LG 55LA965V 4K. Ktoś ma ?

ernet

Active member
Bez reklam
LG 55LA965V 4K. Ktoś już ma ?
Poza tym jest bardzo mało informacji o tym modelu. Żadnych testów też nie znalazłem ;-(
 
Ostatnia edycja:

Brunch

New member
Więcej informacji znajdziesz, szukając pod nazwą LG 55LA9650 – to ten sam model (w każdym bądź razie tak wskazują***dane techniczne), tylko kierowany na rynek USA.
 

sylwestrecze

New member
Z racji tego że od kilku dni szukam nowego telewizora dla siebie, czytałem gdzieś że dziś kupując Full HD popełniamy taki sam błąd jak kiedyś się kupowało HD ready, wiec dziś inwestycja na kilka lat jest tylko 4K, ten model jest chyba najtańszy, czy ktoś może coś o nim powiedzieć czy ten model LG jest wart swojej ceny i jak z jakością obrazu?

Wysłane z SM-N9005 przez Tapatalk 4 z Kitkata
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshibę masz za jakieś 9-10tyś w 58".
Armanig miał na myśli Thomsona, z tym że to 50hz matryca.

Jeśli chodzi o zakup 4k - sugeruję poczekać. Nowe modele będą myślę że lepiej przystosowane do 4k, a stare w tym czasie zaczną cholernie tanieć - skoro nowy Philips 4k 55" ma kosztować 7500, Toshiba 58" 4k ma być za ~7000zł, to starsze modele będą spadać pewnie do 6tyś w najbliższym czasie - i wtedy będzie można coś ciekawego wychaczyć.
 

sylwestrecze

New member
Wybór mój na to chwilę to Samsung ue55f6400 albo LG 55la965v 4k, nie mogę się zdecydować, pomoże ktoś
, wiem że 4k dopiero co wchodzi i ta technologia za rok będzie już lepsza ale czy dzisiejszy zakup Full HD na 6 lat nie będzie dużym błędem jak za 4 lata 4k to już będzie standard? Dzis mam w domu Panasonica viera Plazma 42cale z 2008roku HD ready pobór prądu prawie 400wat
 
Ostatnia edycja:

qbek78

New member
Bez reklam
Mam podobny dylemat lecz biorę jeszcze pod uwagę panasonica 55et/dt/wt oraz sony 55w805 czyli bardzo popularne modele. To czy 4k przyda Ci się tego nie wie nikt, za to sam siebie znasz i odpowiedz sobie czy nie będzie Ci to wierciło dziury w brzuchu jak się na to 4k nie zdecydujesz :). Dla mnie samsung byłby najrozsądniejszym wyborem i dorzucenie jakiegoś soundbar'a w umiarkowanej cenie np. hw-f450 co za komplet wyniosłoby ok 5.700 zł. Z kolei lg jakby się pojawił znowu w jakiejś ciekawej promocji jak z nexusem 5 ostatnio wyniósłby podobnie. Lg nie brałem pod uwagę ale byłem w sklepie obejrzałem, popatrzyłem na obraz, 3d i dźwięk i podobało mi się. Zaznaczam, że jestem laikiem i nie dostrzegam takich różnic jak niektórzy z zaawansowanych tutaj użytkowników.
 

edi730

New member
Wybór mój na to chwilę to Samsung ue55f6400 albo LG 55la965v 4k, nie mogę się zdecydować, pomoże ktoś
, wiem że 4k dopiero co wchodzi i ta technologia za rok będzie już lepsza ale czy dzisiejszy zakup Full HD na 6 lat nie będzie dużym błędem jak za 4 lata 4k to już będzie standard? Dzis mam w domu Panasonica viera Plazma 42cale z 2008roku HD ready pobór prądu prawie 400wat

Jaki standard!?
To całe 4k to kolejny chwyt marketingowy producentów TV. Większości konsumentów kupuje tv do oglądania zwykłej telewizji. Czy dzisiaj Full HD stał się standardem w nadawaniu tv? Rozdzielczość może się zgadza tylko że jest z przeplotem.
A tak w ogóle przeciętny Kowalski nie zauważy różnicy między Full HD a 4k w tv poniżej 50" I pomyśl jeszcze ile materiału na dzień dzisiejszy jest nagrane w 4k byś mógł go zobaczyć? Parę filmów, same dema i tak zostanie przez kilka lat :)
Odpowiedz sobie na kilka pytań:
Jaki nośnik na dzień dzisiejszy jest w stanie pomieścić 2 godzinny film w UHD?
Jakie łącze jest w stanie przekazać taki film w UHD?
Czy zapis na nośnikach Blu-Ray stał się standardem ?
A za 6 lat to całe 4k będzie jak 3d na dzień dzisiejszy. Niby jest ale mogło by się obyć...
Wydasz kupę kasy na komfort psychiczny :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry