LG 55 B9 konfiguracja

yahu

Member
Szukam jakiś ustawień do B9 pod PS4 pro i cyfre+,netflix.
Może ktoś podzieli sie ustawieniami obrazu do TV?
Pomieszczenie z raczej ciemne 4x3,5m

Moze jakieś linki??.Szukam w necie ale coś słabiutko mi to idzie:sad:
 

Artipil

New member
Witam.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem oleda, dokładnie 55 LG B9SLA, w związku z czym mam kilka pytań do jego użytkowników.

1. Czy mógłby ktoś się podzielić wiedzą jak go optymalnie ustawić (wiem że kalibracja byłaby najlepsza ale chwilowo po zakupie TV jestem spłukany).

2. Ustawiłem funkcję wygaszania stałych elementów, ale nie widzę kompletnie żeby TV coś przyciemniał. Czy jest to może spowodowane tym że obniżyłem w opcjach jasność panelu do 60, czy może coś jest niesprawne?

3. Czy ten telewizor posiada funkcję live zoom (czy jakoś tak)? Widziałem na YT że telewizory od LG miały taką funkcję, ale tutaj nie umiem jej nigdzie znaleźć.

4. Czy jest możliwość wyłączenia tej irytującej lektorki która czyta wyniki wyszukiwania głosowego?

Jak trochę bardziej się wdrożę w oledy to pewnie pojawią się kolejne pytania.

Pozdrawiam
 

Rybus85

New member
1. Ja na nowym panelu(miałem wymieniany już po niecałym tyg bo padła) dostałem lepszy panel i nie kombinowałem. Obraz jest git.
2. U mnie też tak jest. W zależności jaki profil obrazu ma ustawiony to albo nie jest to widoczne(jak jasność mała) lub widać dość mocno na jasnych tłach i np profil standardowy(widać przygaszenie nawet dookoła logo).
3. Jest zoom. Są to proporcje ekranu. Klikając raz na ustawienia na panelu bocznym. Możesz regulować ale dopiero wchodząc głębiej w ustawienia(przytrzymując np dłużej przycisk ustawienia).
4. Tu akurat nie wiem. Ja głównie sprawdzam pogodę tylko :p Ale fakt denerwuje bo ryją drze ostro :)
 

filcek

Member
Witam.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem oleda, dokładnie 55 LG B9SLA, w związku z czym mam kilka pytań do jego użytkowników.

1. Czy mógłby ktoś się podzielić wiedzą jak go optymalnie ustawić (wiem że kalibracja byłaby najlepsza ale chwilowo po zakupie TV jestem spłukany).

2. Ustawiłem funkcję wygaszania stałych elementów, ale nie widzę kompletnie żeby TV coś przyciemniał. Czy jest to może spowodowane tym że obniżyłem w opcjach jasność panelu do 60, czy może coś jest niesprawne?

3. Czy ten telewizor posiada funkcję live zoom (czy jakoś tak)? Widziałem na YT że telewizory od LG miały taką funkcję, ale tutaj nie umiem jej nigdzie znaleźć.

4. Czy jest możliwość wyłączenia tej irytującej lektorki która czyta wyniki wyszukiwania głosowego?

Jak trochę bardziej się wdrożę w oledy to pewnie pojawią się kolejne pytania.

Pozdrawiam

Ad3 live zoom jest na B8 , B9 ,C9 Oraz Cx tej funkcji nie posiada
 

Rybus85

New member
Takie pytanie z innej beczki. Obraz AI macie włączony czy to tylko efekt placebo? Bo w sumie sam nie wiem czy jest jakaś różnica.

Bardziej mnie denerwuje w niektórych scenach mała płynność obrazu. Oglądałem ostatnio filmy przyrodnicze. I jak są sceny np z drona lub helikoptera z biegającymi w oddali zwierzętami to widać na nich szarpany obraz. Bawiłem się True Motion i za uja nie idzie ustawić tak żeby zniwelować ten efekt.
 

Artipil

New member
Takie pytanie z innej beczki. Obraz AI macie włączony czy to tylko efekt placebo? Bo w sumie sam nie wiem czy jest jakaś różnica.

Bardziej mnie denerwuje w niektórych scenach mała płynność obrazu. Oglądałem ostatnio filmy przyrodnicze. I jak są sceny np z drona lub helikoptera z biegającymi w oddali zwierzętami to widać na nich szarpany obraz. Bawiłem się True Motion i za uja nie idzie ustawić tak żeby zniwelować ten efekt.

Wszyscy polecają wyłączyć tą funkcję.
 
Do góry