LG 50PW450 vs 50pv350

lukaasz

New member
Witam.
Chciałbym się doradzić jaki tv wybrać. Zastanawiam się pomiędzy LG 50PW450 oraz LG 50pv350.
Jedyną różnicą jaką zauważyłem to, że pierwszy ma rozdzielczość HD Redy i funkcje 3D, drugi rozdzielczość FullHD ale nie posiada już funkcji 3D. Cena w mediaexpert jest bardzo zbliżona.
TV będę głównie używał do filmów i czasami do gier.
Proszę o rady, którym tv bardziej warto się zainteresować.
Pod uwagę brałem jeszcze Panasonic TX-P50C30E z tym, że jest już trochę droższy. Czy warto dopłacić ok 600-700zł do tego Panasonica?
Do TV planuję dokupić zestaw kona domowego 5.1. Nie potrzebuję odtwarzacza BluRay. Nie mam też dużo miejsca na głośniki, dlatego preferuję takie z możliwością powieszenia.
W jednym sklepie polecili mi Samsunga HT-C450 (kosztował 700zł), w innym z kolei Sony DZ-740 (trochę ponad 1000zł). Ktory z tych dwóch zestawów byście mi polecili? Chętnie również rozważę jakieś inne propozycje.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

bigxlx

New member
Jesli ogladasz TV z odlaeglosci powyzej 3m i nie zasadzasz sie na BD to nie zauwazysz znaczacej roznicy pomiedzy HD, a FHD.

PS. z Panasem jest tak jak z SONY - dawno temu robili fajne TV (Pewex/Baltona)..... ale swiat biegnie dalej
 

szczotek99

New member
Mam ten sam dylemat pokoj 5x6m wiec full hd raczej i tak nie robi mi roznicy, natomiast design pw450 i pw451 jest o niebo lepszy niz pv350. Nie mam porównania obrazu na żywo obu modeli jednak 42pw450 gra bardzo dobrze.

Ja mam jedynie taki problem ze pv350 jest na miejscu a pw450 musiałbym zamawiac kurierm i z tym wiaze sie problem dotyczacy ewentualnego rozpakowania przy kurierze i mozliwych uszkodzen. Z doswiadczenia wiem ze kurierzy z rożnych firm na moim rejonie niechętnie czekają na rozpakowanie a co dopiero żeby jeszcze podłączyć do prądu. ;-/
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Co do kurierów to różnie z tym bywa, ale zauważ, że temperatury coraz niższe i nie zawsze można od razu podłączyć tv do zasilania!
Ja bym jednak postawił na FHD jeżeli 3D Cię nie interesuje. :) Panaosnic na lepsze plazmy ale od modelu S30, G30 no i o VT30 nie wspominając.
 

szczotek99

New member
No wlasnie i jak w takim wypadku sprawdzic czy nie jest uszkodzona gdzies matryca? Jezeli sprawdze to pozniej a kurier sporzadzi protokol szkody z pozniejsza godz lub nawet nastepnego dnia (mamy chyba 14 dni na spisanie protokolu wedlug regulaminu przewoznikow) to sklep moze sie wymigac od odpowiedzialnosci ;-/ poniewaz w większości przypadków są takie zapisy w regulaminach sklepów.


Nie jestem jakiś mega wymagający ale pw450 w zupełności spełnia moje wymagania + super prezentuje się w pokoju ;-) i to właśnie chyba na niego się zdecyduje na dniach. Znalazłem jeszcze na "miejscu" 50pw450 jednak jego cena jest większa o 400zl w stosunku do ceny internetowej z przesyłka ;-/ w dodatku już trochę świeci na wystawie ;-/
 

