LG 55UH950V czy Samsung SUHD UE55KS9000L?

aqer

New member
Witam
szukam tv do salonu i interesują mnie te dwa egzemplarze:
LG 55UH950V
Samsung SUHD UE55KS9000L
nie wiem który wybrać.
Jakie są wasze doświadczenia i opinie z tymi modelami tv?
Według mnie modele bardzo do siebie podobne.
Może jesteście w stanie polecić jakieś inne dobre tv w cenie do 6k.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Ale podaj jakie masz oczekiwania i jakie warunki w pokoju.
Inaczej będziemy jedynie zgadywać.
 

FoX88

New member
Witam
szukam tv do salonu i interesują mnie te dwa egzemplarze:
LG 55UH950V
Samsung SUHD UE55KS9000L
nie wiem który wybrać.
Jakie są wasze doświadczenia i opinie z tymi modelami tv?
Według mnie modele bardzo do siebie podobne.
Może jesteście w stanie polecić jakieś inne dobre tv w cenie do 6k.

Modele wcale podobne do siebie nie są choćby z uwagi na inną matrycę IPS w LG oraz VA w Samsungu. Żeby nie było, że krytyczny jestem wobec IPS-ów, to tutaj na rtings są przykłady o co chodzi i we wnioskach brak jednoznacznego zwycięzcy. Jednak dużo się rozbija o to czy oglądasz/oglądacie obraz często pod kątem, czy raczej TV na wprost kanapy się będzie po prostu znajdować.

IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs
 

weeman

New member
Witam
szukam tv do salonu i interesują mnie te dwa egzemplarze:
LG 55UH950V
Samsung SUHD UE55KS9000L
nie wiem który wybrać.
Jakie są wasze doświadczenia i opinie z tymi modelami tv?
Według mnie modele bardzo do siebie podobne.
Może jesteście w stanie polecić jakieś inne dobre tv w cenie do 6k.

Osobiscie ze wzgledu na opinnie z forum w temacie bad pixeli w samsungu i podobno przyciemnia obraz po odpaleniu netflixa czego zaden uzytkownik nie moze wytlumaczyc dlaczego tak sie dzieje wybralbym lg ( czesto uzywam netflixa).

Oprogramowanie i pilot z zyroskopem rewelka.
Wyglad tez bije ks9 i jest plaski lg a samsung krzywy.

Do minusow z lg nie da sie ustawic uruchamiania dekodera i tv 1 pilotem.
 

aqer

New member
Obraz będzie oglądany z na przeciwka z kanapy. Odległość około 3,5m. Chodzi mi o ładny płynny obraz i dobrze rozwinięta funkcja smart. Za LG przemawia dla mnie wygląd, pilot z żyroskopem i funkcja 3D.
Byłem dziś innym sklepie i sprzedawca doradza mi także taki tv:
Sony kd55xe9005bae. Na plus mówi że jest z nowszej serii niż wybrane przeze mnie Samsung i LG, android tv oraz pełne podświetlenie LED po całym ekranie, inaczej niż w tamtych modelach. Zastanawiam się czy podświetlenie krawędziowe naprawdę będzie tak zauważalne, że będzie przeszkadzać w oglądaniu tv, filmów, gier itp? Ponieważ jeżeli chodzi o Sony to jest troszkę droższy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To powinieneś brać najmniej 65".
Z Twoich wybrałbym Sony.
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz specjalną ofertę z kalibracją gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra Philipsa nowy model który dopiero wchodzi 55PUS7502 za 5599 zł z kalibracją, SOny 55XE8505 za 5550 zł ,Ale wystarczy na Philipsa 65PUS6521 - na matrycy 100Hz , Va 4K, HDR, VP9 za 6099 zł .
 

christoff.w

Banned
Idź za głosem serca...Mnie też przekonuje pilot itp do lg, ale chyba ze względu na matrycę va i jasność wybrałbym samsunga, choć nie bez wad jak się okazuje (jak piszą ludzie...) Kąty pomiń, to fanaberia, nikt nie ogląda tivika pod kątem, oprócz masochistow albo studentów zagnieżdzonych po ktach w akademiku ;)
950 lg to niezły sprzęt ale jednak też ma wady jak choćby ta nieszczęsna matryca ips z niskim kontrastem i dość słabą jasnością, ale jeśli nie zależy Ci aż tak na jakimś hdr itp to tak jak napisałem powyżej - głos serca, designe i to co podpowiada Ci intuicja = poprostu który Ci się bardzie podoba i przyda (pilot itd.) :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma pilota z klawiaturą i obsługą głosową.
Ale Android, Kodi 17, MxpLayer, VP9 - to nie fanaberia.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
a ja IPS lubie. Pisalem juz o tym na innym forum. relatywnie obraz lepszy na Samsungu KS9000 ale ja z tym modelem mialem duzo problemow (zreszta z KS8000 tez). Suma sumarum oddali mi pieniadze. Z tym, ze bylo to rok temu. Moze ostatnie serie byly juz bezproblemowe. Zdecydowanie polecane Sony kd55xe9005 jest dobrym typem ale Android to nie jest akurat duzy atut:)
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips 55PUS7502 albo schodzacy Oled LG Full HD. Jest caly watek o telewizorach w tej cenie i w tym rozmiarze. jest jeszcz LG SJ850- jak poszukasz to znajdziesz w tej cenie i niedoceniany telewizor ale uwazam ze bardzo dobry Panasonic TX-58EX780E.
kiki oferuje niezle ceny i z kalibracja. A kalibracja 500zl kosztuje w Krakowie. Jesli ci sie podoba obraz LG to nie obawiaj sie IPS ale uwazaj na panele RGBW
 
Do góry