Lg 60pb690v

raflo74

New member
Niestety zachowuje się jak lustro. Dzisiaj ładne słoneczko świeci, TV stoi bokiem do okna i widzę dokładnie swoje odbicie w ekranie. Wieczorem przy sztucznym świetle jest tak samo. Ale za takie pieniądze nie ma co narzekać.
 

raflo74

New member
Jak wieczorem oglądam jakiś tam program w telewizji to mi to nie przeszkadza. Natomiast jak oglądam jakiś film, wtedy wyłączam światło i efekt jest ok.
A propos okularów Samsunga. Dzisiaj przyszły i działają super. Sparowały się bez problemu. Tańszy i dostępny przede wszystkim zamiennik do AG-S350.
 

Dojopol

New member
Witam,

jestem od stycznia posiadaczem Lg 60pb690v z morele

TV naprawdę fajny.
Mam pytanie, jaki model okularów Samsunga działa i czy działa ok?
Będę w Helsinkach i tam AG-S360 są wszędzie dostępne po jakieś 30 euro i się zastanawiam czy kupić czy może tego Samsunga ? Proszę o odpowiedź.
 

raflo74

New member
Samsung SSG-5100GB. Kupiłem je i działają. Nie wiem czy tak dobrze jak oryginał, bo go nie mam. Skoro masz taką możliwość, ja na Twoim miejscu kupiłbym oryginalne, chociażby ze względu na możliwość ładowania baterii przez USB. Samsung nie ma takiej opcji, ale jest tańszy i dostępny w Polsce. Dzisiaj kupiłem jeszcze 2 pary po 55 zł na allegro.
 

wodzu997

New member
u mnie też te SSG-5100GB działają na 50ph670s bez problemu, obraz świetny, a baterie, no cóż, ja dość dużo oglądam i wymieniałem dopiero raz. Obraz 3d świetny, duzo lepszy niż na pasywnym 3d, lepsze kąty, ale pod warunkiem oglądania jak jest ciemno. W dzień kiedy mam widno widzę mruganie.
 

krupkin

New member
Hej,
mam tą plazmę od świąt, wcześniej był samsung PS51D6900. Samsung jak dla mnie był lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu –może ma tu znaczenie te dodatkowe 9cali? Samsung był bardziej przyjazny w obsłudze...no ale plazm Samsunga już nie ma i nie będzie więc wybrałem to co pozostało.
Ogólnie jestem zadowolony biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości a mając na uwadze skalowanie obrazu SD, to tak jak to ktoś wcześniej napisał jeśli miałbym kupić LEDA w tych rozmiarach o porównywalnej jakości obrazu to należałoby wydać powyżej 6000 zł.

Na razie mam problem odtwarzania przez USB, mianowicie pomimo ustawienia pełen ekran mam pasy, uzależnione od rozdzielczości raz mniejsze raz większe.

Jest na to lekarstwo?

Wklejam ustawienia które znalazłem to tej plazmy.
Jak dla mnie znaczna poprawa.

Tryb Ekspert1:

Lekki panel: 90
Kontrast: 99
Jasność: 48
Ostrość H i V: 20
Kolor: 50
Odcień: 0

Kontrola Ekspert:

Dynamiczny powiedział: Off
Super rozdzielczość: Off *
Kolorystyka: Standardowy
Wyostrzanie krawędzi: On *
Filtr kolorów: Off
Gamma: 2.4

Biały zestaw:
Temp. Kolor: Średni
Ire 20 punktów:

IRE 5, 16, 12 -23
"10: 8, 4, -20
"20: 0, 0, 0
"30: -4, 0, 5
"40: -5, 0, 3
"50: 0, 0, 3
"60: 1, 1, 2
"70: 0, 0, 4
"80: 8, 0, -1
"90: 4, 0, 0
"100: 2, 1 -7

CMS:

Czerwony: 0, -5, 0
Zielony: -3, -4, 0
Niebieski: -2, 0, 0
Cian: -9, 0, 0
Magenta: 0, 0, 0
Amarilo: 1, 2, 0


Pozdrawiam.

testował ktoś może ten set up?
 

