LG 82UM7600 kilka luźnych uwag po zakupie

gaj

New member
Kilka uwag po zakupie.
Nawet w Ceneo ten TV figuruje z 50/60Hz. Nieprawda bo nejtywne 100Hz.

Doskonały TV LED 82" z matrycą VA (NIE IPS) ; natywne 100 Hz, z Dolby ATMOS i Vision, z HDR 10+ i WebOES i AI i pilotem Smart czy asystentem Google.
W promocji EuroRTV poniżej 7000 zł to zakup ma sens. Dlatego kupiłem i to od ręki.
W cenie powyżej 8 tys to bym już dyskutował mocno. Doskonały zakup na lata.
Dobry kontrast i czerń. Oczywiście jak na LED i mocną średnią półkę linii 7600. Ale jest OK.
Nie ma typowej szarej szmaty typowej dla IPS zamiast czerni.
Kąty jak to w VA, no szału nie ma, ale coś za coś. Czerń i kontrast za kąty: VA vs IPS. Więc siedzimy po środku i to ponad 2-4 metry od TV i się cieszymy. I nie siadamy z boku :) .
To solidna średnia półka, więc HDR jest i nie powala, ale pozwala się pocieszyć i posmakować trochę luksusowego dania. Na pełne danie to trzeba na dziś wydać raczej ok 10-15 tys zł :) - w dużym rozmiarze.
Nie ma jak w Samsungach ze średniej półki typu 8002 okrojonego DTS/Dolby etc. Wszystko jest i działa i hula w LG 82UM7600. Kodeki podobnie.

Net i szerzej medialność wymiata szybkością i sprawnością.
Trzeba uważać na wąskich klatkach schodowych i przejściach w domach ze schodami, bo PUDŁO z TV jest naprawdę wielkie i nie ma z tym żartów :) . Sam TV wielki, ale już spokojniej :) .

Pamiętać warto tylko, że z tej serii jak pamiętam UM7600 to tylko 82" i chyba 50ka ma matrycę VA.
A 100Hz np nie ma w wersji 75" czy z kolei w wersji 86" to znów matryca IPS choć 100Hz - to jednak IPS - z szarością zamiast czerni itd...
Niestety przy zakupach trzeba uważać i sprawdzać parametry do ostatniej literki/cyfry włącznie.
Asystent Google działa sprawnie i dobrze. Netflixa czy aplikacje odpala od ręki na głos.

Ogólnie petarda pozytywna tylko warto dodać kino domowe lub GrajDeskę z odczuwalnym dekodowaniem Dolby Atmos (góra, przestrzeń). Bo tak to jakby brakuje deseru :) .
Netlfix w 4K z HDR i Dolby Vision/Atmos wymiata. Naprawdę wymiata :) .
Polecam ten TV na dużą ścianę i z mocnym uchwytem ściennym, bo to jednak 82" i 50 Kg.

Ogólnie wreszcie po latach mam TV na który z 4 metrów patrzę z przyjemnością. A stary projektor wreszcie może udać się na powolną i nieuchronną emeryturkę :) .

Jakby coś interesowało to TV mam kilka godzin, wad czy felerów nie widzę. Podświetlenie zaskakująco wyrównane. Tryby obrazu wg mnie jakby już po kalibracji. Albo przynajmniej ja nie widzę głupot i przekłamań kolorów. Profile są naprawdę udane i świetnie się sprawdzają w realu. Może Dolby Vision robi taką robotę bo głównie Netlfixa w tych trybach testowałem. Naprawdę to pierwszy TV od lat, że bym się obrazu i kolorów nie czepiał.

Polecam :)
 

Attachments

  • 91308641_352315645719323_1516890755690397696_n.jpg
    91308641_352315645719323_1516890755690397696_n.jpg
    107,8 KB · Wyś: 66
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model jest 100 Hz, z matrycą VA.
Świetny wybór, po kalibracji gra rewelacyjnie.
Szkoda, że się kończą.
 

qqnik

New member
Przymierzam się do zakupu czegoś większego niż 75 cali.
82UM7600 wydaje się optymalny tylko:
"W promocji EuroRTV poniżej 7000 zł to zakup ma sens." i tu się w pełni zgadzam...
kiedy była taka promocja? aktualnie ten TV kosztuje 8,5 kpln
 

esselite

New member
Ogólnie petarda pozytywna tylko warto dodać kino domowe lub GrajDeskę z odczuwalnym dekodowaniem Dolby Atmos (góra, przestrzeń). Bo tak to jakby brakuje deseru :) .
Netlfix w 4K z HDR i Dolby Vision/Atmos wymiata. Naprawdę wymiata :) .

A powiedz mi kolego, jak prześlesz ten Atmos do "graj deski", bo nie za bardzo kumam który port w tym tv obsługuje transmisję Atmos do soundbara?

Ja mam np zupełnie inne odczucia, dźwięk z głośników wbudowanych to żaden tam Atmos, dno kompletne.

A dolby vision to pobicie kontrastu, owszem, ale razem z jasnością innych kolorów, w tym tv czarny robi się szary, więc jest po prostu jaśniej i tyle.

