lg 55 cali - 4 modele prosba o rade

weeman

New member
Szanowni prosba o rade w temacie zakupu. jestem zdecydowany na marke LG. szukam 55 cali. Glownie do ogladania filmow, seriali, polsatu cyfrowego. Marka LG bo inne juz mialem w domu i teraz chcialem dac szanse LG. odleglosc od kanapy tv 5,5 m. moj budzet to granice 4 tys. Doradzcie ktory wybrac, czy brac pierwszy czy poczekac az w nastepnym roku cena zblizy sie do 4-4,5 tys za pozostale. wybralem 4 modele.

LG 55UF950V - towar z ekspozycji euro.com.pl - bylem ogladalem, zrobilem wstepna rezerwacje. cena 3999 zl. zastanawiam sie czy dobre 4k jest jezeli tv z ubieglego roku? moze wtedy nie byly do dokonca jeszcze dopracowane te technologie ale seria 9 i chyba dobra cena.

LG 55EG910V - piekny tylko drozszy i full hd. zastanawiam sie jak to bedzie jak za 2 / 3 lata bedzie wiekszosc contentu 4k i czy nie bede zalowal. cena 5 500 zł w euro.com + 50% za xboxa ( ktorego chyba nie bede potrzebowal)

LG 55UH8507 - cena 5 500 zl na euro.com. model z tego roku. moze lepsze 4K, bardziej dopracowana technologia, nowszy soft. chociaz zastanawiaja mnie komentaze ktore namierzylem o TV na euro.com
" bading na całej długości matrycy (pionowe ciemne pasy przy jasnych dynamicznych scenach ) na gwarancje nie ma co zgłaszać bo dostanie pan odpowiedz ze to cecha podświetlania krawędziowego a nie wada "

55UH7707 - cena 4590 zl, chyba troche nizszy model niz ten powyzej, nie wiem czy jest sens doplacac do wyzszego modelu i ten komentarz o bandingu nie wiem czy to konkurencja wstawia czy jest seria wadliwych modeli czy kilka sztuk.
pozdr, m.
 
Polecam model: LG 58UH635v
Matryca VA od Innoluxa, 4K, dobry kontrast, dobra czerń, 60hz.

Aktualnie jest w promocji w Media Expert za 3499 pln z kodem rabatowym.


Oczywiscie jakościa obrazu najlepszy bedzie LG 55EG910V.
W Media Markt w Niemczech do kupienia za 999 EUR.
 

weeman

New member
na te nowe tv z tego roku albo ten ich najwyszy model z ubieglego nie brac pod uwage?

maja 4k upscaler, nie wiem czy to pic na wode marketing czy rzeczywiscie podbija jakosc kanalow z cyfrowego polsatu czy nc+.
 
Ostatnia edycja:

branczofis

New member
Lg 55uf950

Lg 55uf950v stanowczo. Ja się zdecydowałem i warto. Obsługuje HDR z Netflixa, obraz super po kalibracji. 3950 to sensowna cena-w Saturnie ponad 6 patoli kosztuje.
 

weeman

New member
a te pasy banding o ktorej pisza w opiniach to sa w tych 4K czy ich nie ma? niekotrzy pisza ze kazdy LCD ma te pasy tylko czy sa bardzo widoczne
 
a te pasy banding o ktorej pisza w opiniach to sa w tych 4K czy ich nie ma? niekotrzy pisza ze kazdy LCD ma te pasy tylko czy sa bardzo widoczne

Oczywiscie że są. Kazdy LCD z niskiej/średniej półki ma banding. Czesc ma bardziej widoczny, czesc ma mniej widoczny. Trochę pomaga regulacja tv.

Nie chcesz bandingu, cloudingu etc. kup OLED.
 

weeman

New member
o dzieki! chyba niedawno sie zmienila ta cena.

mimo wszystko zastanawiam sie czy brac z tego roku czy flagowy ich model z poprzedniego. obraz, procesor, parametry w flagowacach ( przynajmniej w komorkach) zawsze sa lepsze a cena z ekspozycji to 4 tys, ogladalem wyglada jak nowy tylko przez rok swiecil na pułkach w sklepie :)

55UF950V
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Nie pchaj się w telewizory z ekspozycji , naprawdę nie warto zaoszczędzić parę złotych kosztem ilości godzin przepracowanych przez taki model. UH 8507 to jest naprawdę tv z dobrymi parametrami elektroniki przed nim tylko UH950 oczywiście w segmencie LCD . Nie wiem co Ty lepszego w zeszłorocznym modelach LG znalazłeś?
 

weeman

New member
szczerze to jestem laikiem wiec sie za bardzo nie znam. dlatego prosze o rade na forum, obraz ciezko jest mi ocenic :)

z innych rzeczy widze ze ma jedno wejscie usb 3.0, lepsze glosniki, 1 wiecej port HDMI, 3d ( ktorego pewnie nigdy nie wykorzystam znajac zycie). Zakladalem ze to czego nie widze, procesor, obraz itp tez beda lepsze

jezeli jednak postep technologiczny zrobil swoje i nowe tv z serii 8 sa lepsze niz 9 z ubieglego roku to mam swoja odpowiedz :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Pamiętaj że za chwilę model z 2015 roku będzie już dwu letnim na rynku , a w takich przypadkach wsparcia raczej już nie dostanie , uh 8507 będzie miał jeszcze taką możliwość. Poszukaj w necie co jest nowszego w modelach na 2016 w porównaniu do 2015 i na pewno doszukasz sie różnic moim zdaniem na korzyść modeli z 2016 ( obraz , opcje hdr ....). Za tą cenę warto w Sarurnie kupić ten model , ale Twój wybór :-D
 

BluEEyE86

New member
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc podpinam się pod ten wątek. Stoję przed kupnem nowego TV i mój wybór również padł na LG natomiast nie mogę się zdecydować pomiędzy dwoma już wcześniej wymienionymi modelami:

LG 55EG910V - piekny, świetna czerń tylko full hd. zastanawiam sie jak to bedzie jak za 2 / 3 lata bedzie wiekszosc contentu 4k i czy nie bede zalowal. cena 5 500 zł w euro.com.pl lub mediamarkt.pl + 50% za xboxa

LG 55UH8507 - cena 5 100 zl na saturn.pl model z tego roku. może lepsze 4K, bardziej dopracowana technologia, nowszy soft. tylko te niepokojące komentarze.

Odległość od TV to 2,5m. Przeznaczenie to głównie filmy, kablówka, czasami 3D czy X360 ewentualnie XBO (cały czas się zastanawiam). Netflix'a w ogóle nie biorę pod uwagę, ewentualnie jakieś VOD z polskich serwisów. Mój budżet to max 6000zł. Wcześniej byłem zdecydowany na na UH8507, ale w trakcie świątecznych zakupów zauważyłem tego OLED'a, który również jest atrakcyjny. Jakie są Wasze opinie ?
 

weeman

New member
Roberto czy oba tv widziales na zywo? czy oled Twoim zdaniem deklasyfikuje inne z tej polki cenowej i marki, ktore porywnujemy? ciezki orzech do zgryzienia mamy.
 
Do góry