LG B9 unboxing, zwrot?

benedetti

New member
Cześć.
Na forach nastraszyli mnie, że zdarza się dostać telewizor ze zwrotu i być może mam już paranoję ale wolę zapytać.
1. Pudło było dość sfatygowane i taśmy dość luźne.
2. Folia na tylnym panelu dziwnie odstaje.
Czy to normalne, że tak to wyglada.
Da się sprawdzić „przebieg” matrycy?
Dziękuję za odpowiedzi.
***************.com/a/2Vq2T9X


Nie mogę dodać linka ani zdjęcia :( bo mam za mało postów.
Zakropkowane to „im*ur”.
 
Ostatnia edycja:

ereste83

New member
Zrób zdjęcia, daj do sklepu i niech Ci nowy wyślą. U mnie ta folia była idealnie płaska, praktycznie niewidoczna. Może to nie zwrot, ale pudło stało w jakimś nienadającym się do tego miejscu (gorąco?)
 

sturek

New member
Ta folia ze zdjęcia faktycznie wygląda podejrzanie. U mnie z tyłu były jakieś 2-3 pęcherzyki o wymiarach 2-3mm na 2-3cm i gdyby nie one to nawet bym nie widział tej folii.

A jak folia z przodu? Bo to chyba ważniejsze?
 
Ostatnia edycja:

benedetti

New member
Folia z przodu wygląda OK, dlatego biorę pod uwagę paranoję :D
Wysłałem zdjęcie do sklepu i reklamację. Jak wymienią to dobrze, a jak nie to się będę martwił.
 

benedetti

New member
Sklep uznał reklamację za bezzasadną.
Czy jest może na forum ktoś kto rozpakowywać te telewizory i jest w stanie stwierdzić czy to normalne i odpuścić czy drążyć temat? Dziękuję.
 

ereste83

New member
Normalne to nie jest na pewno, pytanie czy było spowodowane przechowywaniem telewizora w nieodpowiednich warunkach z potencjalnymi skutkami dla matrycy/elektroniki, czy po prostu przypadek przy foliowaniu w fabryce. Jak telewizor działa normalnie, matryca wygląda normalnie (tzn na jak na oleda) i masz w mailach odpowiedz sklepu to myślę, że spokojnie możesz to olać. A możesz też zwrócić w ramach "bez przyczyny".
 

benedetti

New member
Jednak to trochę podejrzanie wygląda. Wysłałem jeszcze raz reklamację z innymi zdjęciami. Wrzuciłbym, ale nie wiem czmu wciąż nie mogę dodać zdjęcia. Pisze, że trzeba mieć 5 wypowiedzi (postów?). Mam 16... :/
 

benedetti

New member
Wow. Nie wiem dlaczego te linki działają a ***************, no ale nieważne - dziękuję.

Sam nie wiem, ale trochę to jednak podejrzane.

1. Trochę sfatygowane pudło. Nie miałem większego problemu, by zsunąć taśmy zabezpieczające bez ich zrywania.

2. Lekko odrapany plastik na tylnym panelu.



3. Firmowo zapakowany kabel zasilający? Co to za taśma tak przylepiona?!



4. Folia na tylnym panelu.



Jeśli ktoś ma doświadczenie z większą ilością unboxingów i stwierdzi że to nic nadzwyczajnego,to pewnie nie będę się wykłócał, ale szczególnie OLED kupiony jako niewystawowy to jednak chciałbym mieć nietknięty. 😇
 
Ostatnia edycja:

benedetti

New member
Folia na ekranie jest.
Jakich argumentów użyć w sporze ze sklepem? Nie chciałbym oddawać z tytułu umowy na odległość bo cena była dobra.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Folia z tyłu nie powinna być pofalowana.
Kabel zasilający jest w głównej torebce foliowej i nie jest oklejony taśmą.
Zrywałeś folię z ekranu przed odpaleniem ?
Nowy nie jest podrapany na obudowie.
Raczej nie jest z polskiej dystrybucji.
Jaka to cena ?
 

benedetti

New member
Wszystkie folie są na swoim miejscu.
Kabel zasilający jest na stałe (chyba, że spod zaślepki się go odłącza).
Wersja SLA. Była 2-dniowa promocja i wziałem go za 4k.
 

SDman

Banned
Tego modelu namnożyło się na potęgę, nie oszukujmy się to tylko OLED i nic więcej (słabe skalowanie). W sklepach są ich ogromne ilości, a jeszcze większe na OLX.
Dlaczego ? Bo była pomyłka cenowa w jednej z sieci (może celowa z racji nadwyżek).
Folia z tyłu powinna być idealnie przyklejona tak, że jej prawie nie widać.
 

benedetti

New member
PODSUMOWANIE

Zakończyłem przepychanki z "włącznikiem niskich cen", zapakowałem telewizor i zawiozłem do sklepu (zwrot z tytułu umowy zawartej na odległość). Pracownik salonu stwierdził, że to niemożliwe by telewizor pochodził ze zwrotu etc. Nie wiem, nie znam się, ale biorąc pod uwagę zapakowanie kabla zasilającego na pewno był odpakowywany, prawdopodobnię włączany. Bezdyskusyjnie "coś" się z tym egzemplarzem działo.

Dzisiaj przyszedł drugi egzemplarz zakupiony w Neonet. Po wykorzystaniu kodów i cashbacków cena ostateczna to ok. 3900 i do tego 20 rat 0%.

Pudło również trochę sfatygowane. Po otwarciu widzę folie opakowujące, które są nieco wygniecione. Folia na tylnym panelu też nie jest idealna (jednak wygląda to zdecydowanie lepiej niż w poprzednim). Wydaje mi się, że one już tak mają (widziałem taką pofalowaną w sklepie na egzemplarzu na wystawie). Na folii widoczne ewidentne rysy. Kabel zasilający, w przeciwieństwie do pierwszego egzemplarza przylepiony tak jak to powinno być. Przednia folia wyda się być nienaruszona.

Wnioski:

Albo ktoś te telewizory wyciąga i przepakowuje (nie wiem po co, telewizor szedł z centalnego magazynu) albo w LG mają taki właśnie standard pakowania. Nigdy nie widziałem, żeby elektronika była tak tragicznie zapakowana.
BTW Spasowanie elementów telewizora (patrz otwory do VESA) też pozostawia nieco do życzenia.

Ten egzamplarz już raczej u mnie zostanie, bo w tym przypadku to już chyba byłoby czepianie się.







 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oby Ci dobrze i długo służył.

Co do pakowania TV przez LG. Mój egzemplarz był fabrycznie spakowany wzorcowo. Karton w idealnym stanie. Co do foli to w pierwszej chwili ich nawet nie zauważyłem. Były przyklejone idealnie.

Pozdrawiam
 

Rybus85

New member
Mój B9 tak samo. Zapakowany idealnie. Folie z tyłu to ledwo było widać(zdjąłem po 2 dniach dopiero jak się dowiedziałem że jest :p ). Kabel zasilający też miałem zapakowany tak jak u Ciebie na zdjęciu.
Ogólnie karton był w stanie idealnym,folie naklejone że nie było ich widać. Sklep w którym kupiłem to Euro RTV
 
Do góry