LG 55EA9800 - nowa obniżka ceny Oled TV...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 55EA9800 - nowa obniżka ceny Oled TV...


W końcu rozpoczął się koreański turniej obniżenia cen. To jest niewątpliwym plusem.



Początkowo - półtora roku temu LG miał przewagę cenową ze względu na zastosowaną technologię. Po drodze, wszystko się zmieniło.
Samsung kosztował 1000 dolarów mniej. Ale wczoraj nowa cena zakrzywionych telewizorów LG i Samsung znów się wyrównała. OD teraz obydwa modele kosztują 8999 dolarów.
dday
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam coraz lepiej sie dzieje, oby dalej ceny spadaly nie tylko tych tv... a ludzie beda wiecej kupowac i bedzie wszystko sie krecilo, a to przeciez chodzi.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Mnie tylko tak zastanawia jak długo one będą działać... bo coś raptem wszyscy przycichli i nie ma problemu, a był z kolorem niebieskim, który bardzo szybko padał. Czy udało się ten czas wyciągnąć ;) i starczy na 2 letnią gwarancje?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Też jestem ciekaw. Pewnie będzie jak z pierwszymi plazamami gdzie koszty te wezmą na siebie użytkownicy.
Tak to już jest że teraz można wypuścić niedopracowany produkt za ogromne pieniądze i nie niesie to jakiś przykrych konsekwencji dla producenta. W efekcie prowadzi to do tego że proceder się ma coraz lepiej :(.
 

pantomima

Banned
Tak to jest - jak sie przed wcześnie obiecuje cuda na kiju to później wychodzą takie szopki .
Sprzedasz jest słabiutka ,pojawienie się pierwszych oledów przeszło bez wiekszego echa , za chwilę nowy rok ,kolejny wyścig w promowaniu wdrażaniu nowych modeli ale magazyny zapchane niedopracowanymi startówkami - poprostu Straty po całości , brak odpowiedniego startu/promocji a przedewszystkim szereg wad sa powodem takich działań które i tak już nie zmienią statystyk .

Nie wiem co Oni sobie myśleli ... - że po pojawieniu się pierwszego oleda każdy rozbije skarbonkę tylko po to aby mieć tv grubości kilku mm ? Śmiech !

Kkdrg - jedna z wielu konsekwencji jaką właśnie ponosi producent jest stopniowa obniżka ceny swego oleda ,która może choć trochę zniweluje straty jakie niewatpliwie poniósł , a to nie koniec bo teraz trzeba wyłożyć konkretna kwotę która zadba o odpowiednią promocję nowej technologii aby kolejny nowy rok nie był chociaż aż tak na minusie.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Bez przesady jakie straty... przecież ciągle trąbią, że matryce oled są dużo tańsze w produkcji niż lcd. Także chodzi prędzej o jak największy zysk ze sprzedaży i tak zwany podatek od nowości.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Bez przesady jakie straty... przecież ciągle trąbią, że matryce oled są dużo tańsze w produkcji niż lcd. Także chodzi prędzej o jak największy zysk ze sprzedaży i tak zwany podatek od nowości.
no przecież podatek od nowości to nic innego jak straty tylko ubrane w ładne słowa ;) Poza tym, jeśli koszt produkcji OLED jest tak tańszy od LED to skąd te ceny 10k$? Rekompensata za przekształcenie linii produkcyjnej? Zakup nowych maszyn? Czyli straty.. ups, podatek od nowości ;)

Masz rację :) raczej ....... chodziło mi o 65" :)
Hehe, nawet i te 65" to uważam za abstrakcyjną cenę :) Dla mnie jest nie logiczne aby wymyślać nową technologię po to by dalej produkować TV w tych samych rozmiarach co do tej pory były. Jak dla mnie musieli by chyba zrobić 100" żeby przekonać iż nastąpił skok technologiczny warty jakichkolwiek pieniędzy. Bo tak to zamienił stryjek siekerkę na kijek... tyle że na tym stracił - 10 tys. $, paranoja... ups miało być kapitalizm korporacyjny :D
 

bluray

Banned
Pozamykanie fabryk PDP, także przez LG i Sama powinno dać im możliwość dalszego obniżenia cen OLED.
Kierunek spodziewany i właściwy.

W roku 2006, w dniu premiery za PS3 płaciłem 2400 zł w MPiK-u.
Po 7 latach cena to 699 zł.

