LG 50PV350 - z jakiej odleglosci ogladacie?

rzeczki

New member
jaki sygnal i jakie wrazenia?

ostatnie chwile przed decyzja. Moja odleglosc to 2.5m wiec zastanawiam sie jeszcze czy nie wziac LG 42PT353.

A moze 50" ale HD Ready?

Sygnal: N -80%
Popcorn 720p - 20%
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja oglądam z odległości 3 - 3.20m od telewizora. Wydaje mi się, że to minimalna odległość jak na ekran o przekątnej 50 cali. W Twoim wypadku podejrzewam, że nie ma co myśleć o czymś większym niż 46 cali.
Sygnał z UPC - wrażenia niesamowite na kanałach w HD. HD Ready sobie odpuść, jeśli masz telewizję HD, lub będziesz podłączać komputer.
 

Tiptop

New member
Ja mam do 50tki 2,5m i jest w sam raz. 46cali byłby za mały jesli chodzi o HD. Do SD tak ale w koncu kupuje sie tne tv do filmów i sportu w HD.
 

rzeczki

New member
@ Tiptop,

dzieki!

a ogladasz obraz 720p czy 1080p?

Jak ten model radzi sobie z upscalingiem?

Rozmiar juz wybralem, zastanawiam sir teraz czy HD Ready nie bedzie lepsze jesli w 95% ogladam 720p, a nie 1080p ?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ja oglądam z odległości 1.8m, do SD wystarczy ale do HD już trochę lipa, przydałby się jeszcze większy ekran.
 

Tiptop

New member
@ Tiptop,

dzieki!

a ogladasz obraz 720p czy 1080p?

Jak ten model radzi sobie z upscalingiem?

Rozmiar juz wybralem, zastanawiam sir teraz czy HD Ready nie bedzie lepsze jesli w 95% ogladam 720p, a nie 1080p ?

Głownie oglądam C+ sport (tam jest 1080 z przeplotem), podobnie c+ film.
Co jakiś czas serial czy film z usb ale to juz 720p.
NO i wiadomo telewizja, wiadomosci itd to już SD i wtedy widać niedoskonałość sygnalu z 2.5m ale to dla mnie 10% całego oglądania. TVNy mają dobry sygnał, gorzej czasem z polsatem i innymi mniej popularnymi stacjami. Ogólnie w życiu bym sie nie zamienił na 46 cali, 50 cali wart jest tych paru stówek wiecej.
 

vheider

New member
50PV350 - odległość 2-2,5 metra. Ogląda się świetnie BR, mkv z laptopa, PS3, trochę za blisko na obraz z TV (jeśli nie jest HD oczywiście) - słaba jakość. Ale kto ogląda TV... :)
 
Do góry