LG 5400 3D kąt nachylenia TV

Szulii

New member
Witam wszystkich,
Od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem TV LG 3d . Zanim wybralem TV z technologia 3D dużo czytałem na naszym forum i "testujac" TV w sklepach wybralem wlasnie ten model. Obraz 3D spelnial w sklepie moje wymagania jednak problem zaczal sie w domu po zakupie TV i po montazu. TV mam dosyc wysoko tak gdzies 1.6 nad ziemią wisi na scianie ,przez tydzien testowalem wszystko co mozna bylo filmy DEMO z 3D , gry , konwertowanie 2d do 3d itd jednak obraz nie byl za ciekawy , tzn "na dole" ekranu obraz byl wyrazny i 3D natomiast "u gory" TV obraz juzbyl rozmazany. Probowalem z uslugi "CZAT LG" gdzie mozna na bierzaco rozmawiac z konsultantem LG jednak nie bardzo kwapil sie do pomocy. Myslalem ze problem moze byc w odleglosci kanapy od TV jednak jest to ponad 2,5 m wiec podobno wystarczaja odleglosc. Jednak znalazlem rozwiazanie tego problemu przez przypadek ( jak czesto to bywa) . Problem polega na kącie nachylenia TV do kanapy . Gdy wstałem obraz nagle zrobil się ostry. Niestety nigdzie nie znalazłem zmianki o tym własnie by TV byl na wprost oczu ogladajacego. Duzo czytalem o kacie jesli chodzi w lewo lub prawo od TV ale nie o tym jak ma byc pochylony.
Sie rozpisalem:) , pytanie moje jest nastepujace :
POD JAKIM KATEM TV MUSI BYĆ POCHYLONY DO UZYTKOWANIKA BY OBRAZ 3D BYL WYRAZNY ?
Dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,
Od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem TV LG 3d . Zanim wybralem TV z technologia 3D dużo czytałem na naszym forum i "testujac" TV w sklepach wybralem wlasnie ten model. Obraz 3D spelnial w sklepie moje wymagania jednak problem zaczal sie w domu po zakupie TV i po montazu. TV mam dosyc wysoko tak gdzies 1.6 nad ziemią wisi na scianie ,przez tydzien testowalem wszystko co mozna bylo filmy DEMO z 3D , gry , konwertowanie 2d do 3d itd jednak obraz nie byl za ciekawy , tzn "na dole" ekranu obraz byl wyrazny i 3D natomiast "u gory" TV obraz juzbyl rozmazany. Probowalem z uslugi "CZAT LG" gdzie mozna na bierzaco rozmawiac z konsultantem LG jednak nie bardzo kwapil sie do pomocy. Myslalem ze problem moze byc w odleglosci kanapy od TV jednak jest to ponad 2,5 m wiec podobno wystarczaja odleglosc. Jednak znalazlem rozwiazanie tego problemu przez przypadek ( jak czesto to bywa) . Problem polega na kącie nachylenia TV do kanapy . Gdy wstałem obraz nagle zrobil się ostry. Niestety nigdzie nie znalazłem zmianki o tym własnie by TV byl na wprost oczu ogladajacego. Duzo czytalem o kacie jesli chodzi w lewo lub prawo od TV ale nie o tym jak ma byc pochylony.
Sie rozpisalem:) , pytanie moje jest nastepujace :
POD JAKIM KATEM TV MUSI BYĆ POCHYLONY DO UZYTKOWANIKA BY OBRAZ 3D BYL WYRAZNY ?
Dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Tolerancja max 20' w górę lub w dół od prostej równoległej do płaszczyzny telewizora - niestety, ograniczenie polaryzatorów.
 
Ostatnia edycja:

Szulii

New member
Dziekuje za odp.
Czyli najlepiej jak teraz pochyle TV do by był odchylony tak by siedziac na kanapie ,TV byl w "lini prostej" do oczu ?
Wstawiam obrazek :) ah cóż za arcydzieło , ale chyba wiadomo o co chodzi .
 

Attachments

  • LG.JPG
    LG.JPG
    12 KB · Wyś: 1285

lukwlkp

New member
Coś takiego, ale najlepiej jak tv stoi czy wisi na wysokości oczu. Ja mam 570 ustawiony na wysokości oczu środek tv. Z bocznymi kątami nie ma problemu, gorzej góra - dół. Jak tv za wysoko wisi to cię będzie szyja boleć.
 
Ostatnia edycja:

Szulii

New member
niestety przed remontem jeszcze nei bylo TV 3D w sprzedazy dlatego wszystko bylo przygotowane pod TV bez tego systemu :( , no niestety musze sobie radzic narazie tak jak jest.
Myslisz ze jak zrobie tak jak na szkicu to bede mogl sie cieszyc obrazami 3D wyraznymi
 

barteknowack

New member
Bez reklam
niestety przed remontem jeszcze nei bylo TV 3D w sprzedazy dlatego wszystko bylo przygotowane pod TV bez tego systemu :( , no niestety musze sobie radzic narazie tak jak jest.
Myslisz ze jak zrobie tak jak na szkicu to bede mogl sie cieszyc obrazami 3D wyraznymi

Dokładnie, tak jak na obrazku będzie idealnie, tylko właśnie żeby TV nie wisiał zbyt wysoko bo będzie kark boleć, chyba ze masz wygodną kanape z zagłówkami, to bedzie git :)
 

Szulii

New member
No niestety moj bład :( , jest za wysoko ale nastepnym razem juz bede madrzejszy :)
dziekuje bardzo za odp i jak zmienie ustawienia TV i pokombinuje z wieszakiem to napisze co i jak.
Pozdrawiam
 

lukwlkp

New member
Pocieszę cię ja w sypialni mam podobnie, ale leżąc mam kąt nachylenia tv ustawiony m/w równolegle do twarzy i 3D na pasywie jest super.
 
Ostatnia edycja:

1grzecho

Member
Szulii stoje przed zakupem nowego tv i zastanawiam się nad pasywnym 3d. od kilku tygodni wertuję internet jak też sklepy zbierając info.
jesli chodzi o LG to najbardziej popularny jest model 570s, niestety nie podoba mi się jego design, za to natknąłem się w dniu dzisiejszym w media markt na model 47LW5400-zdecydowanie lepiej wyglądają te wąskie ramki... z tego co ustaliłem to ten model nie ma opcji internetowych ale mi to nie pszeszkadza....
powiedz czy jesteś zadowolony z tego tv?
korzystasz praktycznie z 3d?
 
Do góry