lukaasz

New member
Witam.
Zdecydowałem się za zakup TV 50PV350 i kina Sony DAV-740.
Jak narazie jestem zadowolony. Mam tylko pewien problem. Kino mam podpięte do TV przez kabel HDMI i jak odtwarzam film przez USB w TV to dźwięk idzie z głośników TV a nie z kina. Orientuje się ktoś dlaczego tak jest? Czy coś mam źle podpięte, ewentualnie jakieś ustawienia pozmieniać?
Dodatkowo TV ma tylko 2 wejścia HDMI a ja chciałem do niego podłączyć 3 urządzenia (PS3, dekoder TV i kino). Proszę o podanie pomysłów w jaki sposób połączyć ze sobą te urządzenia. Pytanie może wydawać się banalne ale jestem zupełnie zielony w tym emacie dlatego pytam.
Dziękuję i pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
potrzebujesz dokupić sobie jeszcze kabelek optyczni i połączyć TV z kinem wtedy na kinie wybierasz digital in i wszystko będzie działać

Podłącz kino po componencie jeśli ma lub po zwykłym (dobrym) euro.
Jak częściej oglądasz filmy z usb w tv to ten optyczny załatwi Ci sprawę transmisji dźwięku
 

lukaasz

New member
Mam jeszcze jedno pytanko. W sklepie jak kupowałem TV sprzedawca bardzo mnie namawiał na wykupienie dodatkowego roku gwarancji za 10% wartości TV (standardowo TV ma 2 lata). Sprzedawca przekonywał mnie, że taki sprzęt najbardziej awaryjny jest właśnie pomiędzy 2 a 3 rokiem użytkowania (nie wiem skąd takie dane wytrzasnął). Zastanawiam się czy faktycznie tak jest i czy warto dopłacić kilka stówek i mieć spokój czy o tej awaryjności to tylko tak aby mnie namówić na wykupienie dłuższej gwarancji?
 

bigxlx

New member
Najlepiej wykup full pakiet na dozycie => + 1000% wartosci zakupu, a i pamietaj ze ewentualna wyplata bedzie pomniejszona o amortyzacje...

A tak powaznie to sa naciagacze, przeczytaj ta umowe dokladnie to sam sie przekonasz.
 

marektbg

New member
Taka gwarancja to ściema - właściwie jest to ubezpieczenie.
Ja miałem podobny dylemat - wziąłem 50PW451 i jestem zachwycony - oglądam z 2,5m
 

lukaasz

New member
No właśnie to jest chyba jakieś ubezpieczenie bo sprzedawca wspominał coś o umowie z firmą ubezpieczeniową.
Mam jeszcze jedno pytanko, może nie związane z samym TV ale nie będę zakładał osobnego tematu.
Mianowicie zastanawiam się czy można rozdzielić kabel od anteny, tak aby podpiąć 2 dekodery (w różnych pokojach i tv będzie oglądany przez różne osoby) no i czy będzie coś takiego działało? W cyfrowym polsacie gość mi powiedział, że kabel z anteny powinien być puszczony bezpośrednio do dekodera (tylko jednego) bo inaczej będą jakieś zakłócenia i może nie dać się oglądać dwóch takich samych programów w tym samym czasie. Proszę o informacje osoby zorientowane w temacie.
Dziękuję.
 

bigxlx

New member
No właśnie to jest chyba jakieś ubezpieczenie bo sprzedawca wspominał coś o umowie z firmą ubezpieczeniową.
Mam jeszcze jedno pytanko, może nie związane z samym TV ale nie będę zakładał osobnego tematu.
Mianowicie zastanawiam się czy można rozdzielić kabel od anteny, tak aby podpiąć 2 dekodery (w różnych pokojach i tv będzie oglądany przez różne osoby) no i czy będzie coś takiego działało? W cyfrowym polsacie gość mi powiedział, że kabel z anteny powinien być puszczony bezpośrednio do dekodera (tylko jednego) bo inaczej będą jakieś zakłócenia i może nie dać się oglądać dwóch takich samych programów w tym samym czasie. Proszę o informacje osoby zorientowane w temacie.
Dziękuję.

Kabel z anteny naziemnej, zarowno analogowej jak cyfrowej mozesz podzielic, uwazaj jedynie na zasilanie ewentualnego wzmacniacza przy antenie.

Co do anteny satelitarnej to jest juz weselej poniewaz z tunera masz dodatkowe napiecie do przelaczenia polaryzacji.
 
Do góry