lg 65cx, zafarb ?

kiler07

New member
Witam
Od kilku dniu posiadam model 65CX, podczas oglądania różnych materiałów z lewej strony zauważyłem delikatnie odcień różowego koloru względem reszty.
Odpaliłem różne plansze testowe i jest to najbardziej widoczne na białym lub szarym tle, gdy patrze lekko pod kątem to tego już nie widać. Ktoś wie o co z tym chodzi ? TV zakupiony jako nowy w rtv agd przez internet.
20210119_142649.jpg.0a7ac59f2d9cd65794832eecd308e7c6.jpg


20210119_142012.jpg.f63cdbd478f9767351b14de3ac92a0ac.jpg
20210119_141909.jpg.fb11977944580f40832def8f7d6e3e4c.jpg

20210119_141122.jpg.4cda8cc911d4a118a1c3b2fce1340bce.jpg




Pozdrawiam
 

kiler07

New member
Poprawiłem zdjęcia.
 

Attachments

  • 20210121_151539.jpg
    20210121_151539.jpg
    305,3 KB · Wyś: 76
  • 20210120_141251.jpg
    20210120_141251.jpg
    239,7 KB · Wyś: 80
  • 20210120_140846.jpg
    20210120_140846.jpg
    306,9 KB · Wyś: 55

kiler07

New member
Kupiłem przez internet na raty w RTV euro agd.
30 stycznia mija 14dni od zakupu, folie przednia z ekranu zdjałem bo myslalem ze ona zakłamuje obraz.. nie policza mnie na zwrocie 14 dniowym ze sprzet uzywany itd ?

Obecnie zgłosilem na rękojmi i ma przyjechac serwis LG w celu ekspertyzy, aby skorzystac z 14dniowego zwrotu musialbym anulowac rękojmie. Chcialbym docelowo miec ten TV u siebie ale wolnym od wad, ten zafarb wystepuje na wprost ekranu i widze to na normalnych materialach.
 

Undziak

Member
Moje zdjęcie jest na 5%, zafarb widzę na każdym poziomie szarości ale w mniejszym stopniu niż na tym zdjęciu. Na normalnych filmach widać na czystej bieli, na scenach z czystym niebem, na jasnych szarościach. A vertical banding widać często w ciemnych scenach ale też na jasnych widać ostrą krawędź prawego pasa. Także niedpiracowana jest technologia montażu. Czekam na technika.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam nikogo kto oglądałby na tych ustawieniach programów.
Więc to raczej sztuka dla sztuki.
Zafarb sprawdza się przy kalibracji , wówczas oszczędza się mnóstwo nerwów.
 

Undziak

Member
Powszechnie zachwalana "kalibracja" jest lekiem prawie na wszystko a tam zalecany jest tryb Ekspert Ciemne Pomieszczenie. Więc czemu inne tryby miałyby wyleczyć z zafarbu lub bandingu? Dla mnie bujda. U siebie sprawdzałem w kilku trybach i zafarb jak i banding jest choć bywa czasem nieco mniejszy ale ciagle jest. Z ustawieniami "kalibracyjnymi" np. na filmie Viking, w scenach w ich domkach, widać, że cienie są bordowe. Po przełączeniu na Filmmaker cienie są czarne. Także nie zawsze jest idealnie. Tak czy inaczej jeśli zafarb jest to będzie niezależnie od trybu. Sprawdzałem tryb kinowy i też jest.
Zdaję sobie sprawę, że pewne niedoskonałości można zredukować do pomijalnie małych ale ciągle jest to maskowanie wad.
Dla mnie zafarab jest pomijalny, nie zwracam uwagi, no może na filmach ze śniegiem... Ale banding bywa irytujący.
Plazma nie oferowała tak wyśrubowanych parametrów ale była "równa" w tym co robiła. Nie miała takich wad.
OLED zachwyca rozmiarem, kolorami, czernią, rozdzielczością na materiałach 4k pod warunkiem, że wyświetlanym obraz jest złożony, nie jednolity (aby nie widzieć bandingu i zafarbu).
 

pantomima

Banned
Ten model LG poprawny ma tylko jeden tryb "kino" wklej zdjęcie z tego trybu.
Materiał od 2:46s
https://www.youtube.com/watch?v=BToQmZ-yi-c&t=146s
Oczywiście TV musisz reklamować.

I na podstawie takich szczątkowych informacji chcesz brać czynny udział w dyskusji na temat modelu CX ?

Ten model LG poprawny ma tylko jeden tryb ?

Aby móc spekulować w ten sposób pasowało by dokładnie przyjrzeć sie kilkudziesiu modelom.tego oleda jeśli nie większej liczbie , a ty na oczy nie widziałeś nawet jednego i twierdzisz , że ten model tak ma ?


Nikt nie przyjmie za dobra monetę tego, co Tobie wydaje się na temat tego oleda.

Tak , to jest atak na Ciebie, na totalnego dyletanta, który zabiera głos w temacie modelu telewizora, którego nawet raz na oczy nie widział.

Nie wypowiadaj się w temacie , który jest Ci obcy, bo przez takich właśnie ignorantów co niektórzy pozniej mają takie wlasnie problemy.

Nie mieszaj ludziom w głowach .
 

pantomima

Banned
Kupiłem przez internet na raty w RTV euro agd.
30 stycznia mija 14dni od zakupu, folie przednia z ekranu zdjałem bo myslalem ze ona zakłamuje obraz.. nie policza mnie na zwrocie 14 dniowym ze sprzet uzywany itd ?

Obecnie zgłosilem na rękojmi i ma przyjechac serwis LG w celu ekspertyzy, aby skorzystac z 14dniowego zwrotu musialbym anulowac rękojmie. Chcialbym docelowo miec ten TV u siebie ale wolnym od wad, ten zafarb wystepuje na wprost ekranu i widze to na normalnych materialach.

Błąd.
Z automatu trzeba było dokonać zwrotu .
Zgłoś w lg , że dokonałeś już zwrotu tv do sklepu i natychmiast go odsyłaj póki masz jeszcze czas .
Następnym razem przed zakupem upewnij się czy sprawdzą Ci zafarab .
 

kiler07

New member
Jutro ma przyjechać serwisant i zobaczyć na żywo jak to wygląda, sklep nawet nie przesłał zdjęć do LG.

Jeśli serwisant stwierdzi usterkę - w ramach 14 dni na zwrot + jego ekspertyza to chyba nie będzie problemu aby go zwrócić z podaniem powodu ? Rękojmie przecież mogę anulować przed dokończeniem procesu.

Z drugiej strony jeśli nic nie stwierdzi to wg LG tv jest sprawny i dalej do 30 stycznia mam czas na zwrot i też powinni przyjąć bez problemu ?

Czy się mylę ?

A zafarb jest widoczny na każdym trybie, nie ważne jaki ustawie, jest brak jednorodności na matrycy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wysyłki podrożały - szczególnie 65". Cena prawie podwójna.
Powinni przyjąć bez problemu
 

Spokens

New member
Myślę że jak kupiłeś tv w Euro to oni Ci przywieźli i wnieśli, to po zgłoszeniu w sklepie powinni przywieź nowy i odebrać stary. Tak było w moim przypadku tylko że w media expert.

Tak też myślałem,bo jest to logiczne,ale niestety tam tak nie działa.
Trzeba odesłać na własny koszt.
 
Do góry