Tak naprawdę biznesu na telewizorach dziś nie ma !
Jest za to od lat w smartphonach.
 

cezary69

New member
Bez reklam
WITT

Nie ma czegoś takiego jak matryce led ;) to są ciągle matryce lcd, mają tylko inne podświetlenie. To tak gwoli ścisłości :)
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Bez przesady jakie straty... przecież ciągle trąbią, że matryce oled są dużo tańsze w produkcji niż lcd. Także chodzi prędzej o jak największy zysk ze sprzedaży i tak zwany podatek od nowości.
Opracowanie i wdrożenie produkcji kosztuje. Kosztuje też reklama. Nie ma cudów i dopiero powyżej pewnej ilości sprzedanych sztuk zaczyna być to opłacalne.
Koszt wyprodukowania samej matrycy to jest tylko drobny składnik całego majdanu.

Hehe, nawet i te 65" to uważam za abstrakcyjną cenę :) Dla mnie jest nie logiczne aby wymyślać nową technologię po to by dalej produkować TV w tych samych rozmiarach co do tej pory były. Jak dla mnie musieli by chyba zrobić 100" żeby przekonać iż nastąpił skok technologiczny warty jakichkolwiek pieniędzy. Bo tak to zamienił stryjek siekerkę na kijek... tyle że na tym stracił - 10 tys. $, paranoja... ups miało być kapitalizm korporacyjny :D

Tak tylko trzeba też brać pod uwagę realne możliwości i potrzeby kupujących.
To wcale nie jest tak że za dziesięć lat wszyscy będą mieli telewizory po 100".
 

pawlao

New member
Tak to jest - jak sie przed wcześnie obiecuje cuda na kiju to później wychodzą takie szopki .
Sprzedasz jest słabiutka ,pojawienie się pierwszych oledów przeszło bez wiekszego echa , za chwilę nowy rok ,kolejny wyścig w promowaniu wdrażaniu nowych modeli ale magazyny zapchane niedopracowanymi startówkami - poprostu Straty po całości , brak odpowiedniego startu/promocji a przedewszystkim szereg wad sa powodem takich działań które i tak już nie zmienią statystyk .

Nie wiem co Oni sobie myśleli ... - że po pojawieniu się pierwszego oleda każdy rozbije skarbonkę tylko po to aby mieć tv grubości kilku mm ? Śmiech !

Kkdrg - jedna z wielu konsekwencji jaką właśnie ponosi producent jest stopniowa obniżka ceny swego oleda ,która może choć trochę zniweluje straty jakie niewatpliwie poniósł , a to nie koniec bo teraz trzeba wyłożyć konkretna kwotę która zadba o odpowiednią promocję nowej technologii aby kolejny nowy rok nie był chociaż aż tak na minusie.


pisze się SPRZEDAŻ
 

WiTT

New member
Bez reklam
WITT

Nie ma czegoś takiego jak matryce led ;) to są ciągle matryce lcd, mają tylko inne podświetlenie. To tak gwoli ścisłości :)
Ale czy ja gdzieś napisałem coś o matrycach? ;)

Tak tylko trzeba też brać pod uwagę realne możliwości i potrzeby kupujących.
To wcale nie jest tak że za dziesięć lat wszyscy będą mieli telewizory po 100".
No ale czy realnymi możliwościami i potrzebami są: 55-60" w ultracieńkiej obudowie za 10.000 dolarów? ;) serio, korporacje zaczynają przeginać z tym ukierunkowywaniem ludzi na "właściwe" tory myślenia i spełniania potrzeb. Ale jak znam życie, magia marketingu połączonego z psychologią zadziała.

pisze się SPRZEDAŻ
A zdanie zaczyna się od DUŻEJ LITERY i kończy kropką. :p
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Mnie tylko tak zastanawia jak długo one będą działać... bo coś raptem wszyscy przycichli i nie ma problemu, a był z kolorem niebieskim, który bardzo szybko padał. Czy udało się ten czas wyciągnąć ;) i starczy na 2 letnią gwarancje?

W matrycy Samsunga niebieski piksel jest dwa razy większy niż pozostałe, a u LG jest w ogóle zupełnie inaczej bo tam są tak naprawdę same białe piksele, na które nałożono filtry czerwony zielony niebieski i przezroczysty, gdzie dodatkowo ten przezroczysty (czyli biały) jest największy, żeby zbijać "moc świecenia" tych ważniejszych, kolorowych.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
No ale czy realnymi możliwościami i potrzebami są: 55-60" w ultracieńkiej obudowie za 10.000 dolarów? ;) serio, korporacje zaczynają przeginać z tym ukierunkowywaniem ludzi na "właściwe" tory myślenia i spełniania potrzeb. Ale jak znam życie, magia marketingu połączonego z psychologią zadziała. /QUOTE]

Chodziło mi o wielkość :).
 
Do góry