LG 60PV250 Plasma

Jaras73

New member
Mam od pół roku LCD LG 42LD650, a od tygodnia również LG 60PV250.
Zakupiony w Redcoonie - 4.399,00. Zanim zdecydowałem się na LCD LG 42, a teraz LG Plasma 60 naczytałem się mnóstwo opinii.
Mimo wielu różnych - czasem niechętnych opinii o LG - nie mogę powiedzieć złego słowa o dotychczasowym LG 42 LD650. Korzystam z dekodera HD CP Sagemcom. Oprócz opisywanych już tutaj problemach z nagrywaniem, to do jakości obrazu SD jak i HD nie mam zastrzeżeń. A teraz od tygodnia mogę porównać z LG 60 PV250. Opinie o tzw. lustrze są mocno przesadzone. Fakt - są odbicia - ale tylko gdy tv jest wyłączony. Przy oglądaniu rozkoszujemy się jakością i wielkością obrazu. Zarówno w LCD jak i plasmie mam ustawienia standardowe. Porównując obraz mogę powiedzieć, że plasma ma obraz bardziej subtelniejszy niż lcd, który faktycznie mocniej "atakuje" oczy intensywnością barw. Ja nie mam "odchyłów" - dlatego też obraz wyświetlany na obydwu odbiornikach odpowiada mi. Dżwięk również jest bardzo zadowalający - chyba, że ktoś ma i w tym temacie "hopla" - w końcu zawsze można podłączyć kino domowe.
A już co do samej jakości wykonania obydwu odbiorników (złożone w Polsce) - plasma jest wykonana lepiej.
A i jeszcze jedno - na razie plasme mam ustawioną na APS.
 
Ostatnia edycja:

k@mcio_pl

New member
Dzięki Jaras73. Poczytałem zagraniczne fora i znalazłem o tym modelu jedynie pochlebne opinie. W tej cenie tv jest ponoć bezkonkurencyjny. Zamówiłem. Zmieniam tv za każdym razem (na chwilę obecną wychodzi rokrocznie), gdy znajdę atrakcyjną ofertę na tv o większej przekątnej i nie gorszej jakości obrazu niż tv przeze mnie aktualnie posiadany. Obecnie używam 50-cio calową plazmę Samsunga i jak sądzę LG 60PV250 zagości u mnie na dłużej, bo nie spodziewam się szybko 70" za 1500-max. 2000EUR.
 

bigxlx

New member
Dzięki Jaras73. Poczytałem zagraniczne fora i znalazłem o tym modelu jedynie pochlebne opinie. W tej cenie tv jest ponoć bezkonkurencyjny. Zamówiłem. Zmieniam tv za każdym razem (na chwilę obecną wychodzi rokrocznie), gdy znajdę atrakcyjną ofertę na tv o większej przekątnej i nie gorszej jakości obrazu niż tv przeze mnie aktualnie posiadany. Obecnie używam 50-cio calową plazmę Samsunga i jak sądzę LG 60PV250 zagości u mnie na dłużej, bo nie spodziewam się szybko 70" za 1500-max. 2000EUR.

jak na ta cene to bedziesz zadowolony, zwlaszcza jak porownasz z LCD o podobnej przekatnej skalowanie "slabszych sygnalow"

60" to nie jest monstrum, nie trzeba miec pokoju 50m2 tak jak sie niektorym wydaje
 
Do góry