LG 55UF680V czy LG 55UH600V

Lazar

New member
Witam pytanko który z tych 3 modeli byście wybrali?

LG 55UH600V

LG 55UH605V

LG 55UF680V
 
Ostatnia edycja:

Kura220

New member
Dzieki za pomoc. Kupilem ten telewizor tydzien temu i mam problem z nim jest w serwisie na reklamacji. Kolor bialy byl zolty nawet przy ustawieniu barwy bialej na zimna. Wiesz jak mozna sprawdzic czy napewno jest to 60 hz jesli tak jest to jest to towar niezgodny z opisem
 

Lazar

New member
interesuje mnie TV do 3500zł najlepiej 55" ogólnie zawsze miałem LG i nigdy mnie nie zawiódł dlatego wybieram z tych modeli no chyba ze macie dobrą alternatywę
 

ascorp

New member
Witam, też rozglądam się za TV ok 55 cali UHDTV (4K), też natrafiłem na tego LG, a konkretnie na LG 55UH605V, który o dziwo nie występuje na "displayspecifications"... ciekawe jaka jest różnica w stosunku do 55UH600V ?

Druga sprawa, skoro producent podaje na swojej stronie, że odświeżanie jest 100Hz, a tak naprawdę jest to matryca 60Hz, to są jeszcze tańsze TV gdzie producenci podają że mają np. 60Hz, to ile wtedy ma matryca 25hz ? :)

A tak na serio, bo przeglądam te TV i prawie każdy ma 60Hz matryce, jaki jest w miarę tani ok 55cali TV z 100Hz matrycą, lub 120Hz ?
 

gregor002

New member
Witam. Nie będę zakładać nowego tematu, szukam tv do maksymalnie 3000zł mogę w ostateczności dołożyć jeszcze 2, 3stówki jeśli będzie wart swojej ceny. Wolałbym 55cali ewentualnie 50. Będzie to telewizor na kilka dobrych lat. Do puki nie trafiłem na to forum wszystkie opinie o LG były na duży +, ale czytając wasze wypowiedzi o imitacji przez LG obrazu 4k, to się lekko wkurzyłem :) Moje wymagania, dobry obraz (ale nie jestem przesadnie wymagający) chociaż idąc za postępem przydałoby się 4k, smart tv z przyjaznym oprogramowaniem i szybką obsługą(spodobała mi się funkcja magic od lg), możliwość podpięcia laptopa, smartphona bezprzewodowo. Pierwszy który znalazłem to był lg55uh605v, drugi lg55uh6257. Sony jakoś do mnie nie przemawia, chociaż rozważałem opcję Android tv. Ale za tę cenę nie kupię tv z dobrymi parametrami, a jak wiadomo android pochłania duże zasoby, jeśli mam kupić tv z 1gb RAM i 8gb ROM i będzie działać jak stary telefon to ja dziękuję :) a po instalacji kilku aplikacji będzie krzyczeć że brak pamięci. Zdaję się na was, co mi polecacie.?


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te modele LG są 50 Hz.
Faktycznie powinieneś przy zakupie na dłużej niż na 3-4 lata brać pod uwagę wyłącznie 4K, 100Hz, HDR i VP9.
Najtańszy model masz 55PUS6561 Philipsa za 3799 zł
Model jest również z Androidem , dzięki temu masz dostęp do tysięcy filmów, gier, koncertów, telewizji świata .
Kolejny to TCL 58S7806 za 3199 zł - 4K i 100Hz.
Jeśli kupujesz na max 3-4 lata to możesz brać :
- LG 55LF652 za 2999 zł
- Panasonic 55CS630 zł za 2999 zł
Jak się zalogujesz w klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
Masz jeszcze kalibrację gratis.

Finder1
Tu sprawdzaj matryce:
59.5" Samsung UE60KS7000 - Specifications
Nie jest to na 100% ale na 99%.
Niektórzy producenci wymieniają matryce w trakcie produkcji więc mogą być zmienne. Myśmy znaleźli 3 zmiany
Ale wiarygodność jest duża.
 

corniq

New member
Witam, ja również jestem zainteresowany zakupem telewizora 55 calowego. Szukam tv z 100/120hz matrycą i ceną tak do 4000zł. Mam pytanie. Dużo naczytałem się na temat modelu 652v i chciałbym go kupić, jednak ponoć te które są dostępne na rynku pochodzą z reklamacji bądź wystawek i mają nabite mnóstwo godzin. Czy jest jakaś alternatywa dla tego modelu ? i czy model 55PUS6561Philipsa - spełnia te oczekiwania ? Chciałbym jeszcze oglądać filmy z internetu, czasem z kompa, a tak to zwyczajne użytkowanie.
 

wilu23

New member
Witam
Obecnie w promocji w sklepie bi1 jest tv LG 55UH605V. Możemy kupić go za 2699zł z czego otrzymujemy jeszcze 270zł na kartę podarunkową więc cena wahała by się na poziomie 2400zł. Proszę o info czy opłaca się go kupić w tych pieniążkach czy lepiej dołożyć do czegoś lepszego. Ewentualnie co możecie polecić do 3000zł.
TV planowałem kupić za około pół roku ale mój obecny projektor zaczyna szfankować (pojawia się bardzo dużo bad pixeli)(projektor był opcją krótkoterminową po zakupie mieszkania) więc taka promocja mogłaby przyśpieszyć mój zakup.
Obecnie nie posiadam żadnej tv kablowej a jeśli bym się zdecydował na kablówkę to oglądałbym głównie tylko mecze piłkarskie.

TV potrzebuje głównie do oglądania filmów z laptopa 1080p lub 2160p(ale z tego co widzę mają bardzo duże rozmiary). Obecnie posiadam ps3 w przyszłości pewnie ps4.
Posiadam również komputer stacjonarny z kartą graficzną 1060 i chciałbym wykorzystać na nim potencjał rozdzielczości 4k jeśli nie teraz to w przyszłości.
Bardzo Proszę o odpowiedź osób bardziej zaznajomionych z tematem.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Witam.Padła mi plazma Panasonic 42G30E po 2,5 roku użytkowania .Szukam coś do 3 tyś .Oglądałem dziś LG55UH605V za 2880 w neonet czy to model 120 hz ? czy inny model lepiej ? pozdrawiam
 

ponior

New member
To model 50 hz. Najnizszy model 100 hz to 55uh7707. Obraz ladny. Udalo mi się go kupic za 2800zl z drobną ryską na ekranie:)
 
Do góry