Kopek

New member
Planuje zakup tego modelu 50cali moje pytanie jak wypada obraz, czerń, kolory? zależy mi na telewizorze z bardzo dobra jakoscia obrazu ledy wypadaja marnie
 

Zigix91

New member
witam, mógłby ktoś mnie oświecić jak sparować okulary SSG-5100GB z tym LG? Od paru godzin próbuję i żadnego efektu 3d nie widzę...
 

raflo74

New member
Dziwna sprawa. Mi się sprawowały bez problemu. Włączyłem okulary, w tv włączyłem tryb 3D. Wszystko robiłem w odległości ok. 30 cm od telewizora. Po chwili widać, jak okulary lekko ciemnieją.
Tak przewrotnie zapytam. Włączyłeś tryb 3D w TV? Bo ja przy parowaniu trzeciej chyba pary (okulary kupowałem po parze) zapomniałem włączyć ten tryb i byłem zdziwiony, że nie chcą działać.
 

Zigix91

New member
tak, włączałem... nawet wchodziłem w ustawienia i tam dawałem test trybu 3d.
okulary może i się ściemniały, sam nie wiem. Niestety nie zauważyłem żadnej zmiany. Okulary gdy są aktywne powinny świecić? Gdy je włączam naprzemiennie miga czerwona i zielona dioda.

Tak jak pisałem wyżej żadnego efektu 3d nie zauważyłem, obraz cały czas był rozmazany.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam jak się sprawuje ten model plazmy ? mam możliwość kupić nówkę sztukę za 2400zł z transportem warto? Czy lepiej brać ten co pierwszyy pb5600 za 1600zł ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Brałbym w ciemno, za tą cenę, jeżeli faktycznie jest fabrycznie nowy.

Ten model ma mocno odblaskową szybę. Czerń nie jest tak głęboka, jak w plazmach Panasonica, bo być nie może.

Niemniej jednak, zalety technologii są częścią tego modelu:

1) Dobra czerń
2) Duże kąty boczne
3) Równomierność matrycy
4) Dobra płynność
 

broda1725

New member
Bez reklam
Gość twierdzi że nowy, sprowadzany z za granicy cena na fakturze opiewa na 2100 a gostek bierze 300zł za przywóz i dostawę pod chatę jak jest mu po drodze. Dostępna ilość jeszcze ok 100szt.
Ewentualnie za 2590zł w quito. Kiki namawia mnie na Leda Panasa 48AS640 lub jakiegoś Samsung UE55H6200 ale kwota już 2990zł z kalibracją ale kwota zaporowa max 2400-2500zł. Więc muszę kupić do tej kwoty, nie chce też pakować sporo kasy na tv bo i tak te nowe tv więcej niż 4-5 lat nie wytrzyma.
Poza tym boję się że obraz LCD LED nie zadowoli mnie w porównaniu z moją plazmą. Bo jak narazie to obraz mi się bardziej podoba z mojego tv niż z SAMSUNG UE55H6800H za 4400zł który ma kolega, może to kwestia regulacji bo ma ustawione na dynamiczny i jemu się bardzo podoba ale mnie już nie to jak by mieć neon w pokoju. Bardziej jakoś mi odpowiada obraz z plazmy ta tonalność kolorów. Jeśli by ten LG dorównał jakością do mojej plazmy to biorę w ciemno ale jeśli nie to już nie wiem co robić.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeszcze raz: nie bój się o jakość obrazu. Oczywiście, nie dostaniesz w tym LG takiej czerni, jaką miałeś w swoim Panasonicu i będzie szyba, ale jeżeli oglądasz głównie wieczorem, przy lekkim oświetleniu, w tej cenie nie ma nawet szans dostać coś podobnie dobrego, w takiej wielkości.

Sam zrobiłeś mi apetyty na niego, teraz, gdyż także szukać dużej plazmy, na przeczekanie, zanim OLED stanie się tańszy i - co najważniejsze - sprawdzony.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jak by ktoś był zainteresowany tym tv za 2400zł oczywiśćie 50" nie 60" jak w temacie z dowozem w woj. małopolskim i okolicy to pisać dam namiary na gościa który wyjeżdza po te tv jak mu sie uzbiera 5 osób (5szt) to jedzie.
Tv pochodzą ze Słowacji.
W przyszłum tygodniu lub pod koniec tego jade do niego obejrzeć ten tv bo zaprosił aby przyjechać na jego chate i luknąć tą plazme.
Sam się jeszcze zastanawiam czy te 3D będzie mi potrzebne trochę mam mętlik bo ogólnie chytry jestem i szkoda mi tych stówek dodatkowo :)

Edit: A jak z awaryjnością plazm z LG ? czytałem na zagranicznych forach że w plazmach LG też występuje DSE jak w ledach i jakieś różowe plamy na białym ekranie. No chyba że źle coś przetumaczyłem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry