, sample rate: 48kHz, a ten sam format AC3 bitrate 448kbps reszta to samo dźwięk jest ?
 

KOWALszefu

New member
A miał ktoś problem z odtwarzaniem DivX-ów? Ostatnio przy jednym filmie wyskoczył mi bład w stylu "Film nie może być poprawnie odtworzony" czy jakoś tak podobnie. Błąd wyskakiwał przy próbie odtworzenia filmu zarówno z pendrive'a jak i z płyty dvd. Na kompie oczywiście leci bez problemu...

Parametry filmu:


Rozmiar pliku: 1.462 GiB (1569406976 bajtów)
Czas trwania: 01:41:12.120 (6072120 ms)
Ogólne bitrate pliku: 2 068 Kbps
Format: AVI

Video FPS: 25.000
Video kodek: XviD
Video bitrate: 1 866 Kbps
Video rozdzielczość: 720x304
Video rozmiar: 1.32 GiB (90%)
Video proporcje obrazu: 2.35:1

Audio format: AC-3
Audio format wynik: Audio Coding 3
Audio bitrate: 192 Kbps
Audio liczba kanałów: 2
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution:
Audio rozmiar: 139 MiB (9%)
 

solcio

New member
"Film nie może być poprawnie odtworzony" np. podczas odtwarzania filmów mkv o profilu 5.1 zawsze pojawia się taki komunikat ale film działa bez zarzutu, w przypadku niektórych divixów też może się to zdarzyć ale to nie powód do zmartwień. Jest to zależne od profilu oraz sposobu zripowania filmu.
 

KOWALszefu

New member
Niestety (przynajmniej w moim przypadku) odtwarzacz coraz częściej wywala błąd "Nie można poprawnie odtworzyć filmu". Jak dla mnie to bardzo denerwujące... ściągnę sobie film do obejrzenia i jak w loterii, albo się uda i pójdzie, albo nie... urządzenie powinno odtwarzać wszystkie divx'y jak leci... rozumiem z mkv mogą być schody, ale z divx/xvid nie powinno być problemów.

Dzisiaj na przykad mam z jedym filmem problem tego typu, że dźwięk wyprzedza obraz, a na komputerze film zasówa bez najmniejszych problemów.

Format: AVI

Video FPS: 23.976
Video kodek: XviD
Video bitrate: 1 508 Kbps
Video rozdzielczość: 720x400
Video rozmiar: 908 MiB (81%)
Video proporcje obrazu: 16:9

Audio format: AC-3
Audio format wynik: Audio Coding 3
Audio bitrate: 256 Kbps
Audio liczba kanałów: 2
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution:
Audio rozmiar: 208 MiB (19%)


Coś z tym BD550 jest nie tak... mając poprzednio zwykły odtwarzacz dvd Onkyo nie miałem ani razu problemów z żadnym divx'em, a odtwarzacz był dużo dużo starszy.
 
Ostatnia edycja:

lguser

New member
Może się komuś przyda (ponieważ google pokazuje jako pierwszy ten temat po wpisaniu 'lg problem mkv')
Mi nie pomagały muxy starymi wersjami mkvtoolnixa.
Na najnowszej wersji (4.9.1) wszystkie zaczęły działać po zmuksowaniu z zaznaczoną opcją
File --> Options --> mmg --> Disable header removal...
(link do aktualnych mkvtoolnix - coby nie szukać po forum
www bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/win32/)
 
Ostatnia edycja:

Piwo82

New member
U mnie użycie zarówno nowej wersji toolnix'a (4.9.1) bez/z zaznaczoną opcją "Disable header removal..." jak również starej (2.9.8) powoduje pojawienie się obrazu, ale brak dźwięku.

Czy ktoś ma pomysł jak można spowodować pojawienie się dźwięku? Coś robię nie tak?

Swoją drogą, to paranoja żeby trzeba było takie sztuczki robić aby puścić sobie film na odtwarzaczu.
 

Piwo82

New member
Dodam jeszcze, że po przerobieniu pliku na AVI programem WinAvi (kodek wideo - xvid, audio - ac-3) też nie ma dźwięku...
 

misio777

Member
Ja mam BX580 (BX582 na sprzęcie) od końca stycznia.

Aktualnie najnowszy soft.

Jeśli chodzi o pliki MKV to u mnie chodzi praktycznie wszystko !
Łącznie z 1080p i 3D !!!
Oczywiście z pena, HDD przez USB oraz LAN/WiFi/DNLA. !
Przełącza ścieżki audio oraz napisów (srt, idx+sub) wmuxowanych
jak i zewnętrznych (przy DLNA trzeba wmuxować).

Potrzebny jest tylko jeden "myk"!
========================
Do poprawnego działania filmów MKV na TV oraz stacjonarnych
odtwarzaczach, zalecenie jest użycie-przemuxowanie programem
mkvmerge z pakietu mkvtoolnix v3.0 - !!!
http://www.bunkus.org/videotools/mkv....0.0-setup.exe
Zaznaczam v3.0 !!!.
===============
Jak ktoś ma nowszą ver. to trzeba ją usunąć przed wgraniem 3.0 !!!
-------------------------------------------------------------------------------------------
W nowszych ver. pakietu - trzeba się trochę bawić opcjami.

Tzn. wczytać "add" nie działający plik do programu "mkvmergeGUI",
"Start muxing", otrzymujemy nowy działający plik z tą samą nazwą + (1).
I to wszystko !
============

Jedyna upierdliwość tego BX'a to brak możliwości odtwarzania
gołych plików audio w formacie FLAC oraz AC3 i DTS.


Pozdrawiam.

P.S.
Jeżeli TV lub odtwarzacz nie czyta profilu formatu xxx@L5.1.
Pozostaje tylko tsMuxeR + mkvmerge => xxx@L4.1.
 
Ostatnia edycja:

egzekta

New member
Witam,

Po zmianie komputera przestał działać tsMuxeR. Próba demuxowania czegokolwiek kończy się po paru sekundach komunikatem "tsMuxeR finished with error code 1073741676". Co to może być?
 

adinfo

New member
Ostatnio spotkałem parę filmów w formacie MKV, których BD550 nie potrafił odtworzyć. Obraz pojawił się na sekundę i zniknął. Na PC filmy te bez problemu się odtwarzały. Korzystając z porad zamieszczonych w tym wątku eksperymentowałem trochę. Problemem jak się okazało był kodek video, MKVmerge pokazywał go jako: V_MPEG4/ISO/AVC. Nie pomogło 'przemuxowanie' pliku na nowo. Programem tsMuxer zrobiłem demux samej ścieżki video (wymagane było jedynie ustawienie FPS), następnie w MKVmerge wczytałem oryginalny plik mkv (ten, który nie działał na BD550) - dodałem mu ścieżkę video wydobytą przez tsMuxer i wyłączyłem oryginalną niedziałającą ścieżkę video. W sumie 5 min roboty i nie było konieczności konwertowania obrazu od nowa, co zajęło by mi sporo czasu a tym samym mogło by pogorszyć jego jakość. Próbowałem wcześniej wyodrębnić ścieżki programem MKVextract oraz MKVcleaver, ale z jakiegoś powodu ścieżka video gubiła FPS (nie posiadała timecodes) więc tsMuxer w tym wypadku był niezawodny. Zauważyłem też pewną rzecz odnośnie wyświetlania napisów w filmach MKV na BD550. Napisy zewnętrzne są wyświetlane mniejszą czcionką, natomiast, te umieszczone w kontenerze MKV większą (dobre dla osób słabiej widzących), na szczęście BD550 umożliwia wybór wewnętrznych i zewnętrznych napisów.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Miałem kiedyś ten odtwarzacz przez pare dni do testów i okazał się wielkim nieporozumieniem, z plikami mkv większymi niż ~4GB sobie w ogóle nie radził, to chyba wina zbyt małej mocy obliczeniowej by obsłużyć wysokiej jakośći pliki.
 
Do góry