LG 55" UN71003 vs UN73003 vs UN74003 jakie różnice?

xxxyz

New member
Hej,

Chcę kupić telewizor 55" do 2000zł, póki co padło na LG.

Czy pomiędzy telewizorami LG 55"***UN71003,***UN73003, UN74003 są jakieś rzeczywiste różnice? Cena się różni o 200zł, a w specyfikacji dla laików*** na stronie sklepów/ceneo, nie widzę różnic.

czy 71 ma pilot magic? na stronie LG jest info, że "gotowy w dniu premiery" co to znaczy?
73 powinien już mieć pilot magic, prawda? czy te magiki to tych modeli mają klawiaturę numeryczną?

Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tegoroczne modele LG mają wersję HbbTV 2.0.2, czyli najnowszą jaka jest obecnie dostępna, od 1 stycznia 2021 wymagana w Polsce będzie wersja nie niższa niż 2.0.1
Także chyba wszystkie LG 4K mają obsługe kodeka dźwięku AC-4, który jest wymagany w telewizorach 4K w Polsce, i już w tym nowym formacie dzwięk jest testowany w nowym testowym muxie NTC przez TVP. W kwestii AC-4 dopytaj w LG odnośnie konkretnego modelu.
 
Ostatnia edycja:

xxxyz

New member
Tegoroczne modele LG mają wersję HbbTV 2.0.2, czyli najnowszą jaka jest obecnie dostępna, od 1 stycznia 2021 wymagana w Polsce będzie wersja nie niższa niż 2.0.1
Gdzie można znaleźć takie info? Bo patrzę na polskich stronach i nie widzę :( na zagranicznych stronach LG jest "Data Broadcasting (Country Spec) HbbTV (Australia, New Zealand, Singapore, Malaysia, Vietnam)"
Także chyba wszystkie LG 4K mają obsługe kodeka dźwięku AC-4, który jest wymagany w telewizorach 4K w Polsce, i już w tym nowym formacie dzwięk jest testowany w nowym testowym muxie NTC przez TVP. W kwestii AC-4 dopytaj w LG odnośnie konkretnego modelu.
Na amerykańskiej wersji strony jest info,że AC4 (bez myślnika, to jakaś różnica?) jest obsługiwany, na polskiej brak informacji o jakichkolwiek kodekach/formatach, nawet w instrukcji on-line...
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takich informacji uzyskasz tylko tak jak ja poprzez formularz kontaktowy na stronie LG.
Na pewno w tegorocznych LG jest wersja HbbTV 2.0.2, w zeszłorocznych HbbTV 2.0.1

Dzień dobry - wracamy z odpowiedzią. Wersja HbbTV dla telewizorów posiadających system webOS 5.0 to HbbTV1.5.1 = HbbTV2.0.2

W sprawie AC-4 pytanie odnośnie konkretnego modelu pisz poprzez formularz kontaktowy na stronie LG, ale według rozporządzenia Ministerstwa Cyfryzacji wszystkie telewizory 4K sprzedawane w Polsce po 1 grudnia 2019 muszą mieć obsługę AC-4, ale dla pewności warto o to dopytać.

Niedługo w całej Polsce wystartuje MUX-5 testowy TVP w DVB-T2 HEVC, który dzisiaj jest tylko w Krakowie i w nim na TVP Kultura jedna ze ścieżek nadawana jest w AC-4

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=8186&sid=b6ccb75528b177f55f6b864303adb76f

Jak chciałbyś stworzyć jedną listę kanałów naziemno-satelitarną tak jak ja planuję, to na dzień dzisiejszy jest to możliwe w Philipsie na Androidzie, na LG zrobisz ale dwie oddzielne i trzeba w menu przełączać, mieli to poprawić już dawno, ale "olali" sprawę.
 
Ostatnia edycja:

xxxyz

New member
Takich informacji uzyskasz tylko tak jak ja poprzez formularz kontaktowy na stronie LG.
Na pewno w tegorocznych LG jest wersja HbbTV 2.0.2, w zeszłorocznych HbbTV 2.0.1
na to też powinny być jakieś przepisy, żeby to była wiedza ogólnodostępna... dlaczego tego nie podają? przecież to na plus, że ich telewizory to mają...

W sprawie AC-4 pytanie odnośnie konkretnego modelu pisz poprzez formularz kontaktowy na stronie LG, ale według rozporządzenia Ministerstwa Cyfryzacji wszystkie telewizory 4K sprzedawane w Polsce po 1 grudnia 2019 muszą mieć obsługę AC-4, ale dla pewności warto o to dopytać.
ale AC4 i AC-4 to to samo? :)

Jak chciałbyś stworzyć jedną listę kanałów naziemno-satelitarną tak jak ja planuję, to na dzień dzisiejszy jest to możliwe w Philipsie na Androidzie, na LG zrobisz ale dwie oddzielne i trzeba w menu przełączać, mieli to poprawić już dawno, ale "olali" sprawę.
jest to jakaś wyższa szkoła jazdy, żeby te listy utworzyć, czy jest to w miarę logiczne?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W LG nie zrobisz jednej list kanałów zawierającej programy DVB-T i DVB-S np.

1. TVP1 HD - DVB-T
2. TVP2 HD - DVB-T
3. TVP POLONIA - DVB-S
4. TVN - DVB-T
5. TELE5 - DVB-S
6. STARS TV - DVB-S
7. POWER TV - DVB-S
8. TV 4 - DVB-T
itd.
I wtedy układasz jak chcesz programy na liście ulubionej.
W LG ułożysz dwie oddzielne listy kanałów jedną dla DVB-T drugą dla DVB-S, i w menu musisz przełączać się pomiędzy listami,nie da się tego zrobić na jednej liście.

Jedną wspólną listę kanałów DVB-T i DVB-S i dowolnie te kanały między siebie mieszać zrobisz w Philipsie na Androidzie i chyba na Saphi też, oraz jak się dziś dowiedziałem na telewizorach Vestel ale tylko na modelach z ich smartem, w modelach z Androidem już się nie da.
Przykładowe modele w których można podobno zrobić listę naziemno-satelitarną :
https://najlepsze.tv/produkt/0-43ul6
https://najlepsze.tv/produkt/o-43ul4b63dg
https://najlepsze.tv/produkt/0-43hl7200
 

xxxyz

New member
Na wspólnej liście aż tak mi nie zależy, bardziej mi chodzi o to, czy po prostu podpinam antenę, wchodzę w jakieś ustawienia, wybieram źródło i mam. Czy trzeba coś bardziej kombinować ;)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest tak jak piszesz, po przeszukaniu DVB-T i DVB-S nasz 2 różne listy kanałów, które w memu można przełączyć, jest to trochę zawiłe, ale dla młodych ludzi nie stanowi problemu, dla starszych już tak.
 
Do góry