LG 75UN8500 czy warto?

mikomir

New member
Jeśli się zacierają , to w czym bija ?

Chodzi o jakość obrazu HD z dekoderów TV kablowej oraz satelitarnej NC+, Samsung jest tutaj bezkonkurencyjny.
Za to w zakresie obrazu 4K moje oko nie widzi różnic poza czernią, ale to wynika z różnic w matrycach IPS kontra VA.
Dodam, że Samsung również bije "na głowę" pod względem jakości obrazu z dekodera kablowego HD Philipsa 55PUS7334.
 
Ostatnia edycja:

ralotm

New member
Witam,
Mam w rodzinie również ten model ( 75 cali ) i powiem, że obraz HD z dekodera nc+ to porażka. Osoby (obrazy) na pierwszym planie są ok, tzn czyste i wyraźne, za to drugi plan zamazany i niewyraźny. Mecze w HD ogląda się źle, postacie piłkarzy mało wyraźne. Walczę z ustawieniami i nie mogę trafić w sedno.

Czy możesz podpowiedzieć jakie masz główne ustawienia, a szczególnie upłynniacz obrazu ?
Pozdrawiam,


Nic z tym nie zrobisz, ten TV po prostu jest mega słaby. Miałem ustawienia od kikiego wiec byl skalibrowany i dopiero jak wymieniłęm na sony xh90 to zobaczyłem co to jest dobra jakość obrazu
 

esk2

New member
Nic z tym nie zrobisz, ten TV po prostu jest mega słaby. Miałem ustawienia od kikiego wiec byl skalibrowany i dopiero jak wymieniłęm na sony xh90 to zobaczyłem co to jest dobra jakość obrazu


tylko ze Sony 75 jest o conajmniej 2k droższy wiec to juz inny budzet i inna półka cenowa..
Ja jestem zadowolony i to bardzo i bede bronil tego LGka..
 

Gregor66

New member
Użytkuje go kilka tygodni , zaczęła mi przeszkadzać nienaturalna ostrość obrazu, jak w sztukach teatralnych nadawanych dawniej w TVP. Próbowałem coś poustawiać, ale niewiele pomogło.To mój pierwszy LCD, wcześniej miałem projektor. TV nie był kalibrowany. Poradźcie od czego zacząć? Co zmieniać jakie ustawienia mają decydujące znaczenie jeśli chodzi o tą ostrość?
 
Do góry