LG 50PV350 vs SAMSUNG PS51D530

jul

New member
witam,

na forum jest juz podobny temat, ale traktujacy jednak o innym (niedostepnym juz) modelu LG (50PK350). dlatego poradzcie mi prosze, co lepiej wybrac? oba modele sa teraz w bardzo podobnej cenie (2200-2300) i maja podobne parametry.

-ogladac bede z odleglosci 2,5-3m
-okno w pokoju z boku (na szczescie mam dosc grube zaslony)
-tv sluzyc bedzie do ogladania filmow i seriali HD z komputera (podlaczenie przez hdmi) (40% czasu)
-w dalszej kolejnosci bedzie podlaczenie do XBOXa 360 (30% czasu)
-pozostale zastosowanie to kablowka cyfrowa od UPC (30% czasu)
-glosniki w TV mnie nie interesuja, bo wszystko mam podlaczone do ampli stereo (w niedalekiej przyszlosci ampli 5.1)
-filmow z usb nie zamierzam odtwarzac, bo mam HTPC

pomozcie prosze, to moja pierwsza przesiadka z wysluzonego juz CRT Thomson 32' i chcialbym mozliwie dlugo byc zadowolony w nowego nabytku :)
 

marecki6

New member
Bez reklam
mam identyczny dylemat ale po przeanalizowaniu opinii na forum póki co wychodzi, że będzie to jednak LG 50PV350 z dwóch powodów :

- podobno niesłyszalna praca (w samsungu duże ryzyko buczenia/bzyczenia)
- podobno nie występuje problem z rozjeżdżaniem się krawędzi w grach z 30 fps
 

marecki6

New member
Bez reklam
a orientujesz się jak długo trzeba byłoby czekać ? pewnie minimum do kwietnia no i kwestia z jakimi cenami wejdą te tv bo zapewne nie będzie to 2300zł ... ciężka sprawa ... no i jeszcze jedna kwestia a mianowicie czy te poważne zmiany w jakości obrazu dotyczą również najniższych modeli ?
 
Ostatnia edycja:

jul

New member
dokladnie! cos czuje ze moze juz nie byc fajnej plazmy za 2300-2400pln...
trzeba pojsc do sklepu obejrzec oba modele i zdecydowac na podstawie ergonomii pilota, interfesjow i ogolnego wygladu ;)
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja dzisiaj oglądałem 50PV350 w media markt (niestety samsunga d530 nie było) i muszę przyznać, że tv zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie - mogłem go porównać z Panasem U30 i muszę przyznać, że LG zrobił na mnie większe wrażenie) ... co ciekawe specjalnie zerknąłem a gniazda w tv i były 2 hdmi a wiem, że w opisach cały czas jest powielana informacja, że ten tv ma 3 hdmi
 

jul

New member
tak, tez to zauwazylem w opiniach w sklepach internetowych, dziwne... az sie zastanawialem czy nie moznaby wymusic na LG jakiejs rekompensaty, za roznice miedzy stanem faktycznym a materialami reklamowymi ;) a patrzyles tez z boku? bo na stronie produktu pisza o jednym z boku i dwoch z tylu
 

don111

Banned
a orientujesz się jak długo trzeba byłoby czekać ? pewnie minimum do kwietnia no i kwestia z jakimi cenami wejdą te tv bo zapewne nie będzie to 2300zł ... ciężka sprawa ... no i jeszcze jedna kwestia a mianowicie czy te poważne zmiany w jakości obrazu dotyczą również najniższych modeli ?
w najgorszym razie jakość będzie taka jak w wyższych obecnych modelach, cenowo raczej nie ma się co martwić
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
czyli rozumiem, że ty również polecasz poczekać na nowe modele ?

ja myślę tak, praktycznie co roku są nowe modele... to troche jak z autem, może nie należy kupować najnowszego modelu bo jeszcze nie jest sprawdzony i nie ma wprowadzonych poprawek i usprawnień z powodu wad wynikających dopiero w praniu...
Mogą wyjść choroby wieku dziecięcego np. strzelające obudowy czy brzęczące zasilacze - mogą ale nie muszą. Na pewno nowe modele droższe na stracie będą...

W zamian dostajemy m.in. Technologię nowszą, design nowocześniejszy to plusy :)

Ja zdecydowałem i kupiłem w listopadzie G30 i BDP210, pierwszy z gwarancją 5 lat to mnie właśnie przekonało by oddać swojego SHARPA LED krawędziowego :p do rodziny bo już na te "cztery kolory" w nim patrzeć nie mogłem...:bober:
 
Ostatnia edycja:

garob

New member
Ja tam osobiscie nie mam zamiaru czekac i jeszcze w tym tygodniu kupuje 50pv350.
O tym modelu zostalo juz napisane chyba wszystko, zdecydowana wiekszosc to komentarze pozytywne. Nigdy nie wiadomo jak bedzie z nowszym modelem, moze LG bedzie chcialo cos poprawic a co innego zepsuje (np. nowy model bedzie brzeczal). Z reszta nie wydaje mi sie aby LG skupialo sie zbytnio na ulepszeniach najtanszego modelu swojej plazmy. Pewnie beda tylko kosmetyczne zmiany.

A poza ww. aspektami wazna jest tez cena. Na dzien dzisiejszy cena za 50pv350 (ok. 2300 zl) jest jak dla mnie bardziej niz przystepna :D a nowy model z pewnoscia bedzie kosztowal kilkaset zl wiecej. Po wejsciu nowego modelu 50pv350 tez juz pewnie nie stanieje (taniej sie juz chyba nie da) co udowadnia przyklad poprzedniego modelu na 2010 50pk350 ktory dzisiaj jest drozszy niz pv350.
 
Do góry