Lg 65la970v

esk2

New member
w weekend troche sie pobawiłem 3d i pojawiło mi się pytanie:

-jak ogladamy 3d takie jak na obrazku:
http://brainathlete.com/wp-content/uploads/2011/09/tiger-in-3D.jpg
to wszystko jest ok, efekt trójwymiarowosci jest tv sam wykrywa 3d i informuje o koniecznosci założenia okularów.

-ale np na youtubie są takie cuda jak to:
https://s3.amazonaws.com/ksr/assets...f869c18684b660bd82693687_large.jpg?1372204677
i wtedy dołączone okularki nie dają efektu trójwymiarowosci, co wtedy?

bo okulary 'dual play' sa do innych zastosowan, raczej w grach..

czy przypadkiem w 2linku nie jest pokazany inny rodzaj 3d ktorego LG nie obsługuje?
 

xicil

New member
No wlasnie w drugim linku jest jak najbardziej prawidłowe 3d, Twój LG łączy dwa obrazy i dzięki odpowiedniej polaryzacji okularów i powłoki na matrycy każde oko widzi odpowiedni obraz (3d pasywne), to w pierwszym to anaglif (Anaglif) - takie ubogie 3d na kolorowe okularki.
 

esk2

New member
polecam zakup tego tv, przedłużyli promocje "LG widok na stadion" po zakupie, rejestracji paragonu, wybieramy jedna z 3 nagród: smartphone, soundbar lub xbox 360.
 

waldy

New member
esk2, jakie masz ustawienia obrazu ?
Ja trochę odpatrzyłem z Official LG LA9700 Owner's Thread ( 55LA9700, 65LA9700 ) - Page 5 - AVS Forum ze swoimi modyfikacjami i jest naprawdę dobrze.
picture mode (expert )
Backlight 50 u mnie w isf1 mam 75 na dzień z włączonym czujnikiem a na noc i do oglądania z bluraya podświetlenie 55 isf2 żeby szybciej przełączyć
Contrast 65
Brightness 50
Color 55
H sharp 25, mi wystarczy 15 na testowych planszach zaczyna być widać już białe krawędzie
V sharp 15

Expert mode
Dynamic contrast low
Super resolution off
Color gamut wide
Edge enhancer on
Color filter off
Gamma 2.2 though the higher you go the darker tv will get


Picture option
Noise reduction auto
MPEG reduction auto
Black level low
Real cinema off
Motion eye care off
Local dimming low
white balance u mnie ciepły1 a odcień g4
Tam gdzie nie dopisywałem nic, to mam takie same ustawienia lub minimalnie zmienione.
 

esk2

New member
sprawdzę te Twoje ustawienia, bo aktualnie mam standard minimalnie podrasowany, a obraz i kolory i tak mnie rozwalają w tym TV...

coś kiedyś słyszałem że są jakieś gotowe ustawienia, kalibracja itp.
tylko nie wiem skad takie coś wziąść. Podobno się to wgrywa to tv i gotowe...
 

waldy

New member
W menu obraz, masz ''kreator obrazu'' i tam możesz bardzo łatwo ustawić sobie obraz, jeśli to zrobisz w myśl podpowiedzi to te ustawienia nie będą odbiegać od tych które podałem.
Ustawienia standardowe są jak dla mnie zbyt podrasowane i dają nienaturalnie kolorowy obraz. Najlepiej to widać na ''gadających głowach'' w studiu, biorąc poprawki , że są mocno przypudrowane.
 
Ostatnia edycja:

esk2

New member
sprawdzilem ustawienia dopasowalem troche to co napisales do tego co mialem i jest lepiej.
ostatnio odpalilem bluraya, klocek Onkyo przeskalowal mi obraz do tv na 4k mmmmiodzio, rewelacja... polecam szkoda tylko że jeszcze tak malo materiału w 4k jest..

ps. pojawia mi się jakas aktualizacja tv (619mb) cholernie dużo jak na aktualizacje, robiles już u siebie? jakies powazne zmiany?
 

esk2

New member
Minęło trochę czasu, zakup TV był naprawdę udany, bardzo często są jakieś aktualizacje, jednak dręczy mnie odwieczny problem z pilotem.
Zgłaszałem problem do LG, przysłali mi nowy ale nadal jest to samo.
Pilot jakby zyskał krótszy (mniej czuły) zasięg, często tv nie reaguje na to co wciskamy, dopiero uruchamia te opcje z kilkusekundowym opóźnieniem. Niekiedy trzeba go restartować i parować na nowo z tv.
W necie nie znalazłem nic na ten temat, router od neta przestawiłem w drugi koniec salonu (sugestia serwisu) ale nadal jest to samo. Sprawdzałem na różnych bateriach, na akumulatorach ale póki co nie znalazłem rozwiązania.
Też tak macie?

Serwis Lg nie ma zamiaru zrobienia aktualizacji dla wsparcia kodeka H.265/HEVC byśmy mogli oglądać darmowy program na naziemnej w 4k ;(
 
Ostatnia edycja:

esk2

New member
Mam wrażenie że po ostatniej aktualizacji pojawił się problem z Youtubem a mianowicie ogladajac jakikolwiek filmik pod koniec zatrzymuje sie obraz, pojawia sie komunikat 'wczytywanie' który trwa, trwa i trwa w nieskończoność.
Nie ma znaczenia czy jest to lista z telefonu, czy pojedynczy filmik zawsze efekt jest taki sam.
probowalem przelaczyc sie tylko na kabel, ale jest to samo, probowalem zrestartowac aplikacje ale nie pomoglo.
Wyslalem zgłoszenie błedu do LG ale pewnie to zleją, ma ktoś z Was tak?

ps. wiecie może gdzie mozna dorwac wczesniejsze wersje oprograowania?
bo mam wrazenie ze wczesniejsze nie mialo tego problemu.
obecnie mam:
04.28.15
nie ma nic nowszego a na stronie nie widze opcj pobrania firmware ;(
 

waldy

New member
pod koniec zatrzymuje sie obraz, pojawia sie komunikat 'wczytywanie' który trwa, trwa i trwa w nieskończoność.

Mam tak samo, zdaje się że to już od września jeśli dobrze pamiętam, bo nie zwracałem uwagi.
Mam strasznie wolny internet na tym TV niezależnie czy po wifi czy po kablu, nie przekracza 10M/s, a jak router daleko to już tragedia. Jak u Ciebie ? Można znaleźć jakiś speed test odpowiedni do przeglądarki z tv i zmierzyć.

pozdrawiam
 

esk2

New member
Waldy pisalem do wsparcia LG i zaproponowali reset do fabryki. Zrobilem tak i probelm zniknal. A internet to fakt dziala fatalnie, mialem po wifi podlaczylem kabel jest deko lepiej ale szalu nie ma. Wg mnie to kwestia oprogramowania w tv. A aktualizacji juz bym sie nie spodziewal mimo ze swego czasu byl to flagowy tv od LG. Trzeba zbierac na nowy ;-)
 
Do góry