LG 65 OLED C2 - polecane ustawienia

patrykos91

Member
Cześć, szukam polecanych ustawień jeśli chodzi o oled C2. Względem fabrycznych co warto wyłączyć co włączyć a co zmienić. Wiem że spora część opcji jest mocno subiektywna, ale to mój pierwszy oled i słabo ogarniam co tu bardziej przeszkadza niż pomaga i na odwrót.

Jest gdzieś może jakiś poradnik albo ma ktoś zestaw screenów ze swoich ustawień albo coś?

Wyprzedzając odpowiedzi,
Profesjonalna kalibrację owszem rozważę ale dopiero za jakiś czas, jak już trochę się z nim obęde.
 

Janusz_tv

New member
Cześć,
Też od wczoraj próbuje go ustawić.

Z tego filmu (i wielu innych opinii) wynika, że do treści SDR najlepszy jest po prostu tryb FILMMAKER (ewentualnie ze zmniejszona do zera ostrością). Pamiętaj wyłączyć też Eco mode.
Do SDR możesz spróbować też tych ustawień: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled/settings
Mi bardziej leży chyba FILMMAKER.

Co do treści HDR/DV to tak jak napisali na rtings, ustawiam opcje "kino" i nic nie zmieniam.

Xboxa jeszvze nie ustawiałem, ale myślę, że też zostawię defultowe.
 

maragn

New member
Cześć,
Też od wczoraj próbuje go ustawić.

Z tego filmu (i wielu innych opinii) wynika, że do treści SDR najlepszy jest po prostu tryb FILMMAKER (ewentualnie ze zmniejszona do zera ostrością). Pamiętaj wyłączyć też Eco mode.
Do SDR możesz spróbować też tych ustawień: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled/settings
Mi bardziej leży chyba FILMMAKER.

Co do treści HDR/DV to tak jak napisali na rtings, ustawiam opcje "kino" i nic nie zmieniam.

Xboxa jeszvze nie ustawiałem, ale myślę, że też zostawię defultowe.

Dzięki za odpowiedź i pomoc.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Również bardzo chętnie przetestowałbym polecane przez Pana ustawienia do Tv LG OLED 65C21LA
Strata czasu. Szansa, że będą pasować jest praktycznie zerowa. Ustawienia między egzemplarzami w ramach jednego modelu często mocno się różnią. TV wychodzą z różnych fabryk, na różnych podzespołach a przede wszystkim różnych matrycach. Wystarczy poszukać wyniki kalibracji LG C2 w necie i zestawić je ze sobą. Mocno różnią się od siebie. Jak myślisz dlaczego?
 

emil_1601

New member
Witam, również mam problem z konfiguracją tego modelu (LG 65 OLED C2). Czy mógłbym prosić o podesłanie konfiguracji na mail? kiki - mail przesłałem Panu na PW.

Pozdrawiam
 
Do góry