Lg 55" la740v

nuszkak

New member
Witam. Kupiłem nowy tv LG 55" LA740V i mam do Was pytanie odnośnie dolnej ramki tego telewizora. A więc ramka na której jest napis LG nie jest tak jakby wciśnięta w obudowe tylko lekko odstaje po obydwu końcach. Pytam bo miałem wcześniej LG 47" LA660V i ta ramka była wciśnięta w tv. Jeżeli ktoś ma taki tv to proszę o pomoc. Dla mnie to wygląda jakby jednak coś było nie tak.
 

WPPP

Member
Witam. Kupiłem nowy tv LG 55" LA740V i mam do Was pytanie odnośnie dolnej ramki tego telewizora. A więc ramka na której jest napis LG nie jest tak jakby wciśnięta w obudowe tylko lekko odstaje po obydwu końcach. Pytam bo miałem wcześniej LG 47" LA660V i ta ramka była wciśnięta w tv. Jeżeli ktoś ma taki tv to proszę o pomoc. Dla mnie to wygląda jakby jednak coś było nie tak.

Ja posiadam LA740S (55 calowy ma oznaczenie V, ale nie wiem na czym polega różnica; nie mniej jednak raczej nie w wyglądzie).

I ta listwa nie ma być wciśnięta, bo ona jest, tak jakby, naklejona/nałożona na matrycę!
To nawet widać na oficjalnych zdjęciach (czy to na stronie LG czy w niektórych sklepach internetowych) prezentujących TV z boku. Gdyby tej listwy nie było, wyglądałoby to mniej więcej tak, jak górna krawędź ekranu tego TV. Listwa ta wystaje z boku i od spodu ekranu dokładnie tak samo i tyle, ile ona sama ma grubości. Natomiast od góry, tzn. od strony zaczynającego się ekranu, widoczna grubość tej listwy jest nieco większa, bo taka jest jej konstrukcja i ogólnie TV. Zresztą, co ja tu będę wyjaśniać, skoro masz ten TV.
Coś mi się wydaje, że znalazłeś sobie bardzo głupi powód do niepokoju, a może nawet do paniki;).

Dla lepszego zobrazowania, dołączam właśnie teraz znalezione zdjęcie prezentujące ten TV z boku. I widać na mi bardzo dobrze, jak ta listwa w prawidłowy sposób odstaje od reszty obudowy. Masz tak samo:?:
 

Attachments

  • 2.2.jpg
    2.2.jpg
    68,5 KB · Wyś: 130

nuszkak

New member
WPPP, tak pytałem żeby się upewnić, TV kupiony na tzw. "szybką akcję" i nie było czasu nic sprawdzać a w porównaniu do LA 660 jest inaczej i dlatego pytałem. Sam już coś poszukałem i faktycznie tak musi być. WPPP a masz jakieś ustawienia/kalibracje do tego TV? Ja używałem ustawień z tego forum ale do modelu LM660. Jest całkiem nieźle, ale zastanawiam się czy może być lepiej.

Moja ramka



 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
Co do tej dolnej ramki Twojego LA740, to patrząc na dodane zdjęcia mam delikatne wrażenie, że jednak u Ciebie odrobinę bardziej ona odstaje, ale mogę się mylić, dlatego zrobiłem dwa zdjęcia swojego TV, wobec czego możesz sam ocenić. W każdym bądź razie, mam estetyczno-pedantyczne podejście do takich spraw i z mojej ramki jestem w pełni zadowolony, gdyż uważam, że została zamontowana prawidłowo.

Co do kalibracji, to ja ustawiłem obraz za pomocą opcji Ekspert'a i nie mam zastrzeżeń do tych ustawień.
Nie mniej, jakiś czas później znalazłem ściągę z ustawieniami obrazu do LA740 i dodałem ją do ulubionych, ale jeszcze jej nie stosowałem, ani nawet nie porównywałem do ustawiań, jakie mi wyszły w procesie ustawień Ekspert'a.
Oto ta strona: LG LA7400 Calibration and Picture Settings (55LA7400, 47LA7400, 60LA7400)
 

Attachments

  • P1060881.jpg
    P1060881.jpg
    476,3 KB · Wyś: 75
  • P1060883.jpg
    P1060883.jpg
    489,1 KB · Wyś: 67

nuszkak

New member
WPPP dzięki za fotki. Faktycznie moja ramka, tak jakby ciut bardziej odstawała. Rozmawiałem dziś z przedstawicielem LG, pokazałem mu fotki i stwierdził,że ramka tak jakby troszkę za bardzo odstaje. Chyba będę musiał to zgłosić. Mam nadzieję, że to naprawią bo nie chcę żeby mi oddali pieniądze, tylko chcę zatrzymać tv u siebie. Problem w tym, że nie mają nic na wymianę. Nie chce też sam dociskać żeby nie uszkodzić panelu.
 
Do góry