Te tv miały się kończyć już w grudniu zeszłego roku, już wtedy miały być niedostępne wg naganiaczy. Minął kwartał a tv dalej można kupić i o 20% taniej niż pod koniec roku

Ale żeby nie było tak negatywnie, to jeżeli ktoś poszukuje dużego rozmiaru w rozsądnej cenie, ale bez fajerwerków, na 2-4lata to jest to chyba jedna z lepszych propozycji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten LG 82UM7600 jest w super ofercie klasa cena do jakości.
Jak będziesz niebieski, masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo o wartości ponad 500 zł
Rozsądna cena wg Ciebie to ile ?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Potwierdzam - fajne duże "szkiełko" w rozsądnej cenie - ja użytkuję od grudnia i jestem zadowolony.
Jeśli teraz można kupić go za 7k plz to mega cena i nic lepszego w tych calach nie dostaniemy !
 

gaj

New member
Przymierzam się do zakupu czegoś większego niż 75 cali.
82UM7600 wydaje się optymalny tylko:
"W promocji EuroRTV poniżej 7000 zł to zakup ma sens." i tu się w pełni zgadzam...
kiedy była taka promocja? aktualnie ten TV kosztuje 8,5 kpln
Jakoś tydzień przed moim postem. W necie. Kupiłem bo z innego sklepu z Allegro za 6900 zwlekali z wysyłką i coś kombinowali typu nagle wystawili go na swojej stronie sklepu (poza allegro) za 7400. Tam anulowałem zamówienie i tu wpłaciłem od ręki. Przwieźli następnego dnia. Obniżka była chyba 1.500zł równo. Regularna cena w dużych sklepach już tak nie jest fajna. Ale choćby w tym odrzuconym przeze mnie PicelRTX można pogadać i może się tym razem sprawią za coś blisko 7 tysi. Nie wiem też co Kiki proponuje, ale on ma pakiet szerszy dla znawców i wtedy inaczej go trzeba doceniać - jak choćby za profi kalibrację.
 

Wodnik81

New member
Polecam ten sprzęt ( LG UM7600 82") kupiony u Kikiego,skalibrowany gra i cieszy oko. A treści 4K z YouTube miód malina jak i własna kolekcja filmowa cieszy oko. Ale i tak trzeba poustawiać wedle swoich preferencji obraz.
 

gaj

New member
taka była cena w promocji. Może wypychali wtedy z magazynu.

Przymierzam się do zakupu czegoś większego niż 75 cali.
82UM7600 wydaje się optymalny tylko:
"W promocji EuroRTV poniżej 7000 zł to zakup ma sens." i tu się w pełni zgadzam...
kiedy była taka promocja? aktualnie ten TV kosztuje 8,5 kpln
Jak pisałem recenzję minus 1-2 tygodnie - wtedy. Płaciłem w tym sklepie 6900 czy jakoś do 7000 zł. Raczej 6900zł. Najpierw z Allegro wziąłem z Kajt coś tam i nawalili z tą ceną poniżej 7000 (6800). Wtedy weszło w Euro też z poniżej 7000. Zbaraniałem i po chwili kupiłem... Inaczej bym szukał wyżej od 86". Pół roku po zakupie już mi mało i bym chciał 86 up, ale to chyba nie ma rozmiaru by za chwilę nie był za mały w TV :) . No, ale ja sierota po projektorze :) to dla mnie 80" i wyżej dopiero zaczyna się rozmowa. Tak naprawdę to do kina projektor najlepszy. Tylko masowe oglądanie przez żonę na codzięń ZA DNIA powoduje, że trzeba było dokonać mixu wartości userowych i stąd TV 82" jako kompromis między 120" z projektora i dziennym oglądaniem różności na czele ze śniadaniem w TVN :) :popcorn:.
 
Ostatnia edycja:

gaj

New member
A powiedz mi kolego, jak prześlesz ten Atmos do "graj deski", bo nie za bardzo kumam który port w tym tv obsługuje transmisję Atmos do soundbara?

Ja mam np zupełnie inne odczucia, dźwięk z głośników wbudowanych to żaden tam Atmos, dno kompletne.

A dolby vision to pobicie kontrastu, owszem, ale razem z jasnością innych kolorów, w tym tv czarny robi się szary, więc jest po prostu jaśniej i tyle.

Te tv miały się kończyć już w grudniu zeszłego roku, już wtedy miały być niedostępne wg naganiaczy. Minął kwartał a tv dalej można kupić i o 20% taniej niż pod koniec roku

Ale żeby nie było tak negatywnie, to jeżeli ktoś poszukuje dużego rozmiaru w rozsądnej cenie, ale bez fajerwerków, na 2-4lata to jest to chyba jedna z lepszych propozycji.

Opinia surowa, ale ok. Wg mnie prześlę ATMOS 1 portem HDMI, który ma ARC. Tak też z tyłu narysowali i trzeba sporo poczytać by to znaleźć. O eARC nie ma co marzyć i nie ma/nie będzie jak bajkach o pewnych samsungach jakoby miał kiedyś być po aktualizacjach :) .
 
Do góry