LG 55SM8600 lub SM8200 ?

TomajS

New member
Witam, nie myślałem, że wrócę na forum zadawać głupie pytania :)
Zachciało mi się zwiększyć obraz i przesiąść się z 40” FHD na 55” 4K.
Obecnie mam Samsunga UE40EH5000 z jakąś dobrą matrycą, równomiernie podświetloną z ładną czernią i kolorami, jest gorzej z jasnością w słoneczny dzień. TV wisi w pokoju od południowej strony i jest sporo odblasków od jasnych ścian – słońce nie zagląda na sprzęt. Pół roku temu z żoną zobaczyliśmy w markecie, uśmiechający się do nas treścią 4K, LG 55UK6200PLA za 1700zł. Tak zrodził się pomysł powiększenia ekranu. Niedawno musiałem zastąpić wysłużonego WD TV Live, miboxem s i to zrodziło kolejne dylematy i chęć zakupu SmartTV.
Ostatecznie w sklepie po dojrzewaniu do decyzji prawie kupiliśmy LG 55SM8200 ale sprzedawca zachęcał do zakupu SM8600. Oba i tak znacznie wykraczają poza zakładany budżet i chęć wyłącznie powiększenia ekranu. Siedzimy 3,7m od ekranu maks 20stopni.
Założenia:
1. Sprzęt z tegorocznej linii,
2. Obraz nie gorszy niż w obecnym TV, a czerń i kolory ma ładne,
3. Dźwięk z głośników na dobrym poziomie, (tutaj SM8200 mi odpowiada)
4. Zdolność odtwarzania plików audio FLAC z serwera sieciowego DLNA z możliwością sterowania przez lokalny odtwarzacz jak i z aplikacji zewnętrznej Synology lub BubbleUPNP,
5. Wyjście audio analogowe dobrej jakości lub optyczne,
6. Możliwość wyłączenia ekranu podczas odtwarzania powyższej muzyki,
7. Smart TV z apkami HBOgo wykupione bezpośrednio, Netflix, YT, CDA, Ipla i Player (preferuję WebOS lub android TV),
8. Wejście LAN i/lub Wifi 5GHz,
9. Tuner satelitarny będzie miłym dodatkiem,
10. Oglądamy TV naziemną, wyłącznie kanały SD, więc dobrze jakby sprzęt potrafił coś w nim pogrzebać i nieco jakość poprawić,
11. Poprawnie działające EPG z wyświetlaniem wszystkich informacji o programie: rok produkcji, reżyser, aktorzy i opis – nasz Samsung tego nie potrafi i wyświetla tylko opis,
12. Jak są mistrzostwa to oglądamy siatkówkę i nożną, nie ma więc sportowego przeznaczenia,
13. Z racji niezbyt miłych doświadczeń Samsunga i Panasonica odrzucam.

Obejrzeliśmy w kilku marketach RTV telewizory i jestem bardzo mocno zawiedziony równomiernością podświetlenia obecnych ekranów. Nie chodzi mi o czerń, a o białe i jasne kolory.
LG pasuje mi jako najbardziej dopracowany sprzęt, jest jakby kompletny, na plus pilot myszkowy, całkiem dobry dźwięk, a przy modelach SM8200 i SM8600 świetny wygląd (żonie się podoba :) ). Nie wiem tylko czy jest sens się pchać w tak drogi TV i czy nie lepiej kupić coś tańszego i wrócić na ziemię :)
 

gordonn

Member
W LG 55SM8600 zapommij o dobrej czerni. Jest to matryca IPS i w nocy widać jej braki względem VA.Widoczne są też strefy podświetlenia w tym telewizorze. Dla mnie jak na sprzęt za 3600zl jest to nie do przyjęcia. Nie wiem jak jest z SM 8200.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

TomajS

New member
Oglądałem już testy SM8600/8200 i z tego co widziałem w sklepie wyglądają identycznie. Wszyscy fachowcy zalecają wyłączenie strefowego podświetlenia lub włączenie na minimum. Ja na pewno wyłączę więc zaczynam się zastanawiać czy w ogóle dopłacać do tv i wydawać (SM8200) 3000 lub (SM8600) 3400zł. Czerń nie jest dla mnie wyznacznikiem, bardziej bym się załamał źle podświetloną bielą.
Jestem zrażony do Samsunga choć myślałem nad SAMSUNG QE55Q60RA ok. 3200zł ale ten znów ma VA i duże refleksy wg testów RTINGS.
Ludziska kupują za tyle auta na rok/dwa, testują, robią jazdę próbną, a tutaj wywalam kasę na tv, na 5 do 10 lat i nawet przetestować nie mogę...
 

tutrus

New member
Biały jest spoko. Qrna muszę wyłączyć to strefowe podświetlenie i wtedy napiszę co i jak....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

tutrus

New member
Przy wyłączonym strefowym podświetleniu jest w miarę ok. Jedynie widać na całym czarnym ekranie, np jak wyłączne dekoder podświetlenie matrycy wokół ekranu. Ale to chyba norma

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

TomajS

New member
W IPSach zawsze będzie coś widać, nie ma szans na czarną czerń Ja akurat lubię ipsy, gdyby oledy kosztowały tylko ciut więcej to bym się nie zastanawiał.
Chyba wybiorę sm8600.
 

tutrus

New member
Mam pytanie czy kąt, góra - dół ma jakieś znaczenie co do odczuć podświetlenia matrycy. Mam powieszony pod kątem, może lepiej było by powiesić prosto.... [emoji848]

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

robertos83

New member
Zastanawiam się też nad tym sm8600, będzie wisiał w odległości ok 2,8m, dolna krawędź na wysokości 1m. Powinienem go trochę pochylić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie musisz.
Ten jest w specjalnym programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę.
 
Do góry