LG 60PM670s opóźnienie dzwięku przez hdmi

Jacckk

New member
Witam!

Czy ktoś z forumowiczów może pomóc w rozwiązaniu problemu z opóźnionym dzwiękiem z BR.

pozdrawiam
 

Zaraki

New member
Witam!

Czy ktoś z forumowiczów może pomóc w rozwiązaniu problemu z opóźnionym dzwiękiem z BR.

pozdrawiam

Hej,
rozwiazania sa tak naprawde dwa:
1. wykorzystanie funkcji avsync z zakladki dzwieku, ustawienie bodajze auto u mnie zadzialalo bardzo dobrze w przypadku dekodera upc
2. bez wykorzystania avsynca tez sie da - trzeba wylaczyc usprawniacze obrazu i skorzystac z ustawien obrazu game

Nawet w testach nasz telewizor wykazuje sie dramatycznym poziomem input laga i to jest przyczyna asynchronizacji. O ile w przypadku filmu/telewizji avsync dziala spoko, tak juz w przypadku konsoli i grania online avsync powodowal dodatkowe opoznienia (juz zupelnie nieakceptowalne).
Dla wszystkich majacych ten problem polecam ustawienia:
HDMI1 > zmiana ustawienia urzadzenia na game > zmiana ustawienia obrazu na game
Na takich ustawieniach telewizor zamiast ponad 100ms laga, ma go cos w okolicach 50ms i problem audio sync juz nie wystepuje - a co najwazniejsze, gra sie juz tez bardzo komfortowo.
 

Zaraki

New member
Reklamować bo to jest wada telewizora

Problem braku synchronizacji jest znany lg - z tego wzgledu jest funkcja avsync aby problem zminimalizowac. Oczywiscie jest to w pewnym sensie wada telewizora, ale nie sadze aby stanowila podstawe do reklamacji - raczej ten typ tak ma.

Ja ostatnio znalazlem troche inny problem:
mam trzy urzadzenia podlaczone po hdmi (ps3, pc, dekoder upc), wszystkie wysylaja dzwiek po hdmi do telewizora, z kolei telewizor wysyla dzwiek optykiem do amplitunera (glosniki tv wylaczone)
W przypadku kiedy dzwiek jest w trybie stereo - wszystko dziala super, w momencie przesylania 5.1, mam mikrosekundowe przerwy w dzwieku tak raz na 2-3 minuty.
Problem nie wystepuje jezeli odtwarzam ten sam plik z dzwiekiem 5.1 bezposrednio z telewizora - wiec eliminuje to wine amplitunera.
Na dodatek jezeli podlacze urzadzenia bezposrednio do amplitunera (ps3 optykiem, pc spdifem), problem z dzwiekiem 5.1 tez nie wystepuje.
Kombinowalem z ustawieniami avsync i opcja bypass czyli bezposrednim przekazywaniem dzwieku i lipa - ciagle to samo.
 
Do góry