LG 55LM670S a dekodery Cyfrowego Polsatu

yankki

New member
witam serdecznie.

już od jakiegoś czasu borykam się z tym problemem więc przyszedł czas na post :)
mam telewizor 55LM670S z opcją 3D a moim dostawcą jest Cyfrowy Polsat, który jak zapewne wiecie wypiął się na TV 3D. i tu powstaje problem - wiele kanałów nie-polsatowych nadaje programy w 3D a mój obecny dekoder Echostar HDS-400E ma standard HDMI niższy niż 1.3. co można zrobić tym przypadku? czy któryś z innych dekoderów oferowanych przez CP pozwoli na odpowiednie przekazanie sygnału? czy w takim przypadku moduł CAM/CI+ rozwiąże problem? łopatologicznie taki moduł nie mając wyjścia HDMI pozwala telewizorowi na konwersję...

proszę Was o pomoc. myślę, że taki problem będzie miało coraz więcej użytkowników CP.

świątecznie pozdrawiam!
 

yankki

New member
i to pomoże na 100% ?
z tego co widzę ten Sagemcom ma HDMI 1.3. w zupełności wystarczy do transmisji 3D?
nie chciałbym zainwestować w coś, co mi nie pomoże a niestety nie ma jak takiego sprzętu wypożyczyć...
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Tak. 3D emitowane przez platformy satelitarne jest w formacie SBS a zatem źródło interpretować można jako normalny obraz 2D FullHD - do tego nie potrzeba standardu HDMI 1.4, wystarczy aby dekoder przekazywał strumień po HDMI 1.3 a TV przy pomocy odpowiedniej opcji sam złoży sobie obrazy z SBS w całość.
 

yankki

New member
świetnie!
dzięki za pomoc.

jeszcze dodatkowo: jest to jedyny dekoder dostępny z 1.3? niestety w specyfikacji HD6000 nie widzę jakie posiada HDMI.
i czy istnieje możliwość kupienia takiego dekodera poza Polsatem? bo z tego co wiem najczęściej wiąże się to ze zmiana planu kanałów i cenami.

i jeszcze ostatnie pytanie: czy moduł CAM też byłby w stanie ogarnąć ten problem? myślę, że mógłby polepszyć komfort z użytkowania tv ;)
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Wszystkie nowe dekodery na 99% mają standard 1.3 lub wyższy. Polsat paruje karty z dekoderem, tak, że dana karta działa z danym dekoderem, dlatego kupno sprzętu poza CP raczej będzie niemożliwe.
Moduł CAM jak najbardziej będzie pasił, chodzi o ten nowy, z CI+.
 

yankki

New member
Odświeżam temat - w końcu czas na zmiany. I niestety nie jest to tak łatwe jak myślałem ;)

Z tego co widzę to do wyboru mam: Sagem ESI-88, PVR7000, moduł CI+.
Zależy mi na możliwości transmisji programów nadawanych w 3D. I ogólnie na najlepszym możliwym wyborze z produktów Polsatu.

Co moglibyście mi polecić? Który z nich według Was wygrywa ranking?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 

yankki

New member
Nie będzie z tm problemów? Dobrze się sprawdza takie rozwiązanie? Szukam plusów i minusów a niestety takiej karty nie można wypożyczyć żeby jakkolwiek to przetestować...
 
Do góry