LG 65SK9500 czy Samsung 65Q7F

ciepok77

New member
Witam, jak w temacie, który tv będzie wyświetlał lepszy obraz. Będzie używany głównie do seriali z netflixa, jakieś bajki dla dzieci i najważniejsze dla mnie sport, głównie piłka nożna. Interesuje mnie ostrość w ruchu, na obecnym tv niestety występuje banding i jakaś dziwna otoczka rozmazana wokół piłkarzy. Obecny tv ma już ok.5-6 lat i od nowego oczekuje więcej. Oled ze względu na wypalenia nie wchodzi w grę. Na weekendzie lubie puścić jakiś kanał muzyczny, który potrafi grać przez pół dnia. Dziękuję za sugestie.
 

eckonom

New member
A oglądasz na wprost czy pod kątem? Bo to dwie różne technologie, LG ma panel IPS a Samsung VA.
VA daje lepsze kontrasty i czerń a IPS lepsze kąty widzenia ale kosztem kontrastu i czerni. Niby LG ma FALD a q7 tylko podwietlenie krawedziowe ale nadal kontrast natywny jest po stronie q7
Wszystko zależy od warunków w jakich oglądasz.
Q7 jest jasniejszy, ma lepszy efekt HDR
LG ma moim zdaniem najprzyjazniejszy w obsludze system ze sztuczna inteligencją
 

tomulus

New member
*pierdoła ale może użyteczna (nie wiem czy korzystasz z soundbar,ampli) dźwięk z sk9500 jest bardzo dobry jak na tv
 

ciepok77

New member
Tv najczęściej oglądam jakieś 10°-20° z boku, jeśli chodzi o soundbar to nie korzystam, mam amplituner i głośniki 5.1. Celowo pisałem, że tv to głównie seriale, bajki (minimini), sport, jeśli chodzi o filmy to oglądam na projektorze (Sony HH 65). Mimo , że filmy oglądam na projektorze, chciałbym wybrać tv, który daje ładniejszy obraz, strasznie się męcze w codziennym użytkowaniu swojego obecnego (clouding, banding). Niestety przez to forum człowiek wie co to jest;-). Zauważyłem to na swoim obecnym tv od samego początku, pisałem do producenta, na co on wysłał mi zdjęcie z zapytaniem czy po wyświetlaniu go widać te przypadłości, śmiech na sali, odpisałem, że tv jest do wyświetlania ruchomych obrazów, a nie statecznych, po czym dostałem odp, że to jest wadą technologii nie tv. Niestety kupiłem w sklepie na miejscu i nie mogłem oddać (wymienić). Dlatego teraz chciałbym kupić w miarę budżetu najlepszy jaki się da, generujacy najładniejszy obraz, głównie podczas meczy, bo nie ma co się oszukiwać, że na bajkach obraz cukierkowy będzie zawsze.
 

tomulus

New member
65sk9500 wypada z całej serii SK najlepiej,największa liczba stref (2x więcej niż w 55"), jasność również lepsza przez co LD najprawdopodobniej wypada najkorzystniej. Obraz, kolory nasycone, będziesz musiał skalibrowac. Na Netflix filmy w DV wypadają różnie. Filmy w uhd bajka. Ogladanie meczy na przyzwoitym poziomie, w 55" przy paradach bramkarzy, przy zblizeniach miałem wrazenie jakby była lekka przycinka jakby kontrast niewyrazny po sekundzie było już ok. W 65" nikt nic o tym nie pisał.
 
Ostatnia edycja:

ciepok77

New member
Najgorsze jest to, że nie mogę dopaść obu modeli na sklepie, żeby sobie porównać. Ogólnie z LG coraz słabiej z dostępnością.
 

tomulus

New member
i...nie dostaniesz w żadnym sklepie, pozostaje zakup przez internet gdzie w razie wady matrycy etc.możesz zwrócić. Na forum jest przypadek gdzie podswietlanie w matrycy 65" jest wadliwe. Osoba chciała wymienić na inny egzemplarz i z braku towaru zakupiła inny model ( jakoś tak było, choć mogę się mylić).
Cena w tej chwili bardzo korzystna.
 

eckonom

New member
Ewentualnie skontaktuj się z kiki'm może zrobić Ci prezentację kilku TV u Ciebie w domu i wtedy będzie Ci latwiej zdecydować. SK9500 jak na i
IPSa daje naprawdę spoko obraz
 

tomulus

New member
porównując oba tv lg sk9500 i xf9005 to obraz w Sony jest zdecydowanie lepszy, naturalny. Nie twierdzę że dyskryminuje lg jednak inna matryca. Kąty widzenia w Sony za dnia są naprawdę akceptowalne ( myślałem że będzie gorzej), natomiast w nocy następuje wyraźna degradacja kolorów pod kątem. System wolny, pilot beznadziejny, dźwięk taki see ale masz 5.1. Instalowanie wtyczek programów do odtwarzania filmów -dla mnie irytujace, ponieważ musiałem szukac nowych odtwarzaczy z racji tego że występowały przycinki w filmach. W LG ( w samsungu pewnie to samo ale nie ma dts, podlaczysz tylko usb, dysk i hula wszystko). Na yt filmy w 4k przycinaja się, na lg nie ma tego, nie wiem dlaczego tak się dzieje . Podsumowujac obraz w sony na duży + + +, ogladanie jednak na wprost.
 
Ostatnia edycja:

dominikzw

New member
W xf9005 irytujące wlaśnie jest jak kolega piszę instalowanie odpowiednich programów żeby chodziło co chce się odtworzyć z dysku.
W samsungu wsuwasz dysk i chodzi. A co powiesz o QE55Q7FNA albo UE55NU8072
 

ciepok77

New member
A co powiesz o QE55Q7FNA albo UE55NU8072

Jeśli chodzi o rozmiar to 65" napewno, nic mniejszego nie chcę. A co do modeli to Q7F jest w opisie posta, właśnie ten model i LG SK9500 rozważam. Philipsa nie chcę ze względu na system Android, dlatego też odrzuciłem Sony. Nie chciałbym ciągłych zwiech telewizora. Co do odtwarzania to się nie martwię, mam serwer plików podpięty to amplitunera po hdmi i z amplitunera rozdzielam na tv i projektor. Ale dylematy wciąż dochodzą, im więcej czytam, tym więcej wygrzebuje dobrych jak i złych opinii na oba wspomniane modele. Ciężki temat, ale to chyba każdy przerabia przed zakupem. Dzisiaj też doczytałem o nowych tv Samsunga na 2019r i zapowiadają się nieźle, ale czy warto czekać? Idzie zgłupieć :?::smile:
 

tomulus

New member
LG 65sk9500 w tej chwili jest w dobrej cenie, w Sony system jest poprostu wolny w porownaniu do webOs, nie jest tak że android/tv będzie ci się wieszał. Zupełnie dwa różne systemy.
Jak nie masz parcia, poczekaj. W tym roku zapowiadają się ciekawe oferty, sony z nowym procesorem, samsungi z fald z dobrymi kątami, lg będzie miał procesor 2 regeneracji i może jeszcze lepszy LD, philips również wygląda ciekawie. No ale jak kto woli :) . Powodzenia w zakupie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są bardzo dobre.
LG jest w super ofercie dla niebieskich.
Android już jest po update 8,0 i obecnie spisuje się znakomicie.
 

sponn

New member
biore pod uwagę te same tv i tez mam dylemat. Widze ze QE65Q7 MM przecenil już na 5700, lg sk9500 nawet za 5400 w innym sklepie. Soniacz 9002 tez w tej same cenie kolo 5600. CO tu brac…

Obawiam się ze nowe modele będą miały ceny z kosmosu wiec czekanie na nie to w kolko to samo. Rozsadne ceny tegoroczne modele będą za rok niestety.
 
Do góry