Lg 65la970 czy warty 12tys

waldy

New member
Mam zamiar kupić ten model i w związku z moją niewielką wiedzą na temat aktualnej oferty rynku tv chciałbym utwierdzić się w przekonaniu, że to dobrze wydane ok. 12-13tys lub może polecicie mi coś innej marki - dlatego piszę to na ogólnym forum LCD a nie LG. Nie lubię szybko wymieniać kupionego sprzętu więc ma to być ''tv na lata'', dlatego myślę o modelu z uhd.

Moje parametry z formularza

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 30m2 ale otwarte na inne pomieszczenie i klatkę schodową więc dużo większe jeśli chodzi o nagłośnienie
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 2 do 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również "lekko" bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? duże okno z południa lekko zacienione
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung stara plazma 42`` z 2004roku
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? doskonałą jakość obrazu w czasie transmisji sportowych
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI (nc+)
10.Jakie urządzenia ? Kino domowe, xbox, laptop, czasem flash USB
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 0-4 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, kanały w rodzaju discovery
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak - nie wiem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10%-20%
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 55-65
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? niewyraźny obraz przy szybkich ruchach kamery, np. przy transmisjach meczy piłki nożnej
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 12-13 tys lub mniej jeśli polecicie coś dobrego spełniającego założenia
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3d tak- z lekką preferencją pasywnego
 

Daras72

New member
Witam
Podobny temat otworzyłem około dwa tygodnie temu. Niestety bez odzewu.
Chyba mało jest użytkowników tego tv na tym forum. Hmmm. Tu króluje Sharp (;
Polecam testy z zagranicznych stron.
Z tego co sam się dowiedziałem to z największych wad - tylko 3x HDMI 1.4 a nie nowy standard 2.0.
Efekt haloing czy jakoś tak.
To znaczy widoczne w nocy wokół jasnych np. napisów na czarnym tle poświaty );
Ogólnie za mniej niż 12 tys. myślę że to niezły tv 4k.
Pzdr

LG 65LA970W | TechRadar

LG 65LA970W review - TV - Trusted Reviews
 

waldy

New member
Dzięki za odpowiedź i za linki. Trochę niepokoję się tymi wej HDMI bo może za kilka lat mogą być potrzebne. Chyba jednak go kupię mimo tego, szkoda mi już mistrzostw oglądanych na starym, więc muszę szybko to załatwić.
Nie mogłem się zalogować, by szybko podziękować za odpowiedź.
pzdr
 

Daras72

New member
Po szczęśliwym zakupie , napisz parę słów - po kilku dniach użytkowania i podziel się wrażeniami.
Na pewno komuś się przyda. W tym mi (;
Pozdrawiam
 

waldy

New member
Nie wiem kiedy uda mi się zrealizować zakup, bo jestem złożony rwą kulszową i w przypadku zamówienia przez internet nie będę mial możliwości szybkiego rozpakowania i zainstalowania sprzętu. Może zamówię w miejscowym sklepie, drożej kilka stówek ale ktoś mi go wniesie i powiesi. Muszę sprawdzic ile to będzie kosztowało. Jak już trochę potestuję nieomieszkam zdać relacji.
Pzdr
 
Do góry