LG 55C7V wypalenie ekranu

dazdilly

Member
Dokładnie, ja kupowałem i byłem świadomy, co kupuje i jak to użytkować, szkoda tylko, że nie wiem jakim cudem wypalił mi się cienki pasek na ekranie i widać go na czerwieniach, gdzie nie oglądam żadnych wiadomości :) Nie zmienia to faktu, że kolejny i tak kupie Oled, bo obraz jest kozak :)


A czytałeś instrukcję obsługi (długotrwałe wyświetlanie na ekranie obrazów statycznych) ?
Nawet w ramach 2-letniej gwarancji (producenta) nic byś nie wskórał.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
szkoda tylko, że nie wiem jakim cudem wypalił mi się cienki pasek na ekranie i widać go na czerwieniach, gdzie nie oglądam żadnych wiadomości
Producenci TV dobrze zabezpieczają się przed ewentualnymi reklamacjami. I bynajmniej nie chodzi tylko o paski "wiadomości".

Tu pierwszy z brzegu przykład (przyczyny i skutki "niewłaściwego użytkowania" TV) :

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

" Jakie obrazy mogą sprzyjać wypaleniu matrycy ?

- Materiały z czarnymi pasami u góry i dołu ekranu albo z lewej i prawej strony ekranu, na przykład - obraz w formacie letterbox lub 4:3
- Statyczne obrazy, takie jak fotografie
- Gry wideo zawierające statyczne elementy obrazu
- Menu ekranowe, przewodniki po programach i logo kanału
- Statyczne elementy obrazu z aplikacji
- Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp. "
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zacytuję klasyka "to co można jak ku.. nic nie można" ....

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

dazdilly

Member
Ja doskonale wiem co można a co nie można, akurat to wypalenie z niczym mi się nie kojarzy dlatego jestem mega zdziwiony, bo nawet jeśli to napisy z filmy to nie są takie małe.

Akurat mam ten sam model, na który kolega wyżej narzeka ;)


Producenci TV dobrze zabezpieczają się przed ewentualnymi reklamacjami. I bynajmniej nie chodzi tylko o paski "wiadomości".

Tu pierwszy z brzegu przykład (przyczyny i skutki "niewłaściwego użytkowania" TV) :

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

" Jakie obrazy mogą sprzyjać wypaleniu matrycy ?

- Materiały z czarnymi pasami u góry i dołu ekranu albo z lewej i prawej strony ekranu, na przykład - obraz w formacie letterbox lub 4:3
- Statyczne obrazy, takie jak fotografie
- Gry wideo zawierające statyczne elementy obrazu
- Menu ekranowe, przewodniki po programach i logo kanału
- Statyczne elementy obrazu z aplikacji
- Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp. "
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poprzednie modele miały mniej zabezpieczeń niż obecne.
Jak ktoś kontrolował na bieżąco to dostał.nowy tv lub wymianę matrycy
Tu minęło za dużo czasu.
 

Pablos19

New member
Z jakości obrazu byłem bardzo zadowolony, od rana "dzień dobry tvn" (po tym pasku został wypalony), później różne inne kanały w ciągu dnia. Telewizor jest czymś do codziennego użytku i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Był to widocznie produkt niedopracowany i mamy tego efekt.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
ale nikt tutaj nie kwestionuje jakości obrazu bo wiadomo że jest super - problem jest inny... @Kleofas11 napisał czego nie wolno (jest tego całkiem sporo) :) Tv to urządzenie na którym powinno się oglądać to co się chce a nie mieć całej listy ograniczeń...
 

INTseed

New member
Producenci TV dobrze zabezpieczają się przed ewentualnymi reklamacjami. I bynajmniej nie chodzi tylko o paski "wiadomości".

Tu pierwszy z brzegu przykład (przyczyny i skutki "niewłaściwego użytkowania" TV) :

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

" Jakie obrazy mogą sprzyjać wypaleniu matrycy ?

- Materiały z czarnymi pasami u góry i dołu ekranu albo z lewej i prawej strony ekranu, na przykład - obraz w formacie letterbox lub 4:3
- Statyczne obrazy, takie jak fotografie
- Gry wideo zawierające statyczne elementy obrazu
- Menu ekranowe, przewodniki po programach i logo kanału
- Statyczne elementy obrazu z aplikacji
- Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp. "
O co chodzi z tymi czarnymi pasami? One się wypalają jak są wyłączone?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Przynajmniej żonie nie musisz się tłumaczyć dlaczego kupujesz nowy tv , mi się nic nie psuje a wymieniam średnio co 3 lata ,, nawet sobie nie wyobrażasz jaki muszę być kreatywny żeby wymienić dobry na lepszy :)
 
Do góry