LG 65OLEDB9 vs LG 75UN85003 vs Samsung

conshima

New member
Planuje zakup nowego telewizora, aktualnie posiadam Samsung 65MU6172 z którego jestem całkiem zadowolony.

Budżet to około 7 tys. zł

Minimalna wielkość TV 65" maksymalna 75". YouTube, Netflix, Apple TV i konsola PS4 Pro, niedługo przesiadka na PS5. W grę wchodzi wyłącznie Samsung oraz LG ze względu na systemy operacyjne.

Waham się miedzy trzema opcjami: LG 65OLEDB9, LG 75UN85003 (na plus wielkość, cena, DD, DA, na minus IPS) ewentualnie jakiś Samsung.

Skłaniam się bardziej w stronę LG ze względu na obsługę Dolby Atmos i Dolby Vision, lecz chętnie przeczytam ciekawą propozycję od Samsunga.

Obowiązkowo chociaż jedno HDMI 2.1. Dźwięk z TV nie ma znaczenia, będzie dokupiony soundbar.
 

SDman

Banned
Witam,
B9 to OLED ale tylko podstawowy oczywiście zapewnia bardzo wiele zalet i wad OLED`a ale w moim i nie tylko odczuciu oraz testach nie do końca dobrze skaluje (TV jak i treści z YT).
Jeśli samsung, który miałby z nim konkurować i mieć sporo lepsze skalowanie to modele zeszłoroczne (jak dostaniesz) Q80R, Q85R, Q90R.
Mają bardzo dobre kąty widzenia oraz fantastyczną powłokę antyrefleksyjną i w jasnym pomieszczeniu komfort oglądania to bajka.
Ale nigdy nie dadzą palety barw z OLED`a -będzie "prawie" tak samo oczywiście w ciemnym pomieszczeniu, nie mają również Dolby (nie rozumiem samsunga dlaczego ?).
 

conshima

New member
Dzięki za odpowiedź!

Widzę, że te modele w rozmiarze 65 można jeszcze dostać za trochę niższą kwotę od B9, ale z tego co się orientuje zeszłoroczne modele od Samsunga nie posiadały żadnego wejścia HDMI 2.1. Jeśli się mylę to mnie popraw. Upieram się na chociaż jednym takim wyjściu bo chciałbym, aby telewizor posłużył mi kilka lat i nie myślał od razu o wymianie (PS5)
 

SDman

Banned
Tegoroczne modele mają HDMI 2.1 ale nadal brak Dolby, jak pisałem jeśli Samsung to tylko modele z antyrefleksem (zyskujemy coś w stosunku do OLED`a) chociaż ceny są bardzo wysokie -za wysokie !
Brałbym B9 albo coś ze stajni Sonego od modelu 65XH9505 w górę też są z powłoką antyrefleksyjną w tym roku chociąż nie tak dobrą jaką ma Samsung.
 

teonanacatl

New member
Mam podobny dylemat.
Co do Samsungów:
- brak DV nie jest takim dużym problemem. Większość filmów z Dolby vision obsługuje równolegle HDR10 (np.
Netflix, który jest najpopularniejszym źródłem dla wielu osób.)
- co do zeszłorocznych modeli Q80, 85, 90 - zwracam uwagę że europejska wersja Q80 jest zubożona względem amerykańskiej (strefy wygaszania).Zachodnie testy tego tv są bardzo dobre, ale de facto dotyczą one modelu Q85 dostępnego u nas (w US Q85 nie występuje).

Mam nadzieję że utrudniłem wybór ;)
 

SDman

Banned
Samsung jest "mieszaczem" chyba największym -obniża numeracje daje co innego na różne rynki, przykład:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80t-qled

Zwróćcie uwagę na "Reflections" jest identyczna jak w zeszłorocznym modelu, a co innego stwierdzam w naszych sklepach chociaż tak samo się nazywa Q80T, to odbija i kąty ma marne -za 5500 !!?
Kolejna sprawa -prawdopodobnie nie będzie u nas modelu Q85T, a jest w uk.
 

conshima

New member
Na które tegoroczne modele od Samsunga warto zwrócić uwagę odnośnie antyrefleksu? Oczywiście dostępne na polskim rynku.

Mogę poczekać jeszcze miesiąc lub dwa, żeby cena mieściła się w moim budżecie
 

SDman

Banned
Jak już pisałem od Q85T jeśli będzie dostępny wzwyż. Moim zdaniem tylko bardzo dobry antyrefleks daje coś czego nie ma OLED.
TV zwykłe LCD nie są lepsze od OLED jedynie mniej problemowe - brak wypaleń matryc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Twoim przypadku sięgałbym po 75C815 Qled.
Masz go teraz z Cash Back. Wyjdzie CI za 5999 zł , Po tyle jest dla niebieskich i to z pakietem gratisów.
W Klasie 7 tyś masz jeszcze extra Smasunga 82RU8002
 

gc21

New member
Planuje zakup nowego telewizora, aktualnie posiadam Samsung 65MU6172 z którego jestem całkiem zadowolony.

Budżet to około 7 tys. zł

Minimalna wielkość TV 65" maksymalna 75". YouTube, Netflix, Apple TV i konsola PS4 Pro, niedługo przesiadka na PS5. W grę wchodzi wyłącznie Samsung oraz LG ze względu na systemy operacyjne.

Waham się miedzy trzema opcjami: LG 65OLEDB9, LG 75UN85003 (na plus wielkość, cena, DD, DA, na minus IPS) ewentualnie jakiś Samsung.

Cześć,

Ja też rozglądam się za nowym TV i rozważam model LG 75UN85003 - pełne podświetlanie matrycy no i 2 hdmi 2.1 . Czy matryca IPS aż tak bardzo dyskwalifikuje ten model? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jego temat, jak działa czy warto itp. W sumie wyszły teraz nowe samsungi ale najtańszy godny uwago to chyba Q70T ... ale on póki co pona 9 tysi stoi a LG UN za 6 tysi można kupić.
Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym LG?

Pozdrawiam
gc21
 

gc21

New member
Jakby fundusze było to i miejsce by się zrobiło ... Pytanie co wybrać

To najmniej 82” do tej odległości.
Mieści Ci się ?

Jakby fundusze było to i miejsce by się zrobiło ... Pytanie co wybrać? Czy ten LG 75UN85003 nawet w wersji 82 cale byłby dobrym wyborem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do 6 m nawet się nie zastanawiaj.
I dla komfortu, dla radości i żeby dłużej mieć zdrowe oczy.
Masz go w pełnym pakiecie.
 
Do góry